Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Slováci by mali pristupovať zodpovednejšie ku svojim peniazom

Slováci by mali pristupovať zodpovednejšie ku svojim peniazom
Fotobanka Pixmac
15. januára 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

V tomto roku Slovensko čaká ďalšie spomalenie rastu hrubého domáceho produktu, vysoká nezamestnanosť, či pomalý rast platov.

 
Ako sa ďalej uvádza v analýze Poštovej banky, ľudia by aj v tomto roku preto mali pristupovať zodpovednejšie nielen k svojmu spotrebnému správaniu, ale aj ku svojim peniazom.
 

V tomto roku si za plat kúpime menej

„Mzdy Slovákom stúpnu, ale iba nominálne. Po zohľadnení inflácie si za ne totiž budú môcť kúpiť iba porovnateľné alebo dokonca mierne menšie množstvo tovarov a služieb ako počas vlaňajšieho roka,“ uviedla analytička Poštovej banky Eva Sadovská.
 
 
 
Podľa aktuálnych štatistík Národnej banky Slovenska majú obyvatelia v bankách uložených 24,6 mld. eur. Hoci prevládajú termínované vklady, Slováci chcú mať aspoň čas svojich peňazí aj poruke a na bežných účtoch držia takmer tretinu finančných prostriedkov. „Veľa klientov prichádza mesačne aj o 30-násobne vyššie zhodnotenie peňazí a to len preto, že ich zbytočne nechávajú ležať na bežných účtoch, a to aj v prípade, že na ne niekoľko mesiacov vôbec nesiahnu,“ hovorí vedúca oddelenia vkladových produktov Poštovej banky Eva Pavlíková. 
 
Niekoľkých zlozvykov sa nevieme zbaviť ani v prípade úverov. Slováci by nemali siahať po prvej ponuke a pozorne by si mali porovnať všetky podmienky produktu. „Najmä pri úveroch sa klienti väčšinou zamerajú len na úrokovú sadzbu a zabúdajú na ďalšie dôležité veci ako celkové náklady spojené s úverom, výšku mesačnej splátky či podmienky predčasného splatenia úveru,“ dodáva vedúca oddelenia retailových úverov Poštovej banky Angelika Farkašová.
 

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

09dec8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

09dec8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

09dec8:30Reklamačné konanie v stavebných projektoch8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X