Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Pozor na chyby počas prvého dňa v práci, pre ktoré môžete pôsobiť ako neskúsený zamestnanec

Porada, práca, zamestnanie, kolegovia, spolupráca
Thinkstock
24. novembra 2023 Img_2614.jpg Zdroj Podnikam.sk Tlačiť

Bez ohľadu na to, ako dobre ste pripravení na svoju novú pracovnú pozíciu, niektoré vaše činnosti môžu vzbudzovať dojem, že ste menej skúsený a kompetentný, ako je to v skutočnosti. V nasledujúcich riadkoch nájdete viaceré príklady týchto situácií.

Večer plný zábavy

Ak ste prežili noc bujarej zábavy, buďte si istí, že na druhý deň to bude na vás vidieť. Môžete sa akokoľvek snažiť o zakrytie unavených očí, napokon vás prezradia nasledujúce znaky. Po prebdenej noci sa vám totiž môže veľmi ľahko stať, že budete po celý deň nepozorní, budete horšie reagovať na vonkajšie podnety a môžete mať aj slabší reakčný čas.

Príliš veľa proaktivity

Predtým, ako sa pustíte do výkonu zverenej úlohy, uistite sa, či ste dobre porozumeli súvisiacim pokynom. Ak sa budete opakovane pýtať nového nadriadeného na zadanie, môžete tým vzbudiť dojem, že nedokážete splniť jeho očakávania.

Nevhodný odev

Prvý deň v práci udáva tón aj vašej ďalšej pôsobnosti na pracovisku. Štýlom, v ktorom prídete oblečený, tak naznačíte, či dokážete zapadnúť medzi kolegov. Ubezpečte sa preto, že ste správne odhadli imidž, ktorý je vlastný vašej spoločnosti a skúste k tomu prispôsobiť aj váš odev počas prvého dňa v práci.

Negativita

Kým vás noví kolegovia a členovia tímu riadne nespoznajú a nepochopia, dajte si pozor na potenciálne negatívne správanie. Hneď v úvode vášho pôsobenia by ste tým mohli zanechať veľmi zlý dojem, ktorý by sa neskôr ťažko naprával. Počas prvého dňa v práci sa určite vyhnite akémukoľvek sťažovaniu.

Nezastaviteľní

Jednou z vecí, ktorú väčšina ľudí nemá rada, sú osoby, ktorým sa celý deň nezatvoria ústa. V prvý deň v práci môžete byť nervózni, pričom niektorí ľudia na to reagujú aj prehnaným rozprávaním. Ak sa pristihnete pri tom, že je to aj váš prípad, treba si to rýchlo uvedomiť a radšej sa venovať pracovnej aktivite potichu.

Samozrejme, nikde nie je povedané, že nemôžete robiť chyby a že ich nebude možné neskôr napraviť. Postupom času sa s novými kolegami a nadriadenými pracovníkmi spoznáte a ak sa vám aj náhodou podarí nejaký trapas, možno sa na tom ešte spolu dobre zasmejete. Prvý dojem je však dôležitý a netreba ho preto podceňovať. Minimálne vám môže v mnohom uľahčiť vaše ďalšie pôsobenie v radoch nového zamestnávateľa.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva, copywritingu a prekladateľskej činnosti.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

know-howknowhownástup do práceprvý deň v prácirok 2024zamestnanci

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

07mar8:30Sabotéri v našej hlave8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X