Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Poznáte tajomstvá rýchleho rastu začínajúceho podnikania?

Biznis_pixabay.com_.jpg
pixabay.com
12. mája 2016 Img_2614.jpg Zdroj Business News Daily Tlačiť

Začínajúci podnikatelia mávajú v úvode svojho podnikania väčšinou veľké množstvo cieľov a očakávaní vrátane rýchleho rastu či bleskového uznania ich podnikania. Zriedkakedy sa však stáva, že sa niekto z nich stane úspešným z noci do rána. Neexistuje totiž žiadny špeciálny alebo univerzálny návod na dosiahnutie trvalo udržateľného rastu a výsledkov, pretože v podnikaní v zásade nič nemožno považovať za garantované.

Aj napriek tomu však existuje niekoľko užitočných odporúčaní a spôsobov, ktoré môžu pomôcť rýchlejšiemu rastu nového podnikania. Viacerí malí podnikatelia sa podelili o svoje tipy, ktorými sa snažia zrýchliť rast svojho začínajúceho biznisu. Odporúčajú napríklad, aby si podnikatelia dali veľký pozor na to, akých ľudí si najímajú do tímov alebo zamestnávajú. Súdržný pracovný kolektív, šikovní a odhodlaní pracovníci podľa nich skutočne dokážu efektívne pomôcť rastu podnikania.

Pre menších podnikateľov majú aj ďalšie odporučenie, ktoré hovorí o tom, že miesto sústredenia svojich síl na neustále získavanie nových zákazníkov, by sa radšej mali zamerať na už existujúcich zákazníkov a venovať dostatočnú starostlivosť práve im. Dôležitým faktorom, ktorý môže významne zrýchliť rast začínajúceho podnikania, je podľa nich schopnosť v krátkom čase zmeniť smer samotného biznisu a reagovať tak na rýchlo sa meniacu situáciu na trhu.

Nováčikovia na trhu by zároveň mali pozorne sledovať potreby zákazníkov, ponúkať im kvalitné produkty alebo služby a rýchlo reagovať na aktuálne dopyty, požiadavky či postrehy zákazníkov na sociálnych médiách. Veľmi dôležitým faktorom pri akomkoľvek druhu začínajúceho podnikania je dobré plánovanie. Podnikatelia by mali počítať s rôznymi scenármi v rôznom čase, čo im v konečnom dôsledku pomôže prežiť aj neočakávané udalosti alebo situácie a samotný biznis to posilní a umožní mu rásť.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva, copywritingu a prekladateľskej činnosti.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

malí podnikateliatipy na rýchly rastZačiatok podnikania

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako začať podnikať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

28máj8:30Microsoft Copilot: Váš AI asistent8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Umelá inteligencia

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X