Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

SP vymáhala vlani exekúciami za 9 mesiacov vyše 143 mil. eur

SP vymáhala vlani exekúciami za 9 mesiacov vyše 143 mil. eur
Ilustračné foto SITA
10. januára 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Pohľadávky Sociálnej poisťovne (SP) ku koncu októbra minulého roka v porovnaní s koncom roka 2011 vzrástli o 78,2 mil. eur na 641,9 mil. eur.

 
Pohľadávky na poistnom predpísané právoplatným rozhodnutím tvorili 419,8 mil. eur, pohľadávky na penále 165,7 mil. eur, nepredpísané pohľadávky poisťovňa evidovala v sume 38 mil. eur a ostatné pohľadávky 18,4 mil. eur.
 

Sociálka povolila splátky dlhu v takmer 2 tis. prípadoch

Od začiatku minulého roka do konca októbra podala poisťovňa návrhy na vykonanie exekúcie u dlžníkov v celkovom objeme 143,1 mil. eur. „Týmto spôsobom bolo od začiatku roka 2012 vymáhaných spolu 226 931 rozhodnutí,“ uvádza sa v materiáli. Za desať mesiacov vlaňajška vydala poisťovňa spolu 1 991 rozhodnutí o povolení splátok dlžných súm v celkovej sume 5,3 mil. eur. „Z toho úspešne ukončených splátkových kalendárov so 100-percentnou úhradou bolo 414 s uhradenou sumou 968 tis. eur,“ informuje SP.
 
 
 
Poisťovňa pritom zrušila 688 splátkových kalendárov pre ich nedodržanie, ktoré boli vystavené na celkovú sumu 1,3 mil. eur. Ku dňu ich zrušenia dlžníci z tejto sumy uhradili 347 tis. eur. Naďalej aktívnych splátkových kalendárov je podľa materiálu 889 na celkový objem pohľadávok 3 mil. eur. „Z nich bolo od 1. januára 2012 do 31. októbra 2012 uhradených 1,1 mil. eur,“ uvádza poisťovňa. 
 
Zdravotnícke zariadenia dlhovali poisťovni na neuhradenom poistnom ku koncu októbra minulého roka 52,1 mil. eur. Oproti koncu roka 2011 ide o nárast o 33,3 mil. eur, v samotnom októbri vlaňajška sa pohľadávky poisťovne voči zdravotníckym zariadeniam zvýšili o 4,2 mil. eur. Na celkovom objeme pohľadávok sa sumou 30,4 mil. eur podieľali zdravotnícke zariadenia v pôsobnosti ministerstva zdravotníctva. V porovnaní s koncom septembra 2012 sa pohľadávky voči týmto zdravotníckym zariadeniam ku koncu októbra zvýšili o 3,1 mil. eur. Ku koncu októbra minulého roka eviduje SP celkovo 21 sledovaných zdravotníckych zariadení s pohľadávkou. Šesť z nich je v pôsobnosti ministerstva zdravotníctva a 15 je transformovaných.
 

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Odvody do sociálnej poisťovne

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

09dec8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

09dec8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

09dec8:30Reklamačné konanie v stavebných projektoch8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X