Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Podiel smartfónov vo svete sa blíži k 50 percentám

Podiel smartfónov vo svete sa blíži k 50 percentám
Ilustračné foto SITA/AP
14. mája 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Podiel inteligentných telefónov na globálnom trhu mobilov sa blíži k polovici. Z celkového počtu 426 mil. mobilných telefónov predaných vo svete v prvom štvrťroku 2013 bolo 210 mil. smartfónov.
 
Zatiaľ čo v rovnakom období roka 2012 smartfóny tvorili iba 34,8 % globálneho trhu, ku koncu marca 2013 roka ich podiel predstavoval 49,3 %.
 

Lídrom ostáva Samsung

Na druhej strane, predaj telefónov bez operačného systému v prvom tohtoročnom kvartáli klesol o takmer 22 %. „Dôvodom prepadu trhu obyčajných telefónov je, že ich majitelia buď nevidia dôvod na výmenu, alebo čakajú na ďalší pokles cien lacných smartfónov,“ uviedol Anshul Gupta, analytik spoločnosti Gartner.
 
Z údajov Gartneru ďalej vyplýva, že Samsung si v prvom kvartáli udržal pozíciu lídra na trhu smartfónov s predajom na úrovni 64,7 mil. zariadení. Jeho podiel medziročne vzrástol o 3,2 percentuálneho bodu (p.b.) na 30,8 %. Pod značkou Apple sa v tom istom období predalo 38,3 mil. inteligentných telefónov, čo v medziročnom porovnaní predstavuje pokles o 4,3 p.b. na 18,2 %. S podielom 4,8 % na globálnom trhu a celkovým predajom 10 mil. smartfónov, prvú trojicu najväčších hráčov uzatvára spoločnosť LG Electronics, ktorá si v medziročnom porovnaní polepšila o 1,4 p.b. 
 

 
Medzi operačnými systémami v prvom tohtoročnom štvrťroku naďalej dominoval Android, ktorý si podľa zistení spoločnosti Gartner oproti prvým trom mesiacom vlaňajška polepšil o 17,5 p.b. na 74,4 %. Ku koncu marca bolo týmto systémom vybavených 156,1 mil. predaných smartfónov.
 
Podiel operačného systému iOS od Apple kopíroval vývoj predaja smartfónov s touto značkou. Tretie miesto obsadil systém od Research in Motion, na ktorom bežalo 6,2 mil. inteligentných mobilov predaných v úvode roka 2013. Oproti prvému kvartálu 2012 sa podiel tohto operačného systému prepadol o 3,8 p.b. na 3 %. Operačný systém Windows od Microsoftu síce zaznamenal mierny nárast trhového podielu o 1 p.b., avšak ten dosiahol iba 2,9 %. (6 mil. smartfónov).
 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Trendy a inovácie

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X