Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Neviete, v čom máte podnikať? Inšpirujte sa týmito nápadmi

Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
5. februára 2017 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj Business News Daily Tlačiť

Predtým, ako pustíte do akéhokoľvek podnikania, základom je dobrá myšlienka. Inšpiráciu môžete získať kdekoľvek a kedykoľvek, fantázii sa medze nekladú. Niekedy môže vzniknúť úplnou náhodou, inokedy pochádza z už existujúceho podnikania.

Odporúčame ebook:

Ľudia, ktorí by sa chceli venovať podnikaniu, sa môžu inšpirovať aj už úspešnými podnikateľmi a ich ideami. Ak však aj napriek tomu netušíte, v akej oblasti by ste mohli začať, v nasledujúcom texte nájdete niekoľko inšpiratívnych tipov.

My&slieť, nápad, mozog
Thinkstockilustračné: thinkstockphotos.com

Darovací biznis

Existuje množstvo spoločností, ktoré predávajú výrobky ideálne ako dary. Zameriavajú sa pritom na produkty pre zamilovaných, narodeninové predmety, či také, ktoré obsahujú prvky ľudovej kultúry, ako aj rôzne tematické výrobky. Ak vás niektorá z oblastí osloví a radi robíte radosť, možno by to bolo niečo pre vás.

Donáškový biznis

V súčasnej uponáhľanej dobe si už mnohí spotrebitelia zvykli na to, že čoraz viac tovaru si objednávajú prostredníctvom donáškových služieb. K tejto službe môžete pripojiť nejaký kreatívny nápad, ktorý vás odlíši od už pôsobiacich subjektov na trhu a myšlienka je na svete.

Deti

Mnohí rodičia často vravievajú, že deti sú najlepší biznis. Niečo na tom určite bude, pretože deti potrebujú veľa jesť, obliekať sa a čím sú staršie, tým hľadajú všetko modernejšie. Veľa cestujú, vzdelávajú sa, dovolenkujú a mnohí využívajú technológie. Už len v predchádzajúcich vetách nájdete hneď niekoľko inšpiratívnych podnetov.

Auto pre deti

Umenie

Umenie povznáša a ľudia sa radi nechajú opájať jeho krásou a rozmanitosťou. Umenie je súčasťou histórie, súčasnosti aj budúcnosti. Sami ho môžete tvoriť, alebo môžete umelcom akokoľvek pomáhať v podobe predaja ich diel či prezentácie.

Návrat k prirodzenosti

V súčasnosti slávi úspech návrat k prírode a prirodzenejším veciam. Či sa to týka výchovy, vzdelávania, stravy, kozmetiky, či iného, populárne je všetko, čo hlási návrat k pôvodným prvkom. Do tejto kategórie možno zaradiť aj rôzne remeslá, ktoré už takmer vymreli.

Hudobný biznis

Hudobný biznis možno priradiť aj do umenia. Je to však oblasť, ktorá je veľmi populárna a tak si zaslúži osobitnú pozornosť. V súčasnosti pri nej zohrávajú zaujímavú úlohu moderné technológie, aplikácie na sťahovanie hudby a podobné novodobé vymoženosti. Hudobný biznis tak už ani zďaleka nie je len o speve či tanci.

Počúvanie hudby
ilustračné: thinkstockphotos.com

Šport

Podobne, ako pri vyššie uvedenom sektore, aj v oblasti športu je možné podnikať rôznymi spôsobmi. Od trénovania športovcov cez organizáciu podujatí, vývoj aplikácií či rôznych športových platforiem, marketingové aktivity, terapie, liečba, výživa, odevy a množstvo ďalších. Záleží len na vás, kam vás to viac ťahá, alebo čomu lepšie rozumiete.

Životný štýl

Množstvo ľudí sa snaží zlepšiť svoj život. Usilujú sa zmeniť svoje pracovné aj stravovacie návyky, viac sa hýbať a hľadajú pritom rovnováhu medzi profesionálnym a osobným životom. Aj na tomto poli tak existuje veľké množstvo príležitostí, kde sa môžete uplatniť či už na strane výroby, predaja, alebo v poradenstve.

Zelený biznis

V súčasnosti sú celosvetovo populárne rôzne snahy o čistejšie životné prostredie, medzi ktoré možno zaradiť recyklačné činnosti, vývoj efektívnych materiálov s ohľadom na úsporu energií, eco-friendly aktivity a ďalšie.

zákon o cestovných náhradách

Cestovanie

Dovolenky nikdy nevyjdú z módy. Každý občas potrebuje oddych a na svete existuje množstvo zaujímavých a krásnych miest, ktoré sa oplatí vidieť. Aj tu je tak možnosť zapojiť fantáziu a osviežiť tieto služby s pomocou moderných technológií či inými netradičnými nápadmi.

Kulinársky biznis

Ľudia musia jesť a mnohí majú aj rozmaznané jazyky. Kreativite sa limity nekladú ani v tejto oblasti. Môžete sa zamerať na menší biznis v podobe nejakej kaviarne s domácimi koláčikmi, donáškový servis, ponuku zdravých pokrmov, alebo môžete opäť skúsiť kombinovať.

Láska

Láska je neodmysliteľnou súčasťou našich životov. Biznis v tejto oblasti tak možno považovať relatívne lukratívny. Môže sa jednať o dary pre zamilovaných, rôzne produkty a služby súvisiace s touto oblasťou. V modernej dobe, keď množstvo ľudí trávi v práci pomaly celé dni, sa tešia stále väčšej popularite aj rôzne tematické online zoznamovacie platformy. Služby však môžu byť zamerané napríklad aj na pomoc pri rozchodoch, či rôzne svadobné aktivity.

Fotobanka Pixmac

Zvieratá

Aj tento sektor sa teší stále väčšej popularite. Nielen ľudia na dedinách, ale aj vo väčších mestách chcú mať čoraz častejšie nejaké domáce zvieratko. Môžete tak ponúkať služby v oblasti starostlivosti, stravy, alebo prísť s nejakým originálnym nápadom ako ich odievanie či zvieracie hotely.

Krása

Záujem o krásu tu bol vždy a vždy aj bude. Táto oblasť je preto veľmi zaujímavá z pohľadu potenciálneho podnikania. Možno ju tiež kombinovať s láskou, životným štýlom a vytvoriť tak určitú unikátnu myšlienku, ktorá chýba na trhu.

Móda

Módny biznis je lákavý a ponúka množstvo možností pre rozvoj kreativity. V súčanosti už existuje aj viacero biznis modelov, ktoré sú vhodné aj pre menších začínajúcich podnikateľov a ktoré si nevyžadujú až také vysoké vstupné náklady.

Boty modre 1.jpg

Fantázii sa samozrejme medze nekladú a aj oblastí, v ktorých môžete pôsobiť, je ešte oveľa viac. Spomenieme medzi nimi napríklad sociálne služby, právne služby, neziskové organizácie, rôzne druhy poradenských činností, zdravotníctvo, zábava, biznis spojený so smrťou či rôzne špecializované služby, na ktoré máte potrebnú kvalifikáciu.

Ak ste už presvedčení o tom, že sa chcete vydať na cestu podnikania, dobrá myšlienka je hodná za milión. Ak skutočne ani len netušíte, kde začať, skúste sa odraziť od toho, čo vás baví, zaujíma, napĺňa, alebo čomu najlepšie rozumiete.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva a copywritingu.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

myšlienkypodnikaniesektorytipyzačiatok

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako začať podnikať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

05dec8:30Čierne stavby v obci a prechod kompetencií na nové stavebné úrady8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X