Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Sillicon Valley loví malé aj veľké ryby už aj v európskych vodách, sme lacnejší

Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
20. novembra 2015 Img_2614.jpg Mgr. Silvia Hanová Tlačiť

EÚ – V posledných štyroch rokoch sa investovalo mnoho špekulatívneho a rizikového kapitálu v americkom Sillicon Valley a v ázijských krajinách. V súčasnosti sa však tento trend postupne mení a aj Európa sa tak teší stále väčšej popularite a záujmu zo strany takýchto investorov.

Veľké medzinárodné spoločnosti ako Saleforce.com, Microsoft Corporation, Intel Corporation či Google si v súčasnosti čoraz viac brúsia zuby aj na početné európske startupy.

Jednou z obrovských výhod, prečo veľké medzinárodné spoločnosti venujú svoju pozornosť už aj startupom v Berlíne, Londýne, Paríži či Štokholme je skutočnosť, že tieto sú výrazne lacnejšie v porovnaním s tými americkými. Veľkí medzinárodní hráči tak majú možnosť získať na svoju stranu vysoko vzdelané technické talenty za oveľa nižšie ceny, ako by tomu bolo u nich doma za veľkou mlákou.

Nikdy predtým som nebol svedkom toľkých nových inovácií vychádzajúcich z Európy“, uviedol v tejto súvislosti jeden z popredných predstaviteľ spoločnosti Salesforce.com John Somorjai. Zároveň s tým oznámil investíciu do európskeho regiónu v objeme viac ako 100 miliónov amerických dolárov. Ako ďalej dodal, zakaždým, keď cestuje do niektorej z európskych krajín, je jeho pracovný kalendár preplnený rôznymi stretnutiami so zaujímavými spoločnosťami.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

Chcem začať podnikaťinvestíciePodnikamPodnikám na interneteSaleforce.com

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financovanie

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

11oct8:30Nastavenie zmluvných vzťahov IT spoločnosti s programátormi a zákazníkmi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11oct8:30Zamestnávanie a živnostníci - ako postupovať legálne a v medziach zákona8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

11oct8:30Nastavenie zmluvných vzťahov IT spoločnosti s programátormi a zákazníkmi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X