Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Máte menej ako 30? Venujte svoj čas zdokonaľovaniu týchto schopností

pixabay.com
17. júna 2015 Zdroj Foto: pixabay.com Tlačiť

Ešte krátko po 20 nám patrí celý svet. Po škole si človek povie, že ešte má na všeličo čas, tie naozaj dôležité veci sa dajú predsa riešiť až po 30. Keď ten čas ale príde, nezriedka nie sme pripravení na to, čo nám život ponúka, resp. čo nám neponúka. Ako môže človek byť pripravený?

Aj stará pravda zostáva stále pravdou

Niektorým (zlo)zvykom z mladosti by sa človek mal možno vyhnúť skôr ako sa „vydá“ do sveta „dospelých“ a rozhodne by nemal konať a reagovať neuvážene či bez rozmyslu. Rady starých mám, ľudové múdrosti či známe recepty na život majú aj v tomto kontexte bez pochýb niečo do seba. Držať sa nasledujúcich siedmich tipov znamená vyhnúť sa potenciálnym problémom a starostiam.

Učte sa na vlastných chybách, z každej jednej

Aj stará pravda zostáva stále pravdou. Samozrejme, nikomu nepadne dobre, keď zistí, že sa mýlil alebo keď mu to niekto šprihne do očí. V prvej chvíli asi nikto nezareaguje dobre, časom, keď sa vec odleží, si už ale každý uvedomí, že na tom nejaký kus pravdy predsa bol. Jediné, čo teda musíte v takej nepríjemnej chvíli urobiť, je zobrať si z vlastných, aj tých najmenších, chýb ponaučenie. Hoci aj v tom zmysle, že nabudúce budete prosto konať celkom inak.

Nezaspíte na vavrínoch, stále na sebe pracujte

Ak ste práve vyšli zo školy alebo ste sa akurát zamestnali v novej práci, môžete si pogratulovať. Neznamená to však, že už nikdy nebudete musieť vziať do rúk nejakú tú knihu či to, že dni vášho sebazdokonaľovania definitívne skončili. Neustále učenie sa a pracovanie na sebe samom vám padne k dobru, keď sa čírou náhodou budete uchádzať o novú prácu alebo budú vo vašej práci uvažovať, koho povýšiť. To je však len jeden z dôvodov, prečo takto činiť. Druhým je držanie kroku s okolím. Svet sa posúva a mení neuveriteľnou rýchlosťou. Každú chvíľu sa objavuje niečo nové a byť v obraze znamená vo svojej podstate byť sám so sebou spokojný.

Spojte sa s tými, ktorí vás robia lepším

Týka sa to nielen pracovnej, ale aj súkromnej oblasti. V súkromí je to lepšie pre váš dobrý pocit zo života, v pracovnej oblasti z dôvodu rýchlejšieho napredovania. Ak napríklad rozbiehate nejaký podnik, je najlepšie obklopiť sa ľuďmi, od ktorých sa máte čo naučiť. Dávať priestor podrývačom, rezignovaných či napríklad aj nelojálnym zamestnancom sa vám môže skôr či neskôr vypomstiť. Obklopujte sa ľuďmi, ktorí pre vás predstavujú výzvu, ktorí sú silní tam, kde vy ste slabý a pracujú rovnako tvrdo ak nie tvrdšie ako vy.

Mladi_ludia_pixabay_com 2.jpg

Šetrite a investujte do budúcnosti

Finančná gramotnosť nie je len moderným slovným spojením. Čím skôr sa naučíte dobrým finančným návykom, tým lepšie. Mať finančnú rezervu nie je totiž, prirodzene, nikdy na škodu a v biznise to platí dvojnásobne. Pri rodinnom rozpočte sa odporúča mať odloženú šesťmesačnú rezervu, rovnaký princíp platí aj pre biznis. Mali by ste si odkladať čo najviac, aby ste si nazhromaždili hotovosť vo výške aspoň troch mesačných platov. Budúcnosť môže byť temná alebo svetlá, pričom to, že na ňu budete patrične myslieť, môže byť rozhodujúcim faktorom.

Majte radi to, čo robíte

Nič nie je dôležitejšie ako robiť to, čo vás skutočne baví, resp. nájsť v tom, čo robíte, nejaký druh zaľúbenia. Ak máte vlastný biznis, vybrali ste si to, čo ste chceli robiť, potom sa tomu venujte s vášňou a láskou. Nasadenie, ktoré do toho vložíte a výsledok, ktorý z toho vzíde, budú o to lepšie, že ste nasledovali svoje srdce a intuíciu. Vnútorný hlas, ktorému ste dôverovali pri zakladaní spoločnosti, počúvajte pri každom ďalšom rozhodnutí. Obyčajne platí, že keď raz človek nájde to, čo ho baví a napĺňa, bude to vedieť hneď.

Pracovný a súkromný život udržujte v primeranej rovnováhe

Aké je toto skutočne dôležité, zistíte asi až vtedy, keď budete v práci prežívať každodenne stres, neodbúrate ho, až to zájde tak ďaleko, že ono napätie sa stane tieňom visiacim nad celou vašou existenciou. Práca je dôležitá, ale súkromný život tiež – na to netreba za žiadnych okolností zabúdať. Preto sa snažte ťahať si prácu domov čo najmenej. Budete šťastnejší nielen vy, ale aj vaša polovička. Možno vám pomôže uvedomiť si, že známe príslovie „najskôr práca, potom zábava“ nevyzýva len k zodpovednosti…

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X