Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Múdrosť a sláva idú často ruka v ruke. Poznáte najinteligentnejšie celebrity? Časť #1

inteligencia
ilustračné: pixabay.com
4. novembra 2015 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Vedeli ste, že Matt Damon predtým, ako hral matematického génia vo filme Dobrý Will Hunting, „šprtal“ na Harvardskej univerzite? Tento herec však vonkoncom nie je jediným prominentom, ktorý dokázal skĺbiť svoje povolanie so školou, resp. jedinou celebritou, ktorá pod „pozlátkou slávy“ ukrýva inteligentného jedinca.

Vzdelanie je podľa mnohých základom dobrého života. Titulovaní ľudia sa spravidla majú lepšie, majú viac príležitostí a mali by aj disponovať väčším rozhľadom. Nehovoriac o tom, že vzdelanie človeka ako takého kultivuje. Tohto všetkého sú si pravdepodobne vedomé aj niektoré celebrity, a preto sa rozhodli svoju vrodenú inteligenciu zužitkovať a študovať.

Kto je členom MENSA, kto sa môže pochváliť vysokoškolským diplomom a kto má nadanie aj na iné veci ako tie, vďaka ktorým sa preslávil (trebárs herectvo)?

Ashton Kutcher dúfal, že bude navštevovať MIT alebo Purdue, aby mohol študovať inžinierstvo.

Bývalý moderátor televíznej reality šou Punk’d, založenej na skrytej kamere, ale prišiel o svoje štipendium, keď sa v rámci pranku vlámal do svojej školy. Skončil tak na Iowskej univerzite, ale v 19 rokoch zo školy odišiel, aby sa stal modelom. V súčasnosti Kutcher svoj čas delí medzi herectvo a malé investície do spoločností ako Airbnb, Spotify a Foursquare.

„Najsexi vecou na celom svete je byť skutočne múdry,“ povedal Kutcher minulý rok pri príležitosti akcie Teen Choice Awards.

Ashton Kutcher
SITA/AP

Cindy Crawfird študovala chemické inžinierstvo so štipendiom na Northwestern University v štáte Illinois.

Cindy Crawford, ktorá mala pri príležitosti ukončenia štúdia na strednej škole rozlúčkovú reč, podpísala svoj prvý modelingový kontrakt v 1984. Spočiatku peniaze používala ako doplnok k svojmu štipendiu na Northwestern University, ale školu napokon opustila, aby mohla rozbehnúť svoju kariéru. V podstate do roka sa objavila na stránkach časopisu Vogue a vydala sa tak na cestu do originálnej „veľkej šestky“ supermodeliek.

Cindy Crawford
SITA/AP

David Duchovny navštevoval dve školy z tzv. Ivy League, teda zo skupiny najprestížnejších amerických univerzít vôbec.

Herec, ktorý sa preslávil predovšetkým vďaka ikonickej úlohe agenta Foxa Muldera v seriáli Akty X, získal bakalársky titul z anglickej literatúry na Princetone. Magisterský titul získal tiež z anglickej literatúry, akurát na inej univerzite – na Yale. Svoje doktorandské štúdium tam však predčasne ukončil, keď v roku 1987 „podpísal“ úlohu v reklame na pivo. Ako sa vyjadril v jednom rozhovore, jeho neukončená dizertačná práca niesla titul „Magic and Technology in Contemporary Poetry and Prose“ (Mágia a technológia v súčasnej poézii a próze).

David Duchovny
SITA/AP

Edward Norton pracoval ako analytik pre podnikateľskú neziskovku.

Herec, ktorý bol doposiaľ dvakrát nominovaný na Oscara, študoval históriu na Yale, keď ho zranenie chrbta prinútilo predčasne odísť z veslárskeho tímu. Niekedy v tomto čase začal skúšať preraziť v divadle.

Po promóciách odišiel Norton do japonskej Osaky kvôli konzultantskej práci v neziskovke svojho starého otca, známej pod menom Enterprise Foundation a orientovanej na oblasť cenovo dostupného bývania. Práve kvôli tomuto pobytu je Norton zdatný aj v aikide a plynule hovorí po japonsky.

Edward Norton
SITA/AP

Jake a Maggie Gyllenhallovci študovali na Kolumbijskej univerzite.

Keď sa Magie Gyllenhall vrátila na pôdu svojej alma mater, aby prevzala ocenenie za osobný úspech, povedala, že jej vzdelanie z Kolumbijskej ju naučilo „uznať, že skutočne nič neviem“. Smäd po vedomostiach ju dokonca ako prváčku doviedol na seminár samotného dekana, ktorý bol určený starším študentov.

Jej malý brat Jake Gyllenhaal sa do školy zapísal, keď bola Maggie už staršou študentkou, pričom dúfal, že spromuje v odbore východné náboženstvá. Po úspechu filmu October Sky (Októbrové nebo) však zo školy po druhom ročníku odišiel, aby sa mohol sústrediť na herectvo.

Jake Gyllenhaal, Maggie Gyllenhaal
SITA/AP

James Franco si vyzdvihuje tituly ako by to bola len nejaká voľnočasovú aktivita.

Vo veľmi obľúbenom seriáli Freaks and Geeks z prostredia strednej školy síce stvárnil postavu nenapraviteľného flákača, pravdou však je, že mladý Franco bol matematickým „čarodejníkom“, ktorý bol dokonca na stáži v známej spoločnosti Lockheed Martin.

Herec si, zdá sa, zo zbierania titulov urobil akýsi svoj koníček. Po tom, čo spromoval na UCLA, odišiel do New Yorku a zapísal sa na NYU na filmovú tvorbu, na Kolumbijskú univerzitu a Brooklyn College na odbor s názvom fiction writing. Okrem toho sa prihlásil na Warren Wilson College v Severnej Karolíne na externé štúdium poézie a na Yale na komparatívnu literatúru.

Aby toho nebolo málo, vyučuje písanie scenárov a režírovanie na UCLA, USC, NYU a na Kolumbijskej.

James Franco
SITA/AP

James Woods je génius, má IQ 184.

Woods bol brilantným študentom, v rámci testov SAT dosiahol vynikajúce výsledky – skóre 800 (ústna časť) a 779 (matematická časť). Zapísal sa na kurz lineárnej algebry na UCLA ešte v čase, keď bol študentom strednej školy. Študoval politické vedy na MIT so štipendiom a v jednom rozhovore akoby mimochodom odhalil, že jeho IQ má hodnotu 184.

James Woods
SITA/AP

John Legend pracoval pre prestížnu poradenskú firmu.

Oduševnelý spevák dostal ponuky na štipendium z Georgetownu, Morehouse College a takisto z Harvardu, ale odmietol ich a rozhodol sa pre štúdium na Pennsylvánskej univerzite, konkrétne pre odbory angličtina a afro-americká literatúra. Tiež pôsobil ako prezident a vokálny vedúci v a cappella skupine Counterparts.

Predtým, ako sa stal veľkým muzikantom, pracoval Legend ešte v Boston Consulting Group, teda v jednej z najprestížnejších poradenských firiem na svete.

John Legend
SITA/AP

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

celebrity

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X