Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako sa v tomto roku vyvíja trh spotrebného tovaru?

Projekt za 28 miliónov má pomôcť uplatniť sa na trhu práce
Fotobanka Pixmac
24. novembra 2016 Tlačiť

Najdynamickejšou kategóriou spomedzi technického spotrebného tovaru boli telekomunikácie s medziročným rastom tržieb takmer o tretinu.

Trh technického spotrebného tovaru na Slovensku v treťom kvartáli 2016 vrástol v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka o 10,5 % na sumu 240 miliónov eur. Najdynamickejšou kategóriou spomedzi technického tovaru boli telekomunikácie s medziročným rastom tržieb o 32,2 % na 70 miliónov eur. Naopak, fotografický sektor s tržbami štyri milióny eur zaznamenal najväčší pokles, a to o 21,8 %. Vyplýva to z prieskumu, ktorého výsledky zverejnila spoločnosť GfK.

Sektor spotrebnej elektroniky v treťom štvrťroku zaznamenal rast tržieb o 11,2 %, najmä vďaka pozitívnemu vývoju v kľúčovej kategórii televízorov. V treťom kvartáli vzrástol aj sektor veľkých domácich spotrebičov o 3,5 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Rovnako pozitívny vývoj sa prejavil aj v sektore malých domácich spotrebičov, pričom tomuto odvetviu podľa GfK medziročne vzrástli tržby o 13,9 %.

Obrat v sektore informačných technológií klesol v treťom kvartáli tohto roka v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o 1,4 % na sumu 54 miliónov eur. Pokles zaznamenali obe kategórie osobných počítačov, stolové aj prenosné. Z prieskumu GfK ďalej vyplýva, že sektor kancelárskej techniky si v minulom kvartáli polepšil o 0,8 % a dosiahol tržby v hodnote štyroch miliónov eur.

GfK Temax sleduje predaje technického tovaru vo viac ako 41 krajinách. Výsledky sú založené na maloobchodnom paneli GfK, do ktorého je zapojených približne pol milióna maloobchodných predajní po celom svete.

K téme

Témy

prieskumtrhy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Prieskumy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

06máj9:00Komunikácia s obchodnými partnermi z iných kultúr9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

06máj9:00Komunikácia s obchodnými partnermi z iných kultúr9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

07máj8:30Inventarizácia komplexne – bez chýb a pokút8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X