Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prečo vysoká škola nestačí na získanie dobrého miesta

Podnikam.sk_.jpg
Foto: Cambridge Business School (klient)
4. novembra 2019 Tlačiť

BRATISLAVA 4. novembra (Podnikam.sk) – Na slovenských vysokých školách každoročne získajú titul desiatky tisíc ľudí, konkurencia je teda medzi uchádzačmi o prácu obrovská. S rastúcim počtom absolventov je omnoho ťažšie sa presadiť a ponúknuť niečo viac. Jednou z možností, ako zlepšiť svoje postavenie na trhu práce, je získať titul MBA. Slovenskí aj zahraniční zamestnávatelia na titul počujú a nabité vedomosti sa hodia aj na rozbehnutie vlastného podnikania.

V čom je štúdium MBA iné?

“ Lektori sú veľmi často ľudia z praxe pôsobiaci na vysokých manažérskych postoch. Výklad teda nie je založený na teoretických poučkách, ale naopak vychádza priamo z reálnych prípadov. Vďaka tomu sú nabité vedomosti aktuálne a ľahko aplikovateľné,“ približuje hlavnú výhodu Ing. Bc. Vlasta Váchová, riaditeľka Cambridge Business School – školy špecializujúcej sa na štúdium MBA.

Štúdium MBA sa líši tiež formou vyučovania. V prípade Cambridge Business School trvá jeden rok a je rozdelené do dvoch semestrov po piatich tematických moduloch. Výstupom po každom module je seminárna práca a na konci roka sa odovzdáva záverečná práca, ktorej úspešná obhajoba je podmienkou pre získanie titulu MBA. Kombinovaná forma štúdia prináša značnú časovú flexibilitu. Praktické semináre s lektorom sú za celý rok štyri a prebiehajú vždy v sobotu. Ďalšia časť štúdia je realizovaná formou sebavzdelávania z poskytnutých materiálov, čo účastníkom dovoľuje individuálne rozvrhnutie štúdia podľa vlastných časových možností. Cambridge Business School však ponúka pre svojich študentov celú radu zaujímavých aktivít aj nad rámec štúdia, ako sú odborné prednášky a semináre alebo stretávanie sa so známymi osobnosťami.

Aké programy MBA sa môžu študovať?

Ponuka sa u jednotlivých škôl líši. Na Cambridge Business School je možnosť si vyberať z 12 programov, ktoré personálne zaisťuje viac než 50 špičkových lektorov. Medzi najobľúbenejšie MBA programy patrí Management Soft Skills, ktorý sa sústredí na zlepšenie mäkkých zručností u členov stredného a vyššieho managementu, ako aj  u všetkých ďalších pracovníkov, ktorí pri svojej práci potrebujú znalosti efektívnej komunikácie. Študenti programu sa zoznámia s problematikou osobného rozvoja a koučingu, prejdú školením komunikácie a prezentácie, zamerajú sa na efektívne sebariadenie, time-management a naučia sa zásadám leadershipu.

Naozaj sa to vyplatí?

Štúdium nie je lacnou záležitosťou, ale pri voľbe kvalitnej školy sa investícia vyplatí. Ako sa taká škola spozná? „Základom je zistiť si, kto na danej škole učí. Špičkový lektorský kolektív tvorený odborníkmi z praxe je zárukou kvalitného vzdelania, ktorého sa študentom manažérskych programov dostane,“ vysvetľuje Váchová.

Pozitívny prínos, ktorý so sebou prináša titul MBA dobre ilustrujú prevedené výskumy. Je preukázané, že 85 % absolventov štúdia MBA potvrdzuje návratnosť vloženej investície do dvoch rokov od ukončenia štúdia. Taktiež podľa výskumov vyplýva, že absolventi MBA majú až o 30 % vyššiu mzdu.

Inzercia

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

Cambridge Business SchoolMBAPRštúdiumvysoká škola

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

28sep8:30Daňová akadémia: Špecialista DPH, DzP a medzinárodného zdaňovania8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

28sep8:30Daňová akadémia: Špecialista DPH, DzP a medzinárodného zdaňovania8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

28sep8:30Daňová akadémia: Špecialista DPH, DzP a medzinárodného zdaňovania8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X