Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Posúvanie digitalizácie a prepojenia manipulačnej techniky v skladoch je základom úspechu

Pm fp_telematikbox_jpg_1.jpg
Foto: Jungheinrich
28. marca 2024 Autor Informačný servis Tlačiť

Manipulačné vozíky z dielne spoločnosti Jungheinrich sú už prvé momentu použitia plne prepojiteľné a pripravené na inteligentnú integráciu v akomkoľvek sklade. Vysokú úroveň konektivity dosiahla firma pomocou telemetrických jednotiek, ktoré sa nachádzajú v každom jej novom vozíku.

Nevyhnutné prepojenie techniky

Posúvanie digitalizácie a prepojenie rôznej techniky je v dnešnej dobe základom úspechu v rámci intralogistiky pre ktorúkoľvek firmu, ktorá pri svojom biznise potrebuje manipuláciu s tovarom. Nízkozdvižné či vysokozdvižné vozíky vybavené s najmodernejšou informačnou technológiou sa čoraz ďalej stávajú štandardom, a to aj vďaka spoločnosti Jungheinrich. Tej totiž záleží na posúvaní prepojenia manipulačnej techniky na novšiu a novšiu úroveň.

V záujme zvýšenia efektivity v skladoch nemecká firma vybavuje svoje nové vozíky už štandardne vysokokvalitnými telemetrickými jednotkami priamo z výroby. Aby mohli jej zákazníci začať s digitálnou správou flotily vozíkov, dostanú dokonca zadarmo štartovaciu sadu pre nový systém správy flotily vozíkov: Jungheinrich FMS.

Prepájanie intralogistiky

Všetky novo objednané elektrické vysokozdvižné vozíky vyrobené v európskych závodoch spoločnosti Jungheinrich sú vďaka špičkovým telemetrickým jednotkám plne prepojiteľné. Tým sú pripravené na inteligentnú integráciu v rôznych typoch skladov. Pomocou systému pre správu flotily vozíkov Jungheinrich FMS môžu zákazníci tieto dáta využiť na optimálne rozmiestnenie svojej flotily.

Zákazníci spoločnosti Jungheinrich spolu s novými vozíkmi získajú aj takzvaný Starter Kit, ktorý má päť základných funkcií. Prvou je správa zásob, druhou správa polohy, treťou správa užívateľov, štvrtou prevádzková doba a napokon zákaznícky servis Call4Service.

V oblasti správy zásob a polohy poskytuje systém Jungheinrich FMS ucelený prehľad o veľkosti a zložení flotily elektrických nízkozdvižných a vysokozdvižných vozíkov na miestnej i globálnej úrovni.

Pomoc pri prevádzke

Ako podčiarkuje vedúci oddelenia digitálnych produktov spoločnosti Jungheinrich Christiane Pilz, prognóza prevádzkových hodín pomáha koordinovať prevádzku. Zároveň umožňuje rýchlo identifikovať vozíky s vysokým alebo nízkym využitím.

Pomocou funkcie Call4Service môžu zákazníci nemeckej firmy, ktorá po celom svete poskytuje manipulačnú techniku vybavenú vysokou efektívnymi Li-Ion batériami, kedykoľvek pohodlne kontaktovať zákaznícky servis Jungheinrich a získať ucelený prehľad o otvorených a ukončených servisných výjazdoch.

„Dáta sú dnes jedným z najcennejších zdrojov v sklade. Teraz sa snažíme, aby tieto dáta mohli naši zákazníci ľahko a efektívne využívať,“ zdôrazňuje Christiane Pilz s tým, že konektivita je základným kľúčom k ďalšej optimalizácii intralogistiky. Vďaka lepšiemu a rýchlejšiemu spracovaniu informácií pomocou systému Jungheinrich FMS sa dá zefektívniť sklady.

Dáta v reálnom čase

Vďaka telemetrickým jednotkám získavajú firmy prostredníctvom systému Jungheinrich FMS v reálnom čase údaje o stave a využití svojich vozíkov, aby mohli optimálne riadiť svoju flotilu. „Prenos dát do cloudu Jungheinrich prebieha obvykle prostredníctvom mobilného pripojenia, ale je možné ho realizovať aj prostredníctvom WiFi,“ dodáva odborník.

V prípade, ak podniky využívajúce manipulačnú techniku budú zdieľať údaje o využití svojich vozíkov spoločnosti Jungheinrich, tá získa dôležité informácie o ich skutočnom využití. Tým dokáže nemecký poskytovateľ elektrických vysokozdvižných aj nízkozdvižných vozíkov svoju ponuku riešení ešte pružnejšie, individuálnejšie a atraktívnejšie prispôsobiť potrebám zákazníkov.

„Patrí sem napríklad diaľková diagnostika pre cielené skrátenie alebo zamedzenie prestojov prostredníctvom efektívnejšieho servisu,“ dodáva Christiane Pilz s tým, že Jungheinrich bude vedieť ponúknuť inteligentné energetické riešenia ako základ pre riadenie energie s optimalizovanými nákladmi a spotrebou.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

digitalizáciamanipulačná technikaPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

03jún8:30Logistický audit8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X