Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Lockdown nemusí zabrániť znevýhodneným zlepšovať svoj stav

09 banner_vianocne_gesto_adeli_1920x1080.jpg
Foto: Adeli
25. novembra 2021 Autor Informačný servis Tlačiť

Izabelka sa narodila predčasne v 27. týždni. Nedokysličenosť mozgu sa prejavila na zameškávaní jej vývinu a vyústila do diagnózy Detská mozgová obrna. Dievčatko má dnes 4 roky a veľa toho už  „dobehla“:  štvornožkuje, sedí, stojí a nezaprie dôvtip ani silnú vôľu. Podobne ako tridsiatnici Daniel po vážnom úraze, Mária po cievnej mozgovej príhode či 8-ročný Marek s vrodeným ochorením, všetkých spája jedno: na výzvu osudu odpovedali usilovným rehabilitovaním v ADELI v Piešťanoch. Dokázali, že napriek zlým predpovediam sa úspech dostaví.

„ONO TO PÔJDE“-  znie ich odkaz a úspechy chcú dopriať aj ďalším. Nadácia ADELI ich zapája do iniciatívy VEĽKÉ VIANOČNÉ GESTO. Bez podpory darcov totiž nie je možné zabezpečiť potrebnú intenzitu rehabilitácie a sen premeniť na skutočnosť. Každý, kto urobí Veľké vianočné gesto, umožní tým, ktorí to potrebujú, rehabilitovať v Adeli Medical Center a pomôže im rozbehnúť sa do života.

Daniel v adeli.jpg
Foto: Adeli

Neurorehabilitácia v ADELI nemá na Slovensku páru, vďaka svojmu rozsahu terapií, intenzite cvičenia a komplexnosti. V nemalej miere sa na výraznom účinku podieľa i terapia v hyperbarickej komore. Rehabilitačný program umožňuje pacientom prepracovať sa z kómy k vnímaniu a spolupráci s opatrovateľmi. Špeciálna klinická logopédia dokáže svojimi bohatými metodikami podnietiť dorozumievanie a reč. Vyjadriť potrebu i opätovať lásku: obnovou komunikačných schopností výrazne benefituje psychická stránka pacienta a zmierňuje sa záťaž rodiny v starostlivosti. Ľudia s neurologickými poruchami pohybu sa takisto dokážu cvičeniami v ADELI obleku priviesť k uvedomeniu si vlastného tela,tzv. propriocepcii. Postupne dokážu samostatne sedieť, dôverovať si v postoji na vlastných nohách a vďaka podpore najbližších aj vykročiť… Veľké méty sú rovnako dôležité ako tie zdanlivo menšie: odstrániť sondu do žalúdka, dokázať si vložiť sústo do úst, prežuť a prehltnúť.

Vaše VEĽKÉ VIANOČNÉ GESTO môže zmeniť množstvu pacientov vyhliadky na kvalitnejší, samostatnejší život. Váš príspevok pomôže odbremeniť rodiny, starajúce sa o pacientov s poruchami prijímania stravy, poruchami reči a pohybu. Ako a komu ADELI konkrétne pomohlo, dozviete sa na stránke www.nadaciaadeli.sk/pomohlisme.

Marek s terapeutkami luciou a alzbetou.jpg
Foto: Adeli

Neurorehabilitačné centrum ADELI Medical Center má 17 ročnú skúsenosť v rehabilitácii vážnych neurologických stavov, ako aj terapeutickej intervencii predčasne narodených detí a detí s poruchami centrálnej nervovej sústavy či s najrôznejšími genetickými syndrómami. 2000 rehabilitujúcich pacientov ročne poskytuje tímu odborníkov v ADELI obrovské množstvo informácii a možnosť zdieľania poznania. Z koncentrácie know-how v ADELI ťaží predovšetkým pacient a jeho rodina, skúsenosti umožňujú určiť pacientom špecifické a pritom reálne terapeutické ciele a rýchlejšie ich posúva k vytúženému cieľu.

Ďakujeme za Vaše VEĽKÉ VIANOČNÉ GESTO. Umožníte ďalším pacientom ako Izabelka, Daniel, Maruška a Marek nevzdať sa a dokázať si, že „ono to pôjde!“. Pomôcť pacientom môžete tu.

Videovýzvu prosím pozrite tu:

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

ADELIneurorehabilitáciaPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X