Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Podnikatelia vstupujúci na nové trhy sú v bezpečí

14. mája 2015 Tlačiť

Riziko platobnej neschopnosti nových zákazníkov je nulové.

S rozširovaním podnikania do nových oblastí sú väčšinou spojené aj určité riziká. Okrem neznalosti trhu, legislatívy a často aj jazyka, to môže byť aj nedostatok informácií o potenciálnych zákazníkoch a s nimi spojené riziko neúhrady faktúr. Existuje však skvelé riešenie – Bezregresný faktoring.

Bezregresný faktoring poskytuje klientovi v prípade platobnej neschopnosti alebo nevôle  odberateľa garanciu úhrady až do výšky 100% hodnoty pohľadávky. Riziko neúhrady spojené so vstupom na nové zahraničné trhy narastá s neznalosťou prostredia. Veľa firiem nemá finančnú rezervu, z ktorej by v prípade nezaplatených faktúr vedeli pokryť svoje náklady a tak sa často z dôvodu druhotnej platobnej neschopnosti dostávajú do finančných problémov.

„Ako prevencia takejto situácie vstupuje do hry faktoring. Pri bezregresnom faktoringu má klient aj v prípade kolapsu odberateľa garantovanú úhradu až do 100% hodnoty pohľadávky. Oproti bežnému poisteniu pohľadávok má klient naviac k dispozícii fakturovanú sumu okamžite po vystavení faktúry a nemusí čakať mesiace na splnenie podmienok poistenia a výplatu plnenia zo strany poisťovne ani poisťovni preukazovať, že je odberateľ platobne neschopný,“ hovorí Ján Korček, prevádzkový riaditeľ Bibby Factoring Slovakia, a. s.

Bezregresný faktoring zahŕňa komplexnú službu prevádzkového financovania tuzemských ale aj zahraničných odberateľov s istotu úhrady až do výšky 100%.  Okrem prevádzkových financií ponúka aj profesionálnu správu a inkaso pohľadávok, kompletný právny servis a hospodárske informácie o zákazníkoch priamo z trhu, ešte pred dodaním tovaru alebo služby.

Pred uzatvorením kontraktu s odberateľom z Poľska sme si ho cez Bibby nechali preveriť a zistiť jeho finančnú bonitu. Veľmi nám to pomohlo pri rozhodovaní a uľahčilo rozšírenie nášho podnikania do tejto krajiny. Bez ich informácií už na nové trhy nevstupujeme“ konštatuje klient Bibby Factoring Slovakia, vývozca dreva.

Bibby Factoring Slovakia, a. s. je nezávislým finančným partnerom, a súčasťou finančnej skupiny, ktorá pôsobí na 4 kontinentoch a má 50 pobočiek po celom svete. „Informácie, ktoré našim klientom poskytujeme máme kolegami z daného regiónu preverené. Naša celosvetová sieť pomáha klientom orientovať sa na zahraničných trhoch a v prípade problémov im zabezpečí ich riešenie,“ hovorí Ján Korček, prevádzkový riaditeľ Bibby Factoring Slovakia.

Faktoring nezaťaží firmu ako úver z banky a jeho získanie nie je podmienené pozitívnymi hospodárskymi výsledkami potenciálneho klienta. Bezregresný faktoring od Bibby Factoring Slovakia prináša klientovi okamžitú hotovosť, ochranu pred platobnou neschopnosťou, vymáhanie pohľadávok, konkurencieschopnosť, flexibilné financovanie a nezvyšovanie úverovej angažovanosti.

„Bezregresný faktoring od Bibby Factoring Slovakia nám pomáha riadiť tok finančných prostriedkov, riziká a zároveň sa bezpečne rozvíjať a rásť na našom aj zahraničných trhoch“, dopravca a klient Bibby Factoring Slovakia.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Podnikam

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Manažment

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

02máj8:30Pochopenie zmlúv 2 - seminár v anglickom jazyku (Understanding Contracts 2)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

02máj8:30Pochopenie zmlúv 2 - seminár v anglickom jazyku (Understanding Contracts 2)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X