Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Priveďte na svoj web viac zákazníkov! Riešením je SEO

Businessman using a computer for analysis  SEO Search Engine Optimization Marketing Ranking Traffic Website Internet Business Technology Concept."n
Foto: Getty Images
9. augusta 2022 Autor Informačný servis Tlačiť

Ak ste niekedy viedli rozhovor o technikách digitálneho marketingu, pravdepodobne ste už počuli pojem SEO. Možno viete, že SEO je dôležité a má niečo spoločné s vyhľadávačmi a budovaním spätných odkazov. Ale čo to vlastne SEO je, prečo je tak veľmi dôležité pre vaše podnikanie, a ako ho správne uchopiť? Poradíme vám.

Čo je SEO a prečo ho potrebujete?

SEO je skratka pre Search Engine Optimization. Zjednodušene povedané, dobré SEO optimalizuje vašu viditeľnosť online. Čím viac ľudí uvidí vašu webovú stránku, tým viac sa zvýši návštevnosť vášho webu, a tým väčšia bude vaša šanca ponúknuť váš produkt alebo službu väčšiemu počtu ľudí. Na prvej stránke vyhľadávania Google je iba 10 miest.

AP Explains Google Search Results
Foto: Getty Images

Opýtajte sa sami seba – ako často pri hľadaní na Google prechádzate aj na ďalšiu stránku výsledkov vyhľadávania? Je pravdepodobné, že len zriedka. Ak sa teda vaša webová stránka nenachádza na jednom z týchto desiatich najlepších miest vyhľadávania, iná firma práve získala nového zákazníka – alebo vy ste práve jedného stratili.

Zoznámte sa budovaním spätných odkazov

SEO vám dáva silu byť odpoveďou na otázky vašich potenciálnych zákazníkov. Je však o kvantite a kvalite. Budovanie SEO funguje za pomoci analýzy kľúčových slov, tvorby (kvalitného) obsahu, a tiež budovania spätných odkazov. Za pomoci vytvárania hypertextových odkazov z iných webových stránok späť na vaše vlastné dávate vyhľadávačom signál, že váš web je kvalitný zdroj informácií na túto tému, ktorý si zaslúži citáciu.

Linkbuilding
Foto: Getty Images

Existuje mnoho techník vytvárania odkazov, ktoré môžete použiť, a hoci sa všetky líšia, ide o jednu z časovo náročných častí SEO, ktorú je potrebné zvládnuť profesionálne. Navyše, nie všetky odkazy sú si rovné. Napríklad odkaz z webnoviny.sk bude pre vás oveľa cennejší ako odkaz z webovej stránky neznámeho influencera alebo bloggera. Aj preto je dôležité v tejto oblasti spolupracovať s vhodným partnerom, ako je napríklad SITA, ktorý vám dokáže zabezpečiť vhodný priestor na publikovanie obsahu.

Za chyby sa platí

Ak napríklad vaša stránka nemá správnu štruktúru odkazov, vyhľadávacie nástroje nemusia správne prehľadávať a indexovať stránku, čo môže znížiť jej hodnotenie. Pokiaľ nepodniknete kroky na odstránenie týchto nedostatkov, zaplatí za to váš web.

Foto: Getty Images

Budovanie odkazov je dôležitou súčasťou SEO už dlhú dobu a zdá sa, že jeho dôležitosť bude ešte stúpať. Google bude totiž vždy chcieť svojim používateľom poskytovať tie najlepšie webové stránky s najobľúbenejším obsahom. Aj to je dôvod, prečo by ste mali v tejto oblasti spolupracovať s profesionálmi, ktorí vedia SEO využiť vo váš prospech.

V SITA už viac ako 25 rokov pomáhame klientom dosahovať skvelé výsledky – poskytujeme im priestor na publikovanie obsahu a zlepšovanie organickej návštevnosti. SITA je rešpektovaným a moderným informačným médiom, ktoré ponúka nielen nezávislé spravodajstvo, ale aj široké portfólio webových portálov ako napríklad venergetike.sk a mnohé ďalšie. Ak chcete dosiahnuť skutočný úspech a nechcete, aby vaše úsilie v oblasti SEO vyšlo nazmar, kontaktujte nás.

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou SITA Slovenská tlačová agentúra a.s., ktorá úspešne pôsobí na slovenskom mediálnom trhu už 25 rokov a poskytuje overené informácie z dôveryhodných zdrojov.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

PRSEOSITA

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

08júl8:30Vedenie a motivácia výrobných pracovníkov - Teamleader vo výrobe8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Riadenie,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X