Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Internet denne používa 6 z 10 Slovákov

Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
31. augusta 2014 Zdroj Podnikam.SK Tlačiť

Na internet sa Slováci pripájajú najmä kvôli emailom a informáciám, ale aj nakupovaniu a službe internet banking. 

V roku 2013 uskutočnilo nejaký nákup cez internet až 44 % Slovákov

Život bez Internetu si už najmä dnešní mladí ľudia nevedia ani predstaviť. Na chuť mu ale prišla aj staršia generácia, ktorá si v minulosti vystačila aj bez neho. Vďaka internetu máme všetky informácie na dosah, hravo sa spojíme so svojimi blízkymi i vzdialenými príbuznými a problém nám dnes nerobí ani internet banking či online nakupovanie. 

Až tri štvrtiny Slovákov využívajú internet minimálne raz do týždňa a až 61 % z nás si k nemu sadá denne. Vyplynulo to z aktuálnych údajov Štatistického úradu EÚ [Eurostatu] za rok 2013. Internet využívame v takmer rovnakej miere ako priemerní Európania. 

Ak sme na „nete“, tak najmä kvôli posielaniu a prijímaniu emailov. Až  7 z 10 Slovákov totiž využíva internet práve na tieto účely. Užitočným je Internet aj pre 56 % Slovákov, ktorí surfujú na webe  s cieľom získať informácie o tovaroch alebo službách. Do popredia sa  ale čoraz viac derú aj tzv. sociálne siete, ktoré vďaka internetu využíva už takmer polovica Slovákov. Že ale sociálne siete nie sú lákadlom len pre mladých ľudí, dokazuje aj fakt, že je na nich aktívny aj každý deviaty Slovák vo veku od 55 do 74 rokov.

Na webe hľadáme aj informácie o chorobách aj zdravom životnom štýle

Veľmi obľúbeným je internet aj kvôli možnosti vyhľadávať informácie z oblasti zdravia. Informácie o rôznych chorobách, lekároch či zdravom životnom štýle si na Internete hľadá až 44 % Slovákov. Približne dve pätiny našincov si sadajú k internetu aj preto, aby prostredníctvom neho nakupovali, čítali správy, telefonovali alebo spravovali svoje financie prostredníctvom služby internet banking.

Predovšetkým v telefonovaní a videohovoroch sme na Internete dokonca omnoho aktívnejší ako priemerní Európania. Nakupovanie cez internet už nie je pre Slovákov tabu. V priebehu roka 2013 uskutočnilo nejaký nákup cez Internet až 44 % našincov. Úspora času a neraz aj peňazí, vyhnutie sa dopravným zápcham či preplneným obchodom a väčšie pohodlie. To sú asi najčastejšie dôvody, pre ktoré radi zavítame do online obchodov. Až štvrtina Slovákov si cez internet nakupuje oblečenie či športové potreby. Rovná pätina si zas prostredníctvom nákupov cez  internet zútulňuje svoju domácnosť.

Povedomie o spotrebiteľských právach sa postupne zvyšuje a ľudia už vedia, že v prípade potreby majú možnosť zakúpený tovar obchodníkovi vrátiť. Internet je obľúbeným nástrojom aj na objednanie rozličných služieb. Napríklad dovolenku si online zabezpečil každý ôsmy Slovák.

Vďaka internetu sa dnes vieme z pohodlia domova postarať aj o cestovné poistenie do zahraničia a vycestovať za oddychom bez obáv tak môžeme aj bez toho, aby sme poisťovňu osobne navštívili. Svoje využitie nájde internet medzi Slovákmi aj vo chvíľach, keď zatúžia po kultúre. Knihy alebo časopisy si vlani online zakúpilo 12 % Slovákov a 11 % z nás si cez internet objednalo aj vstupenky na či už športové, kultúrne alebo iné podujatia.

Autor textu: Poštová banka

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Trendy a inovácie

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X