Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Päť netradičných spôsobov, ako sa môžete učiť rýchlejšie

Kniha jázd je aj naďalej potrebná a hlavne výhodná
Fotobanka Pixmac
29. januára 2021 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj www.inc.com Tlačiť

Ak sa chcete učiť rýchlejšie, mali by ste sa zaujímať aj o iných ľudí a ich myšlienky, nielen o seba. Kľúčom do dverí rýchlejšieho poznania je totiž dôvtip, flexibilita a ochota poučiť sa z chýb.

  1. Lídri sú čitatelia

Ak sa dokážete naučiť čítať, môžete sa naučiť čítať tak, aby ste sa učili. Väčšina úspešných podnikateľov a ľudí veľa číta. Robia to najmä preto, že to podporuje ich kognitívne schopnosti, riešenie problémov a kreativitu. Čítanie vám v neposlednom rade poskytuje nové pohľady na veci a vytvára netradičné osviežujúce perspektívy.

  1. Neobedujte sami

Viete si spomenúť na to, kedy ste naposledy obedovali s niekým, kto vás niečo naučil? Spoločným obedom s takýmto človekom sa však nenaučíte len nové veci, ale posilníte aj vaše vzájomné vzťahy. Ak sa totiž nespájate s mysľami správnych ľudí, je oveľa zložitejšie naučiť sa niečo nové.

  1. Nájdite si mentora

Pravdou je, že najviac sa vždy naučíte na svojich vlastných chybách. Nie je však na škodu veci učiť sa z chýb iných. Správny mentor vám môže pomôcť zdvihnúť sebavedomie a otvoriť tak dvere k úspešnému biznisu. Inými slovami to možno povedať aj tak, že mentor je vaším kritickým priateľom s nenahraditeľnými životnými skúsenosťami.

škola, učiteľ, knihy, lektor
Thinkstock
  1. Robte chyby rýchlejšie

Učenie pomocou činnosti je pravdepodobne tým najlepším spôsobom, ako získať cenné skúsenosti. Ruka v ruke s tým ide aj vyššia pravdepodobnosť toho, že budete robiť chyby. Ako je už vyššie spomenuté, najlepšími učiteľmi sú vlastné pochybenia a prešľapy. Hovoria totiž o tom, že musíte nájsť iný a lepší spôsob ako robiť veci.

  1. Vytvorte si vlastné šťastie

Robiť sám seba šťastným je tiež zručnosť, ktorú možno rozvíjať. Je to o flexibilite mysle, ochote počúvať vlastné srdce a dôvere vášmu inštinktu. Robte to, čo vás teší a napĺňa pocitom šťastia. Každý deň máte šancu zmeniť zlé na dobré a dobré na ešte lepšie. Šťastní ľudia sa nestarajú len o ľudí vo svojom okolí, ale stretávajú sa aj inými zaujímavými jedincami. Pri budovaní týchto vzťahov sú zároveň schopní vynájsť rôzne nezvyčajné spôsoby ako možno skombinovať ich vedomosti a skúsenosti s inými ľuďmi.

Väčšina ľudí má obrovský potenciál, ktorý však často ostáva nevyužitý. Šťastní jedinci veľmi dobre poznajú svoju hodnotu a aj sieť svojich kontaktov. Sú preto schopní vyťažiť z týchto kombninácií vedomostí a talentu maximum.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

práca a kariérarýchlo učenieskillsštúdiumučenieživot

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

29jún9:00e-Commerce – nové pravidlá dovozu tovaru pre zásielky s nízkou hodnotou tovaru - vrátane DPH pravidiel pre colné konanie9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X