Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na trhu komerčného poistenia by nemali nastať prudké zmeny

Na trhu komerčného poistenia by nemali nastať prudké zmeny
Fotobanka Pixmac
16. januára 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

„Očakávame stagnáciu trhu súvisiacu s vývojom ekonomiky a zvýšenú motiváciu pre páchanie poistných podvodov, kde štruktúrovane neustále zvyšujeme našu akcieschopnosť,“ povedala hovorkyňa skupiny ČSOB Zuzana Eliášová.

 
Vďaka stagnácii rastu kúpyschopnosti obyvateľstva poisťovňa Union očakáva len mierny rast životného poistenia a poistenia domov, bytov a domácností.
 

Rásť by mal záujem o životné poistky

Wüstenrot poisťovňa vidí výrazný rastový potenciál naďalej v poistení majetku a zodpovednosti. „V životnom poistení sa po zavedení unisex sadzieb pravdepodobne do popredia záujmu dostane dôchodkové poistenie, aj v súvislosti s blížiacimi sa prvými rentami z II. dôchodkového piliera,“ povedal odborný referent pre marketing a komunikáciu z poisťovne Wüstenrot Šimon Kollár. Union poisťovňa predpokladá, že kontinuálne bude rásť záujem o životné poistenie, keďže klienti sa budú chcieť individuálne zabezpečovať pre dôchodkový vek. 
 
 
Stav ekonomiky bude mať podľa Unionu vplyv na ďalší rozvoj poistenia podnikateľov. „Očakávame neistý a kolísavý vývoj,“ doplnil člen predstavenstva a finančný riaditeľ Union poisťovne Martin Hargaš. V povinnom zmluvnom poistení (PZP) motorových vozidiel Union očakáva, že viaceré poisťovne pristúpia k zvyšovaniu cien, ku ktorým ich budú nútiť zvyšujúce sa náklady na poistné udalosti a tomu nezodpovedajúci pokles cien tohto poistenia v minulých rokoch. Ceny poistiek za PZP sú v súčasnosti podľa Unionu na najnižšej úrovni. 
 
Na jednej strane rastie frekvencia škôd a zvyšujú sa náklady za opravy vozidiel a rovnako aj na tvorbu rezerv v prípade škôd na zdraví, na druhej strane je podľa Unionu stále silný konkurenčný tlak na znižovanie poistného. „Očakávame zvýšenie poistného najmä v najrizikovejších segmentoch,“ povedal Hargaš. Podľa neho je dôležité, aby klient poznal podmienky poistenia. „Zvýšenie informovanosti môže viesť k prepoisťovaniu klientov, čo opätovne môže vytvárať tlak na výšku poistného,“ pokračoval Hargaš. Dôsledné uplatňovanie systému bonus-malus je pre budúcnosť podľa neho nevyhnutné.
 

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

09dec8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

09dec8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

09dec8:30Reklamačné konanie v stavebných projektoch8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X