Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ruský miliardár zahanbil amerických basketbalistov. Jeho balans obdivuje celý internet

Mikhail Prokhorov
SITA/AP
11. októbra 2015 Zdroj www.youtube.com Tlačiť

Ruský miliardár a väčšinový vlastník klubu americkej NBA Brooklyn Nets Mikhail Prokhorov sa rozhodol aktívne zapojiť do tréningového procesu a ukázal svojim hráčom nejaké tie cviky.

Ak nemáte v úmysle dané cviky vyskúšať, môžete sa na nich aspoň zabaviť

Prakticky v ktoromkoľvek športe (od boxu cez hokej až po, povedzme, krasokorčuľovanie) je jednou z kľúčových zručností správna koordinácia pohybov. Udržať balans a zosúladiť efektívne telo (pohyby rúk a nôh) je špeciálne náročne pri loptových športových disciplínach (futbal, baseball, basketbal atď.), lopta je napokon, ako sa vraví, guľatá. Na programovom rozvíjaní tejto zručnosti treba teda čo najintenzívnejšie pracovať a cvičiť.

Mikhail Prokhorov má na to vlastný recept. Hráčom basketbalového tímu, ktorého je majoritným vlastníkom, počas tréningu ukázal zopár cvikov. O tom, že jednotlivé cviky nie sú také ľahké, aké sa na prvý pohľad môžu javiť, svedčia zábery z videa. Niektorí z týchto vrcholových športovcov pôsobia miestami ako slony v porceláne.

Prvým je úkon, pri ktorom jednou rukou treba driblovať s basketbalovou loptou a druhou robiť v podstate to isté (len nad zemou) s doskou a napríklad tenisovou loptičkou. Pri druhom cviku sa treba dať do polohy akoby ste išli robiť kliky, avšak držíte sa len jednou rukou, pretože druhou driblujete s malou loptičkou.

Tretí cvik je taký náročný, že ho ledva zvládol sám ekvilibrista Mikhail. Opäť sa tváril, že ide robiť kliky, nohy však mal na volejbalovej lopte a rukami striedavo dribloval rovnako s volejbalovou loptou. Posledný cvik spočíva v tom, že človek sedí na basketbalovej lopte a nohy má vo vzduchu. Oboma rukami pritom dribluje volejbalovými loptami.

Ak to chcete vyskúšať a prispieť tak k rozvoju svojej šikovnosti, obratnosti, pohybovej koordinácii, ale aj sile, pozrite si video a nechajte sa viesť. Ak ste zástancom idey, že šport vedie akurát tak k trvalej invalidite, aspoň sa zabavte na tom, ako s danými cvikmi „zápasia“ veľkí muži z americkej NBA.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

video

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X