Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Jedna fotka zmenila život. 9-ročný chlapec, študujúci na ulici, dostal štipendium

Facebook.com
14. júla 2015 Zdroj mashable.com Tlačiť

Keď Joyce Gilos Torrefrancová uverejnila fotku 9-ročného filipínskeho chlapca, študujúceho na pozbíjanom stolčeku na ulici, na svojom Facebooku, netušila, že mu tým zásadným spôsobom zmení život.

Odkedy sa fotka chlapca stala virálnou, Daniela a jeho rodinu zaplavila obrovská vlna podpory

Dvadsaťročná študentka medicínskej techniky zdieľala fotku chlapca študujúceho neďaleko McDonaldu vo filipínskom Cebu 23 júna, pričom k nej napísala „To dieťa ma inšpirovalo“. A zdá sa, že nebola jediná. Fotka sa totiž začala výrazne virálne šíriť.

To zas inšpirovalo ABS-CBN News, aby chlapca vystopovali a identifikovali ho ako 9-ročného Daniela Cabreru. Našli ho neďaleko reštaurácie, kde jeho matka a jeden zo súrodencov pracujú. Ukázalo sa dokonca, že Daniel a jeho rodina tam aj žijú, odkedy im dom zničil požiar. Espinosa zarába podľa zistení ABS-CBN News 80 pesos denne, čo činí asi 1,77 dolára. Chlapec chodí do školy často bez jedla a vreckového a študuje pred McDonaldom každý večer, využívajúc svetlo z jeho okna pri čítaní.

Napriek svojmu bezdomovectvu Daniel študuje tvrdo, aby sa mohol stať policajtom ako to chcel jeho otec, ktorý zomrel. „Chcem pomôcť Filipínam,“ povedal Daniel pre dzMM rádio.

„Je to veľmi snaživý a odhodlaný chlapec,“ povedala o svojom synovi Espinosa Cabrerová pre AFP.

Odkedy sa fotka chlapca stala virálnou a spravodajské stanice ho vystopovali, Daniela a jeho rodinu zaplavila obrovská vlna podpory. Okrem hotovosti dostal Daniel aj školské pomôcky, školské uniformy, lampu na čítanie a štipendium. Za to všetko môže vďačiť miestnemu politikovi Samuelovi Pagdilaovi.

Miestny kostol, vláda a úrad pre sociálnu starostlivosť dostali donáciu v Danielov prospech. A jeho mama dostala peniaze na odštartovanie vlastného biznisu.

„Náš problém je to, ako manažovať všetku túto finančnú pomoc,“ vyjadrila sa šéfka úradu pre sociálnu starostlivosť Violeta Cavadaová. „Stal sa symbolom chudobných chlapcov zo slumov, ktorí nemôže študovať, pretože nemajú elektrinu.“

Na Joyce Torrefrancaová, mladú ženu, ktorá uverejnila Danielovu fotku, zapôsobilo, ako obyčajná fotografia dokázala čosi takým zásadným spôsobom zmeniť. „Nemyslela som si, že prostá fotka môže spôsobiť takúto obrovskú zmenu. Ďakujem všetkým za jej zdieľanie. Týmto sme pomohli Danielovi v dosiahnutí jeho cieľov,“ napísala na Facebook.

„Dúfam, že Danielov príbeh sa bude ďalej dotýkať našich sŕdc, takže budeme vždy inšpirovaní a motivovaní v každej situácii, ktorej budeme v živote čeliť,“ odznelo vo vyjadrení mladej ženy.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

22júl8:30Vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru a dohôd so zameraním na pracovnú zmluvu a pracovnú disciplínu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

22júl8:30Ako vyrobiť interaktívny report v Exceli od A po Z - workshop8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

22júl8:30Vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru a dohôd so zameraním na pracovnú zmluvu a pracovnú disciplínu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X