Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Nemocnice dlhujú Sociálnej poisťovni na odvodoch 124,6 mil. eur

27. marca 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Oproti januáru vzrástli pohľadávky Sociálnej poisťovne voči zdravotníckym zariadeniam o 1,6 mil. eur, v porovnaní s koncom minulého roka je to o 4,3 mil. eur viac.

Najväčší dlh majú zdravotnícke zariadenia v pôsobnosti ministerstva zdravotníctva

Dlh zdravotníckych zariadení sa zvyšuje aj naďalej. Ku koncu februára tohto roka pohľadávky Sociálnej poisťovne voči nim dosahovali 124,6 mil. eur, čo je oproti januáru o 1, 6 mil. eur viac. V porovnaní so záverom minulého roka nemocniciam stúpol dlh na odvodoch už o 4,3 mil. eur. Vyplýva to zo správy Sociálnej poisťovne určenej pre vládu.

Na celkovom dlhu majú najväčší podiel zdravotnícke zariadenia, ktoré sú v pôsobnosti ministerstva zdravotníctva. Objem pohľadávok voči nim bol na konci februára 84,9 mil. eur, oproti predchádzajúcemu mesiacu narástli o 793,5 tis. eur.

Nárast pohľadávok pre neplatenie mesačných odvodov eviduje Sociálna poisťovňa pri Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou Bratislava, Fakultnej nemocnici Trnava, Národnej transfúznej službe SR, Bratislava a Univerzitnej nemocnici Bratislava. 

Transformované nemocnice dlhovali na odvodoch na konci minulého mesiaca 39,6 mil. eur, čo je v porovnaní s januárom o 836,5 tis. eur viac. Dlh rástol Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach, Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici, Nemocnici s poliklinikou Dunajská Streda, a. s., Nemocnici A. Wintera, n. o. Piešťany, Nemocnici s poliklinikou Nové Mesto nad Váhom, n. o., Mestskej poliklinike Dubnica, m. p. o., Dubnica nad Váhom, Nemocnici s poliklinikou Ilava, n. o., Mestskej nemocnici Prof. MUDr. Rudolfa Korca, DrSc. Zlaté Moravce, Liptovskej nemocnici s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu Liptovský Mikuláš a Sanatóriu Tatranská Kotlina, n. o.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Odvody do sociálnej poisťovne

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X