Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Slovensko má nové zákony – poisťovne čakajú zmeny

Slovensko má nové zákony - poisťovne čakajú zmeny
Axa
24. júla 2012 Tlačiť

(PR) Pociťujete krízu v peňaženke? Zrušením životného poistenia určite prerobíte. Existujú však aj iné spôsoby, ako peniaze nestratiť a ušetriť.

 

Znížiť alebo zrušiť životné poistenie?

Nech už máte akýkoľvek typ poistenia (investičné životné poistenie, alebo tradičné poistenie), jeho predčasným zrušením prichádzate o časť svojich peňazí. V prípade zhoršenia sa finančnej situácie existuje niekoľko spôsobov šetrenia, čo sa otázky poistenia týka. 

  • Zníženie plateného poistného na minimálnu sumu – postačí navštíviť vášho finančného poradcu a upraviť podmienky životného poistenia vzhľadom na momentálnu situáciu. 
  • Zmrazenie životného poistenia – svoje peniaze uvediete do splatného stavu. V prípade, že vám tento krok poisťovňa umožní, prestávate platiť poistenie, ale peniaze v nej nechávate (budú vám vyplatené na konci poistenia, podľa zmluvy).

 

Ako vypovedať poistenie?

V prvom rade musíte dodržať termíny na výpoveď poistnej zmluvy stanovené zákonom, tzn. tiež to, že výpoveď musíte poslať svojej poisťovni v termíne doručenia najneskôr do 6 týždňov pred koncom poistného obdobia. „Pri zrušení zmluvy dohodou zmluva zanikne k najbližšej splatnosti poistného v závislosti od frekvencie jeho platenia,“ upresňuje Ružena Štiglicová, špecialistka pre podporu životného poistenia AXA poisťovne.

 

Návratnosť peňazí v prípade zrušenia poistenia

Všeobecne platí, že v 2-3 rokoch poistenec nedostane takmer nič. Financie idú totiž na pokrytie rôznych nákladov, časť poistného ide na krytie rizika a časť na sporenie.

 

Povinné poistenie nerušte!

Nové zákony týkajúce PZP priniesli nielen nové práva pre poistníkov, ale i povinnosti. Neuzatvorenie PZP je považované za priestupok a hrozí pokuta až do výšky 3 320 EUR. V prípade, že spôsobíte dopravnú nehodu a nemá uzatvorené PZP, okrem pokuty v konečnom dôsledku hradíte aj celú vzniknutú škodu. 

Na čom sa zhodla vláda?

Od 1.1. 2012 platia nové minimálne povinné limity krytia povinného zmluvného poistenia. Povinné zmluvy o PZP sa automaticky zmenili tak, že poisťovne zvýšili poistné limity v súlade so zákonom o PZP. Minimálne limity pre povinné zmluvné poistenie zodpovednosti vozidla sú:

 

  • 5 000 000 EUR za škodu na zdraví a náklady pri usmrtení, náklady zdravotnej starostlivosti, nemocenské dávky, dávky nemocenského zabezpečenia, úrazové dávky, dávky úrazového zabezpečenia, dôchodkové dávky, dávky výsluhového zabezpečenia a dôchodky starobného dôchodkového sporenia, ak poistený je povinný ich nahradiť týmto subjektom, bez ohľadu na počet zranených alebo usmrtených osôb 
  • 1 000 000 EUR za škodu vzniknutú poškodením, zničením, odcudzením alebo stratou veci a na ušlom zisku bez ohľadu na počet poškodených.

 

 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X