Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Kariéra.sk vlani inzerovala najviac pracovných ponúk z oblasti obchodu

1422312047 kariera.jpg
Ilustračné foto: SITA
27. januára 2015 Zdroj Podnikam.SK Tlačiť

Takmer tretina presťahovaných, ktorí sa za prácou presúvajú z kraja do kraja, sa usadili v Bratislavskom kraji.

Potrebné je zvážiť aj dlhodobú perspektívu zamestnávateľa

Zo všetkých odvetví na Slovensku bolo na pracovnom portáli Kariéra.sk v roku 2014 inzerovaných najviac pracovných ponúk z oblasti obchodu (10 %), výroby (9,10 %) a administratívy (8,5 %). Najnižší záujem zo strany zamestnávateľov bol o pracovníkov v oblasti prekladateľstva a tlmočníctva, vodohospodárstva a životného prostredia, umenia a kultúry.

„Aj to je dôležitým ukazovateľom, v akých odvetviach by si ľudia mali vyhľadávať prácu. Konečné rozhodnutie je už na nich, či im dopytované ponuky vyhovujú alebo si prácu budú hľadať v inom kraji, ako je ich súčasné bydlisko,“ hovorí Andrea Miklasová z tohto pracovného portálu.

TIPY na eBooky: 

Príkladom sú ľudia, ktorí žijú v kraji s vysokou mierou nezamestnanosti. Tí by mali zvážiť hľadanie si práce aj v inom regióne Slovenska. Podľa údajov Štatistického úradu SR takmer tretina presťahovaných, ktorí sa presúvajú z kraja do kraja, sa usadili v Bratislavskom kraji, v hlavnom meste a okolí. 

„V tomto kraji zamestnávatelia z pracovného portálu Kariéra.sk najviac vyhľadávali administratívnych pracovníkov (5,4 %), účtovníkov (3,3 %) a programátorov (3,1 %). Na druhej strane republiky, v Košickom kraji, sa najčastejšie obsadzovali pracovné pozície, ako je predavač (4,3 %), obchodný zástupca (4,2 %) a operátor strojov a zariadení (2,8 %),“ hovorí Miklasová z Kariéra.sk.

Zdroj: Kariéra.sk

Ako uvádza štatistický úrad, najmenej populárny bol medzi sťahujúcimi sa Žilinský kraj, do ktorého sa presťahovalo a nahlásilo trvalý pobyt len 7,6 percent ľudí. Pričom zamestnávatelia z tohto kraja vyhľadávali najčastejšie predavačov (4,3 %), obchodných zástupcov (3,8 %) a čašníkov (3,7 %). 

Zaujímavosťou je, že vo všetkých krajoch Slovenska bol najväčší dopyt po obchodníkoch, account manažéroch a operátorov strojov a zariadení. Ďalej sa v minulom roku na pracovnom portáli Kariéra.sk najčastejšie obsadzovali pozície pre IT pracovníkov, ekonómov a ľudí z oblasti administratívy.

„Ak kandidáti zvažujú hľadanie si práce v inom kraji, mali by vziať do úvahy dôležité faktory. V prípade, ak je sídlo zamestnávateľa príliš vzdialené od miesta bydliska, je potrebné počítať s nákladmi na prenájom a nákladmi na život v meste, ktoré by mali byť primerané k výške platu,“ radí Andrea Miklasová z pracovného portálu.

Ďalej je potrebné zvážiť aj ďalšie pracovné faktory, ako napríklad dlhodobú perspektívu danej firmy alebo možnosť kariérneho postupu. 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Motivácia zamestnancov

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistický audit8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X