Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Nezabúdajte na pitný režim pre zamestnancov

Pitny rezim zamestnancov.jpg
Foto: Čistá voda
15. augusta 2022 Autor Reklamný článok dodaný klientom Tlačiť

Dostatočný prísun vody je v rámci pitného režimu pre ľudské zdravie, ako aj ľudský organizmus nevyhnutný. Až tri štvrtiny hmotnosti človeka tvorí voda. V prepočte voda predstavuje 75 % nášho mozgu, 92 % krvi, 75 % svalov a napríklad 22 % kostí. Najmä vďaka dodržiavaniu pitného režimu sa človek lepšie koncentruje, čo má za následok zvyšovanie výkonnosti zamestnancov, čo prispieva k zvládaniu stresových a náročných úloh. Veľkým pomocníkom v tejto oblasti je bezbarelový automat, ktorý má zabudovaný filter na vodu.

Dospelý človek by mal vypiť denne v priemere 2,5 až 3,7 litra tekutín, čo predstavuje v prepočte minimálne 8 pohárov vody za deň. Samozrejme, odporúčané množstvo závisí od viacerých faktorov, ako je hmotnosť človeka, vek, pohlavie, teplota vzduchu, pracovná a fyzická aktivita. Automat na vodu je jednoduchým riešením, ako sa postarať o zvýšenie spokojnosti a pracovného výkonu zamestnancov. Navyše s ním šetríte z dlhodobého hľadiska finančné náklady, ale tiež životné prostredie. Automat na vodu predstavuje vodný filter, vďaka čomu je zabezpečená skutočne čistá voda, bez škodlivých látok.

Automat na vodu, čo to je?

Bezbarelový automat predstavuje zásobník na vodu, ktorý dokáže vyrobiť neobmedzené množstvo filtrovanej vody denne. Celá filtrácia vody prebieha prostredníctvom niekoľkých filtračných stupňov. Prvým stupňom je mechanická filtrácia. Tá zabezpečuje odstránenie väčších tzv. mechanických nečistôt, do ktorých spadá štrk, piesok, hrdza ale aj organický materiál, ako sú napríklad vlasy.

Druhý stupeň predstavuje uhlíkovú filtráciu, ktorej základom je aktívne uhlie. To na seba naviaže molekuly chlóru, čím výrazne zlepšuje chuť a vôňu vody, vďaka čomu si môžete vychutnať skutočnú chuť obľúbenej kávy alebo čaju. Zároveň pomáha z vody odstraňovať ťažké kovy, a iné mikročastice, ktoré sú ľahko rozpustné vo vode.

Posledným a najdôležitejším stupňom je osmotická membrána. Vďaka nej je voda zbavená všetkých mikroorganizmov, ako sú choroboplodné zárodky, plesne, vírusy, baktérie a iné škodliviny, ktoré by mohli ohroziť zdravie. Osmotická membrána má priepustnosť len 0,0001 mikrometra, tým pádom neprepustí ani tie najmenšie kontaminanty. Dostanú sa cez ňu len samotné molekuly vody. Výsledkom je 100% čistá a zdravotne nezávadná voda.

Ako funguje?

Automat pozostáva z troch základných tlačidiel, pomocou ktorých je možné si zvoliť teplotu vody podľa preferencií. Ide o tlačidlo room – izbová teplota, cold – vychladená voda (podľa nastavenia v zásobníku, ktorej hodnoty sa môžu pohybovať od 4-12 °C), hot – zabezpečuje horúcu vodu v teplotnom rozmedzí od 85 °C do 100 °C. Celý systém sa napája priamo na prívod vody, takže nie je potrebné žiadne dopĺňanie plastových barelov alebo iných nádrží na vodu.

Automat na pitnu vodu cierny detail.jpg
Foto: Čistá voda

Aké sú ďalšie výhody bezbarelových zásobníkov?

  • Už žiadne starosti s výmenou a obsluhou barelov vody
  • Ušetríte až 75 % nákladov spojených spitným režimom vo firme
  • Nemusíte riešiť skladovanie barelov
  • Žiadne starosti s dopravou
  • Automat dodá neobmedzené množstvo vody
  • Zariadenie je šetrné k životnému prostrediu
  • Zamestnanci majú po ruke vždy čistú a zdravú vodu
  • Zamestnanci majú na výber vodu izbovej teploty, studenú a horúcu vodu

A posledný benefit sa skrýva v dizajne. Bezbarelový automat vyzerá lepšie a viac zapadne do kancelárskych priestorov, ako klasický plastový a veľakrát aj nevkusný barelový automat.

Nezabúdajte na fakt, že základom správnej hydratácie je čistá voda

Hlavná zložka pitného režimu by mala byť kvalitná, čistá voda. Samotný nedostatok vody môže negatívne ovplyvniť fyzickú, ale i psychickú výkonnosť jedinca. Zároveň pravidelným prísunom vody sa vyhnete bolesti hlavy, zlepšíte trávenie a dokážete zatočiť s únavou. Pitie väčšieho množstva vody je nevyhnutné pre zdravie.

Tento článok nie je autorským obsahom Podnikam.sk. Bol dodaný klientom, uverejnený ako platený PR článok.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Čistá vodapitný režimPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X