Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Podnikateľom v turizme končí čas na získanie príspevkov z eurofondov

Podnikateľom končí čas na získanie príspevkov z eurofondov
Fotobanka Pixmac
28. januára 2013 Zdroj Podnikam.SK, IT Tlačiť

Podnikatelia v cestovnom ruchu majú jednu z posledných možností na to, aby v programovacom období 2007 až 2013 získali na časť svojich investícií finančnú pomoc z eurofondov.

 
Ako ďalej informuje Juraj Antal z občianskeho združenia Dobré eurofondy, touto možnosťou je výzva na predkladanie žiadostí o nenávratné finančné príspevky z dielne Ministerstva hospodárstva (MH) SR, v rámci Operačného programu Konkurencie schopnosť a hospodársky rast, opatrenia „Podpora podnikateľských aktivít v cestovnom ruchu“.
 

Žiadosti len do 3. apríla

Výzva podporuje projekty zamerané na skvalitnenie alebo rozšírenie služieb cestovného ruchu s celoročným využitím. Podnikatelia tak môžu do 3. apríla tohto roka žiadať 50 tis. až 800 tis. eur s nenávratnou podporou 40 % (západné Slovensko) až 50% (stredné a východné Slovensko) z výšky predpokladanej investície.
 
 
Podnikatelia v sektore vidieckeho turizmu môžu získať podporu taktiež prostredníctvom Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) z Programu rozvoja vidieka, opatrenia s názvom „Podpora činností v oblasti vidieckeho cestovného ruchu“. PPA ponúka fyzickým osobám 1 300 až 100 tis. eur na rekonštrukciu a modernizáciu nízkokapacitných ubytovacích zariadení, prestavbu rodinných domov na spomínaný typ zariadenia, prípadne výstavbu kempingového ubytovania. Miera nenávratnej podpory v prípade tejto výzvy je 50 %, uzávierka podávania projektov je 17. mája 2013. 
 
Potenciálnym žiadateľom o finančné príspevky Antal odporúča dodržať dve hlavné zásady. „Prvá, žiadať prostriedky len na investície, ktoré by vynaložili aj bez podpory eurofondov. Druhá, rozhodnutie, či žiadať alebo nie, prijať čo najskôr pred dátumom uzávierky prijímania žiadostí,“ uviedol Antal. Podľa jeho slov sa totiž častokrát stáva, že podnikatelia požiadajú o prostriedky bez prepočtov výnosnosti investície a potom sa dostanú do finančných problémov vyplývajúcich z prevádzky investície neprodukujúcej dostatočné príjmy. Podnikateľov taktiež upozorňuje na to, aby si na zostavenie administratívne správneho projektu a jeho príloh nechali dostatok času.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Eurofondy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X