Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Štvrtkové rokovanie ukončila diskusia o predaji na trhoviskách

Štvrtkové rokovanie ukončila diskusia o predaji na trhoviskách
SITA/AP
3. júla 2014 Zdroj Podnikam.SK, MV Tlačiť

V piatok by malo rokovanie parlamentu pokračovať prezidentom vrátenou novelou zákona o sudcoch a prísediacich.

Ministerstvo hospodárstva navrhuje zrušiť obmedzenie pre ambulantný predaj potravín

Poslancom sa dnes skončil pracovný deň o hodinu skôr ako obvykle. Rokovanie totiž zablokovalo popoludňajšie hlasovanie, ktorým plénum rozhodlo, že po prerokovaní novely odstraňujúcej obmedzenia ambulantného predaja na trhoviskách, budú rokovať o prezidentom vrátenom zákone o sudcoch a prísediacich. Túto normu však dovtedy nestihol prebrať gestorský ústavnoprávny výbor a tak sa o nej v pléne rokovať nemohlo.

 

Predsedajúcej schôdze Erike Jurinovej (OĽANO) nevyšiel ani pokus posunúť sa hlasovaním na ďalší bod v poradí, teda novelu zákona o dani z pridanej hodnoty. V rokovacej sále totiž krátko po 18:00 už sedelo iba 16 poslancov a tak parlament nebol uznášaniaschopný. Rokovanie by tak malo pokračovať prezidentom vráteným zákonom o sudcoch a prísediacich v piatok ráno.

 

Štvrtkové rokovanie sa tak skončilo diskusiou o návrhu novely zákona o ochrane spotrebiteľa, ktorá mení aj legislatívu o predaji na trhoviskách. Ministerstvo hospodárstva (MH),ktoré je predkladateľom zmien, navrhuje zrušiť obmedzenie pre ambulantný predaj potravín. To je pritom platné len pár dní. Od začiatku júla môžu trhovníci v obciach, kde je prevádzka potravín, predávať len zeleninu, ovocie, zmrzlinu a jedlá a nápoje určené na priamu konzumáciu. Legislatíva sa prerokováva v skrátenom konaní.

 

Podľa poslanca za SDKÚ-DS Jozefa Mikuša však tento návrh nespĺňa kvalifikačné predpoklady skráteného legislatívneho konania. Napriek tomu hovorí, že ho podporí, keďže napráva chybu strany Smer. „Akékoľvek sťažovanie podmienok predaja, najmä na vidieku, vidieku veľmi škodí. Malí podnikatelia, alebo aj tí strední, ktorí sa snažia, sú tí najpružnejší v ekonomike, ktorí sa vedia prispôsobovať, zamestnávajú sami seba a hlavne využívajú zdroje z našich regiónov,“ podotkol Mikuš počas rozpravy k zákonu.

 

Ako MH konštatuje, súčasné obmedzenie bráni plnému využitiu rôznych nových foriem ambulantného predaja, akým je napríklad predaj z dvora, predaj z automatov alebo farmárske trhy. „Návrhom sa zabezpečí možnosť predávať na tzv. farmárskych trhoch a prostredníctvom iných foriem ambulantného predaja využívaných predovšetkým malými domácimi chovateľmi, pestovateľmi a výrobcami poľnohospodárskych produktov,“ uvádza rezort hospodárstva. 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Manažment

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Právne minimum pre starostov a primátorov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X