Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

FPD Hotels & Hospitality emitovala dlhopisy za 25 mil. eur

FPD Hotels & Hospitality emitovala dlhopisy za 25 mil. eur
Ilustračné foto SITA/AP
29. apríla 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Počas tohto roka sa dlhopisy stanú verejne obchodovateľnými na Burze cenných papierov v Bratislave. 

Segment Hotels & Hospitality spravuje aktíva v hodnote približne 135 mil. eur

Spoločnosť FPD Hotels & Hospitality, ktorá je súčasťou nadnárodnej skupiny FPD patriacej slovenskému finančníkovi Antonovi Siekelovi, emitovala dlhopisy v celkovom objeme 25 mil. eur. Výnos z dlhopisov sa bude vyplácať polročne a je určený vo výške šesťmesačného EURIBOR-u plus pevnou ročnou maržou 4,65 %. Získané zdroje z emisie sú podľa vyjadrení spoločnosti určené na financovanie rozvoja hotelovej siete FPD Hotels & Hospitality, a to predovšetkým na reštrukturalizáciu úverového portfólia a konsolidáciu vlastníckych pomerov.
 
Za výplatu výnosov z dlhopisov a ich menovitej hodnoty prevzala ručiteľský záväzok materská spoločnosť FPD Corporation SK. Počas tohto roka sa dlhopisy stanú verejne obchodovateľnými na Burze cenných papierov v Bratislave. Na primárnom trhu spoločnosť FPD Hotels & Hospitality úspešne predala kompletný objem emisie, kde investormi boli inštitucionálni aj individuálni investori, ako banky, obchodníci s cennými papiermi a aj fyzické osoby. 
 

 
„Záujem investorov dáva do budúcna predpoklad, že spoločnosť bude pokračovať v alternatívnych formách financovania aj v prípade nových projektov formou akvizícií, prípadne výstavby hotelových rezortov. A to nie len na území Slovenska, ale aj v regióne juhovýchodnej Ázie, v ktorej pripravuje niekoľko zaujímavých projektov,“ informoval majiteľ skupiny FPD Anton Siekel. 
 
Segment Hotels & Hospitality v rámci skupiny FPD spravuje aktíva v celkovej hodnote približne 135 mil. eur. Patria sem napríklad hotel NH Gate One v Bratislave, Kúpele Dudince, niekoľko wellness hotelov na Slovensku a aj sieť dovolenkových stredísk One Eleven a Bvilla na ostrovoch Bali a Lombok. Ďalšie projekty v štádiu výstavby sa nachádzajú na ostrove Sulug v Malajzii či na Srí Lanke. 
 

 
Skupina FPD je nadnárodná korporácia, ktorá vznikla v roku 2006. Pôsobí v desiatich krajinách sveta a zamestnáva vyše 3 300 ľudí. Skupina FPD sa primárne zameriava na korporátne finančníctvo, aktívna je aj v oblasti hotelierstva, kúpeľníctva a cestovného ruchu, médií a zábavného priemyslu, stávkového priemyslu, výrobného priemyslu, ako aj oblasti real estate a developmentu.
 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X