Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Havarijné poistenie nepodceňujte. Pozrite si porovnanie ponúk na našom trhu

porovnanie cien havarijneho poistenia
thinkstock
8. septembra 2017 Tlačiť

Máte uzatvorené havarijné poistenie? Viete, že PZP a havarijné poistenie nie sú to isté? Ak uvažujete nad tým, či potrebujete, alebo nepotrebujete havarijnú poistku, môžno sa po prečítaní nasledujúceho článku ľahšie rozhodnete.

Havarijné poistenie je určené na to, aby majiteľovi motorového vozidla v prípade poistnej udalosti poskytlo poistné plnenie. V tomto prípade je poistnou udalosťou poškodenie, zničenie či krádež motorového vozidla. Patria sem škody vzniknuté v dôsledku živelnej udalosti, lúpeže, vandalizmu, krádeže, či havárie, ale aj tie, ktoré vznikli kvôli nesprávnemu konaniu vodiča.

Možnosti havarijného poistenia

Rozdiel medzi povinným zmluvným poistením a havarijným poistením je v tom, že poistné plnenie pri havarijnom poistení nie je znížené na základe veku auta.

Poisťovne zvyčajne ponúkajú dve možnosti havarijného poistenia, a to poistenie proti riziku havárie, živelnej udalosti a vandalizmu alebo aj poistenie pre prípad krádeže vozidla či jeho výbavy. Niektoré poisťovne poskytujú komplexné havarijné poistenie zahŕňajúce poistenie voči všetkým uvedeným rizikám.

Často sa stáva, že sa klienti rozhodnú uzavrieť havarijné poistenie až na základe nejakej nepríjemnej negatívnej skúsenosti.

Územná platnosť havarijného poistenia

Havarijné poistenie sa vzťahuje na tie poistné udalosti, ku ktorým došlo na území Európy. Platí to v prípade, že v to v poistnej zmluve nie je uvedené inak.

Môžete však natrafiť aj na také ponuky havarijného poistenia, ktoré vás chránia len na území Slovenska alebo Českej republiky.

Porovnanie ponúk havarijného poistenia

Ak sa prikláňate možnosti, že by ste si chceli uzavrieť havarijné poistenie, prinášame vám porovnanie ponúk niekoľkých vybraných poisťovní.

Allianz

Poisťovňa Allianz prináša balík Moje auto KASKO, ktoré poskytuje havarijné poistenie motorových vozidiel, a chráni auto nielen pre prípad nehody, ale tiež v prípade krádeže, poškodenia či zničenia auta v dôsledku vandalizmu alebo živelnej pohromy.
havarijné poistenie allianz
V poisťovni Allianz máte možnosť pripoistenia finančnej straty, ktorá vznikne v prípade s úplnou škodou alebo odcudzením auta. Taktiež máte možnosť pripoistenia sedadiel alebo skla.

Kooperativa

Ďalšou poisťovňou poskytujúcou možnosť havarijného poistenia je poisťovňa Kooperativa, v ktorej môžete uzavrieť poistenie Auto Komplet.
Toto poistenie klientov prináša užitočné služby a finančnú náhradu škody, ktorá vznikne na motorovom vozidle v dôsledku havárie, krádeže, lúpeže, vandalizmu či pôsobením živla. Na výber máte základný balík, ale aj balík s rozšírenými službami.
Poisťovňa na svojej stránke uvádza tieto výhody havarijného poistenia:
  • uhradí náklady na opravu auta v plnej výške pri čiastočnej škode, pri totálnej škode až do 100 % jeho aktuálnej všeobecnej hodnoty
  • obhliadka poškodeného vozidla na celom území Slovenska
  • škodu môžete nahlásiť nonstop telefonicky alebo online

Generali

Poisťovňa Generali ponúka štyri balíky poistného krytia podľa toho, ktorý bude jej klientom vyhovovať najviac. Výhodou tejto poisťovne je, že prináša možnosť uzavrieť havarijné poistenie online aj telefonicky. Havarijné poistenie od Generali platí na celom území Európy aj v Turecku.

Niekoľko výhod, ktoré uvádza pri svojom havarijnom poistení:

  • ak jazdíte bez nehody, môžete získať bonus až do výšky 70 percent
  • poistnú zmluvu môžete uzatvoriť aj na diaľku
  • na výber máte viacero typov spoluúčasti
generali havarijne poistenie
Havarijné poistenie od Generali platí na celom území Európy aj v Turecku.generali.sk

Komunálna poisťovňa

Havarijné poistenie ponúkané Komunálnou poisťovňou ponúka ochranu podľa individuálnych potrieb klienta, pretože s ponúkanými balíkmi si môžete nastaviť stupeň ochrany podľa seba. Na výber máte štyri úrovne, a to od maximálnej ochrany proti všetkým typom rizík až po základný stupeň pre vodičov s dlhoročnými skúsenosťami.

havarijné poistenie komunálna poisťovňa
Komunálna poisťovňa poskytuje štyri rôzne balíkywww.kpas.sk

Uniqa

Havarijné poistenie vám ponúka aj poisťovňa Uniqa, ktorej poistenie kryje tak, ako všetky iné havarijné postenia, škody spôsobené vlastným zavinením, živelnou pohromou, vandalizmom aj krádežou. Ste tak chránený pred nehodami na parkovisku alebo pri nehodách spôsobených stretom so zvieratami.

Výhodou je, že cenu havarijného poistenia si viete vypočítať pomocou online kalkulačky, takže v priebehu niekoľkých minút budete mať pred sebou cenovú ponuku poistenia.

havarijné poistenie uniqua
Výhodou je, že cenu havarijného poistenia si viete vypočítať pomocou online kalkulačkywww.uniqa.sk

K téme

Témy

3havarijne poisteniepoistenie

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

13aug9:00WEBINÁR: Povinnosti obcí v odpadovom hospodárstve9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Dotácie

14aug9:00WEBINÁR: Incoterms® 2020 - pravidlá a ich správne uplatňovanie v praxi9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

14aug9:00WEBINÁR: Incoterms® 2020 - pravidlá a ich správne uplatňovanie v praxi9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X