Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Prešľapy, ktoré pobavia: 13 najhorších log spoločností

Otrasne_loga.jpg
2. decembra 2015 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Logo organizácie je väčšinou to prvé, s čím prichádza potenciálny zákazník do styku. Netreba preto zabúdať na jedno: Keď je logo zlé, môže ľudí odstrašiť natoľko, že už jednoducho nebudú chcieť mať s danou spoločnosťou dočinenia.

Inak povedané, ak sa vďaka nepodarenej grafickej značke ponúkaný produkt alebo služba od konkurencie odlišuje až príliš, môže (hoci nemusí) to byť problém.

Najhoršie logá všetkých čias zámerne či nie napríklad zákazníkom pripomínajú sexuálny akt, neprístojné správanie a iné veci, vďaka ktorých sa 13-roční pubescenti dostávajú do hystérie.

Mnohým z týchto log sa medzi ľuďmi dostalo pozornosti a mnohé z nich určite aj vďaka internetu neupadnú do zabudnutia.

Anglická tlač sa dobre bavila na logu Letných olympijských hier v Londýne v roku 2012, pričom sa hovorilo o tom, že logo pripomína Lisu Simpsonovú pri sexuálnom akte alebo akúsi zvláštnu „punkovú“ verziu svastiky. Iránska vláda dokonca toto podujatie protestne bojkotovala, pretože štylizovaný nápis v logu – 2012 – bol zobrazený tak, že pripomínal slovo Zion.

London_2012.jpg
The London 2012 Olympics

Logo Inštitútu orientálnych štúdií na brazílskej Federal University of Santa Catarina malo v zjednodušenej podobe zobrazovať japonský chrám doplnený na pozadí japonským vychádzajúcim slnkom. Asi len málokto v danej grafickej značke naozaj na prvý pohľad vidí toto. Možno preto získalo logo v 2005 status mému a škola ho „stiahla z obehu“.

Federal_university_of_santa_catarina.jpg
Federal University of Santa Catarina’s Institute of Oriental StudiesFederal University of Santa Catarina's Institute of Oriental Studies

Populárna česká spoločnosť Kostelecké uzeniny, založená v roku 1917, má logo, pri ktorom človeka asi ani až tak neprekvapí, že hádam všetkým okrem samotných Čechov sa emblém spoločnosti zdá byť zábavný. Faktom je, že na výrobkoch spoločnosti sa objavuje už desiatky rokov a má teda dlhú tradíciu.

Kostelecke_uzeniny.jpg
Kostelecké uzeniny

Mont-Sat je poľská spoločnosť, ktorej zamestnanci sú viac ako šťastní, že môžu inštalovať satelity do vašich domovov alebo do sídiel vašich firiem. Spoločnosť svoje „temperamentné“ logo nikdy nezmenila.

Mont_sat.jpg

Asociácia pre dizajn AIGA archivovala logo katolíckej arcidiecéznej mládežníckej komisie z roku 1974 ako príklad skvelého dizajnu. Škandály, ktoré sa neskôr v spojitosti s cirkevnými hodnostármi, dostali na povrch, však logu navždy ublížili a spôsobili, že dnes pôsobí akosi temne.

Archdiocesan_youth_commission.jpg
The Archdiocesan Youth Commission

V roku 1991 vytvorila talianska spoločnosť A-Style štylizované A, ktoré údajne zámerne vyzerá ako dvojica ľudí pri sexuálnom akte („šum“ okolo provokatívneho loga je dobrou reklamou). O viac ako 20 rokov neskôr si mnohí ľudia stále neuvedomujú, že spoločnosť svojmu „kameňáku“ rozumie.

A style.jpg
A-Style

Štát Vermont si špeciálnym spôsobom označkoval svoj čistý javorový sirup, ktorý je jedným z najlepších na svete. Logo s dlhoročnou tradíciou ale viac ako zjednodušenú mapu štátu, z ktorého „ide“ šťava, pripomína chlapíka stojaceho z profilu, ktorý…

State_of_vermont_pure_maple_syrup.jpg
State of Vermont Pure Maple Syrup

Japonská spoločnosť Kudawara Pharmacy sa kvôli svojmu logu rozhodla „pohrať“ s anglickou abecedou, ale bodky navrchu línií písmena K nie sú najšťastnejšou voľbou. Zo slušného a jednoduchého návrhu sa razom stalo „samopašné“ logo. Spoločnosť už nie je v biznise, aspoň nie pod týmto menom a touto značkou.

Kudawara.jpg
Kudawara Pharmacy

Arlington Pediatric Center vo Virgínii je organizáciou prospešnou pre rodiny s nízkymi príjmami, ale takmer každý, kto videl toto ich staré logo, sa určite nevyhol aj „temnejšiemu“ čítaniu tejto grafickej značky. Možno preto toto logo nemalo práve dlhú životnosť, než ho organizácia stiahla.

Arlington_pediatric_center.jpg
Arlington Pediatric Center

Mama´s Baking je malá pekáreň v Grécku, ktorej logo je zhmotnením Oidipovského komplexu. Posúďte napokon sami. Zaujímavé je, že pekáreň si logo ponechala aj po tom, čo sa na internete stalo predmetom intenzívneho posmechu.

Mamas_baking.jpg
Facebook/MamasBaking

Computer Doctors bola malá spoločnosť, ktorá sa mohla vyhnúť internetovej potupe a výsmechu, keby mala lepšie postarané o grafický dizajn a logo. Obrázok medzi písmenami p a t nepripomína písmeno u a človek v ňom len s ťažkosťami spozná počítačovú myš.

Computer_doctors.jpg

Keď už raz uvidíte nahé ženské torzo na starom reklamnom letáčiku, propagujúcemu miestne kurzy jazzového a iného tanca, budete si síce priať, aby ste ho nevideli, ale už to nepôjde.

Junior_jazz_dance_classes.jpg

Keď British Office of Government Commerce v roku 2008 odhalila svoje vynovené, uhladené a „čisté“ logo, anglická tlač ho otočila o 90 stupňov a svetu tak ukázala muža, ktorý sa ukája. Toto prinútilo OGC dizajn „pokrčiť a zahodiť“.

Ogc.jpg
OGC

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X