Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Počet kandidátov jednu na pracovnú ponuku vlani klesol

Profesia zaznamenala vlani o 22 % viac pracovných ponúk
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
12. januára 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Najviac pracovných ponúk bolo vlani podľa spoločnosti Profesia pre obchodníkov, ľudí z informačných technológií a z administratívy.

Profesia zaznamenala vlani o 22 % viac pracovných ponúk

Firmy vlani inzerovali na portáli Profesia.sk v porovnaní s rokom 2013 o 22 % viac pracovných ponúk. Spoločnosti v roku 2014 zverejnili celkovo 155 428 pracovných ponúk, vyše tretinu z nich obsadzovali firmy cez personálne agentúry.

„Máme za sebou veľmi úspešný rok na trhu práce, od septembra 2013 ponuky nepretržite medziročne rastú. Najvýraznejšie v minulom roku stúpli ponuky počas letných mesiacov, kedy v júni počet ponúk medziročne stúpol o 35 %, celkovo sme za rok zverejnili o pätinu viac ponúk ako v predchádzajúcom roku,“ povedala výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia Ivana Molnárová.

Najviac pracovných ponúk bolo vlani podľa spoločnosti Profesia pre obchodníkov, ľudí z informačných technológií a z administratívy. Klesol počet uchádzačov reagujúcich na ponuku. V roku 2013 na jednu ponuku v priemere zareagovalo 34 uchádzačov, v minulom roku klesol počet kandidátov na jednu ponuku na 26.

Firmy častejšie ako v predchádzajúcom roku hľadali ľudí na skrátený úväzok. Menej ponúk ako predchádzajúci rok obsadzovali v roku 2014 firmy len pre tri kategórie pozícií.

Klesol počet ponúk do kategórií manažment, konzulting, prekladateľstvo a tlmočníctvo a poisťovníctvo. Vo všetkých ostatných kategóriách v roku 2014 počet inzerátov stúpal. Najvýraznejší medziročný rast zaznamenali ponuky pre ľudí, ktorí si hľadajú prácu v oblasti práva a legislatívy, vo výrobe alebo v textilnom, kožiarskom a odevnom priemysle. 

Zdroj: Profesia.sk

Väčšina pracovných ponúk pochádza z Bratislavského kraja, ktoré tvoria 45 % všetkých ponúk. Oproti roku 2013 bol však rast ponúk v Bratislavskom kraji spomedzi regiónov najnižší. Najmenej ponúk na Profesia.sk bolo v minulom roku v Prešovskom a Banskobystrickom kraji. Najvýraznejší medziročný rast ponúk zaznamenala spoločnosť v Trnavskom kraji.

Zdroj: Profesia.sk

Väčšina pracovných ponúk na portáli ponúka prácu na plný úväzok, nasledujú ponuky práce na dohodu a živnosť a najnižší podiel tvoria ponuky práce na skrátený úväzok. V minulom roku ich firmy zverejnili 10 380, čo je oproti roku 2013 o tretinu viac.

Zo všetkých foriem úväzkov je pritom po práci na skrátený úväzok najvyšší dopyt. Kým na pracovnú ponuku s plným úväzkom v priemere zareaguje 25 uchádzačov, na ponuku so skráteným úväzkom reaguje v priemere 44 uchádzačov. 

Zdroj: Profesia.sk

Oproti roku 2013 stúpol v minulom roku tiež počet inzerujúcich spoločností. Za rok podľa spoločnosti Profesia pribudlo takmer dvetisíc nových spoločností a ich počet sa vďaka medziročnému rastu o 16 % vyšplhal na 13 300 firiem.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X