Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Platobná karta pod kontrolou

29. októbra 2012 Tlačiť

(PR) K firemnému účtu potrebujem platobnú kartu, ako ju dokážem ochrániť pred zneužitím? Platobná karta k podnikateľskému účtu vám poskytuje neustály prístup k vašim financiám na účte. Preto je dôležité, aby ste si boli istí, že použitie vašej karty je bezpečné.

 

Karty vydávané na Slovensku sú čipové

Zvýšenie bezpečnosti kariet zabezpečili samotné banky tým, že karty vydávané na Slovensku sú čipové. Údaje uložené v čipe je ťažké skopírovať a zneužiť.

 

Navyše je dôležité z vašej strany dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napr. zakrývať rukou klávesnicu bankomatu pri zadávaní PIN, nezaznačiť si PIN na papierik, ktorý nosíte v peňaženke atď.

 

Ak vo vašom podnikaní používate svoju kartu na platby na internete, overte si, ako sú tieto platby chránené. V ČSOB sú vaše nákupy na internete chránené technológiou 3D Secure (Zabezpečená internetová platba) a každá takáto platba musí byť potvrdená zadaním jedinečného kódu, ktorý vám bude doručený na váš mobil.

Kartu k účtu potrebujem poskytnúť aj vybraným zamestnancom, ako ale budem kontrolovať ich výdavky?

Okrem karty pre vás  môžete požiadať aj o vydanie ďalších platobných kariet k vášmu účtu. Každej z týchto kariet môžete stanoviť odlišnú výšku denného limitu a prideliť tak odlišné limity jednotlivým funkciám vo firme. Tieto karty budú čerpať prostriedky rovnako z vášho firemného účtu do výšky vami stanoveného denného limitu.

Neustály prehľad o použití jednotlivých platobných kariet môžete mať prostredníctvom služby ČSOB Info 24, ktorá vás informuje okamžite po vykonaní transakcie platobnou kartou. Navyše si môžete sám určiť, či chcete byť informovaný formou SMS alebo e-mailu. Aktivácia služby je jednoduchá a pohodlná, prostredníctvom internetbankingu. Ak chcete byť informovaní iba o mimoriadne vysokých výdavkoch vašich zamestnancov, môžete si v nastavení služby stanoviť aj minimálnu výšku sumy transakcie, o ktorej chcete dostať informáciu. V prípade zneužitia firemnej karty zamestnancov ste tak okamžite informovaní a môžete konať, napr. požiadať o zablokovanie platobnej karty.

Ak potrebujete pre účtovné operácie prehľadnú formu kontroly jednotlivých operácií každou platobnou kartou, môžete požiadať o výpis transakcií ku karte. Výhodou v porovnaní s výpisom z účtu je prehľadnosť, keďže výpis z karty vám zabezpečí jednoduchý prehľad o pohyboch na danej karte.

Ak využívate vo firme viac platobných kariet, môže byť pre vás zaujímavé vytvoriť si vlastnú originálnu platobnú kartu a využiť ju aj na budovanie značky.  Vďaka možnosti umiestniť vlastný obrázok na platobnú kartu, si vytvoríte vo firme jedinečnú kartu, ktorá vás bude reprezentovať vždy, keď ju vy alebo vaši zamestnanci použijete.

Pre viac informácií navštívte stránku www.csob.sk

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X