Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ako zostaviť dobrý biznis plán? Pozrite si 10 rýchlych tipov!

biznis plán
pixabay.com
6. septembra 2023 Img_2614.jpg Zdroj Podnikam.sk Tlačiť

Predtým, ako sa vôbec pustíte do akéhokoľvek podnikania, mali by ste si pripraviť kvalitný podnikateľský plán. Tento živý dokument vás bude sprevádzať na vašej biznis ceste a aby dobre splnil svoj účel, mal by obsahovať aspoň niektoré základné prvky.
1. Zhrnutie.
Kvalitný biznis plán by mal v prvom rade obsahovať zhrnutie, ktoré stručne obsiahne profil vašej spoločnosti, jej ciele a podnikateľské zámery.

2. Popis spoločnosti.

V tejto časti detailne predstavte profil vašej spoločnosti, uveďte akej oblasti sa chcete venovať a popíšte, čo si myslíte, že vás odlišuje od iných podnikateľov.

3. Trhové analýzy
Ešte skôr, ako začnete podnikať, je dôležité vykonať si prieskum trhu v oblasti, kde plánujete pôsobiť a analyzovať tento sektor v súvislosti s potenciálnou konkurenciou.

4. Organizačná štruktúra

Každá spoločnosť má inú organizačnú štruktúru a iný systém riadenia. Nájdite si taký, ktorý najviac zodpovedá potrebám vašej spoločnosti a oblasti, v ktorej chcete podnikať.

5. Služba alebo produkt
Popíšte presne služby či produkty, ktoré chcete predávať. Ak chcete predávať produkty, popíšte si detailne ich životný cyklus. Napíšte tipy a príbeh, s ktorým budete predávať vaše služby či produkty.

6. Marketing a predaj

V tejto sekcii detailne popíšte, akými spôsobmi chcete propagovať vaše služby či produkty. Vytvorte si stratégiu predaja.

7. Dotácie

Ak plánujete pre svoje podnikanie využiť dotácie, uveďte všetky súvisiace podrobnosti do vášho biznis plánu. Popíšte, ako možno získať dotáciu, čo všetko k tomu budete potrebovať a aký je možný čas jej získania.

8. Financie
Podrobne si naplánujte možnosti a alternatívy financovania vášho projektu v rôznych časových variantoch.

9. Príloha
Príloha nie je povinnou súčasťou biznis plánu. Je však užitočné, keď máte na jednom mieste uloženú súvisiacu agendu. Prílohu tak môžu tvoriť rôzne povolenia pre vaše podnikanie, oprávnenia, zmluvy či iné príslušné dokumenty.

10. Unikátny projekt
V tejto sekcii popíšte, čo robí váš biznis či projekt unikátnym. Takéto zhrnutie Vám pomôže odlíšiť vás od iných podnikateľov a poskytne vám výhodu v porovnaní s konkurenciou.

Biznis plán je živým dokumentom každého začínajúceho podnikateľa, ktorý môžete podľa potreby upravovať či dopĺňať podľa aktuálneho vývoja podnikania. Poskytne vám možnosti náhľadu, ako ste sa na podnikanie pozerali v jeho úvode i neskôr. Na základe toho máte možnosť niektoré vaše pôvodné zámery lepšie vyhodnotiť či sa odraziť od pôvodných myšlienok.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva, copywritingu a prekladateľskej činnosti.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Chcem začať podnikaťrýchle tipyZačiatok podnikania

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikateľský plán

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X