Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Rozhovor s výkonným predsedom JCI-Slovensko (Junior Chamber International-Slovakia), Mariánom Meškom

Marián Meško
Marián Meško, výkonný predseda Junior Chamber International - Slovakia
5. augusta 2014 Zdroj Podnikam.SK, MV Tlačiť

Junior Chamber International – Slovakia je dobrovoľná nezisková organizácia, ktorá združuje mladých ľudí a podnikateľov.

Podporujeme mladých ľudí v podnikaní

Cieľom našej organizácie je podporovať mladých ľudí v podnikaní a to už od študentov VŠ v SR, chuť stále sa vzdelávať, pracovať na sebe, a tak byť uspešnými či už ako mladí podnikatelia alebo mladí manažéri.

Čo prináša vaša organizácia mladým ľuďom?

Naša organizácia združuje študentov VŠ ako aj mladých podnikateľov vo veku 18-40 rokov, ktorí chcú byť aktívni, chcú sa vzdelávať pripadne uvažujú o podnikaní resp. už podnikajú. My sa im snažíme poradiť ako na to, informujeme ich o možnostiach financovania prípadne sa pokúsime nájsť aj obchodných partnerov po celom svete. Je to možné aj z toho dôvodu, že máme vyše 200 000 členov v 120 krajinách sveta ako súčasť medzinárodnej siete Junior Chamber International.

Junior Chamber International vznikla v roku 1915 v USA ako Junior Chamber of Commerce. Celosvetové centrum je v St. Louis v Missouri  v USA. Európske centrum má v Berlíne. Pre najaktívnejších je tu možnosť vycestovať na JCI  Európsku akadémiu do Švédska a JCI Medzinárodnú akadémiu do Japonska. Náklady na tieto podujatia hradí účastníkom naša organizácia. Zároveň záujemcovia môžu vycestovať na európsky kongres, alebo svetový kongres, ktorý bude tento rok v Nemecku.

Aké aktivity na podporu podnikania a mladých talentov pripravujete v najbližšom období?

V akademickom roku 2014/2015 budeme realizovať na rôznych fakultách VŠ po celom Slovensku inšpiratívne prednášky pod názvom Nápad premenený na úspech. Prednášať budú osobnosti z podnikateľského prostredia (školy, termíny a prednášateľov upresníme začiatkom októbra).

Taktiež pripravujeme ďalší ročník projektu Študentská podnikateľská cena 2014, ktorým sa snažíme podporiť študentov – podnikateľov. Ide o študentov, ktorí už začali podnikať počas štúdia na VŠ. Absolútny víťaz bude reprezentovať Slovensko na celosvetovom finále v USA. Ide o jednu z najväčších súťaží pre študentov – podnikateľov na svete.

Ďalej je to už 10.ročník projektu Študentská osobnosť Slovenska. Prostredníctvom projektu hľadáme výnimočných študentov VŠ z rôznych odborov v 11 kategóriách. Jednotlivé nominácie musia odobriť dekani jednotlivých fakúlt. Víťaza v každej z kategórií vyberá zástupca Slovenskej rektorskej konferencie, Slovenskej akadémie vied a špičkový medzinárodne uznávaný odborník na príslušnú oblasť. Z 11 víťazov kategórií bude vybraný absolútny víťaz. Okrem toho pripravujeme viaceré podujatia v regiónoch.

Ten kto sa zaujíma o aktivity vašej organizácie prípadne by sa chcel stať vašim členom, kde sa môže informovať?

Stačí si vyhľadať našu webovú stránku www.jcsk.sk a záujemca si tam nájde všetky informácie, alebo navštívte nás na Facebooku: www.facebook.sk/JCISlovakia

Viac o inšpiratívnych finalistoch jednotlivých súťaží – mladých podnikateľoch v ďalšom pokračovaní rozhovoru s p. Mariánom Meškom.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

študenti

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Manažment

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

06aug8:30Novelizované odpisy a majetok spoločnosti v roku 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X