Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Štát si chce posvietiť na daňové úniky

Štát si chce posvietiť na daňové úniky
Fotobanka Pixmac
11. decembra 2012 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Jedným z kľúčových pilierov konsolidácie verejných financií v budúcom roku bude podľa ministra financií Petra Kažimíra aj boj proti daňovým únikom.

 
„Ďalšia konsolidácia musí byť založená na troch pilieroch a jeden z nich je lepší výber daní,“ konštatoval Kažimír na utorňajšom rokovaní výboru pre financie a rozpočet.
 

Dane budú na budúci rok pod drobnohľadom

Rezort financií sa chce podľa slov Petra Kažimíra v rámci ďalších opatrení v daňovej oblasti sústrediť hlavne na daň z pridanej hodnoty (DPH), dane z príjmov či na spotrebné dane. Minister financií ešte na verejnej časti rokovania výboru taktiež uviedol, že víta aj iniciatívu poslancov v tejto oblasti, ako napríklad návrh poslanca SaS Jozefa Kollára vykonať vo finančnej správe poslanecký prieskum.
 
 
Poslanci sa na rokovaní výboru za účasti prezidenta Policajného zboru SR Tibora Gašpara a prezidenta Finančnej správy SR Františka Imreczeho zaoberajú správou o plnení akčného plánu na boj proti daňovým únikom. Po úvodnom slove ministra financií si poslanci výboru odhlasovali, že výbor bude pokračovať vzhľadom na charakter informácií neverejnou časťou rokovania.
 
Zámer vykonať vo finančnej správe poslanecký prieskum prezentoval poslanec SaS Jozef Kollár minulý týždeň. Prieskum by mal podľa jeho slov zistiť aktuálnu situáciu vo finančnej správe a pozrieť sa na pripravované kroky v rámci projektu Unitas, teda postupného zjednotenia výberu daní, ciel a odvodov. „Nehľadať nejaké politické body ani pre jednu ani pre druhú stranu, ale skutočne, keďže parlament má aj tieto kontrolné funkcie, vedieť, čo ďalej v oblasti fungovania nielen finančnej správy, ale celého projektu Unitas,“ priblížil minulý týždeň zámery prieskumu Kollár. 
 
Poslanci parlamentného výboru pre financie a rozpočet absolvovali sériu poslaneckých prieskumov vo finančnej správe začiatkom tohto roka, a to pre problémy pri prechode na nový informačný systém. S cieľom kontrolovať situáciu vo finančnej správe vznikol v marci aj Monitorovací výbor zložený z členov parlamentného výboru, ktorý kontroloval riešenie problémov v daňovej správe až do schválenia programového vyhlásenia novej vlády Roberta Fica.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X