Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Tieto tipy vám napovedia, či ste vhodným kandidátom na vlastné podnikanie

Podnikatelia vnímali prijaté zákony zväčša negatívne
24. augusta 2016 Img_2614.jpg Zdroj inc.com Tlačiť

Niekedy môže byť naozaj veľmi ťažké vysvetliť ľuďom vo vašom okolí, prečo ste sa rozhodli vydať sa na ťažkú a strastiplnú cestu podnikateľa. Hneď na úvod je potrebné zdôrazniť, že byť podnikateľom je skutočne ťažká práca. Ak chcete podnikať, musíte do toho dať všetko: váš talent, kreativitu, myšlienky, peniaze, vziať na seba veľkú zodpovednosť za seba aj iných a toto všetko opakovať znova a znova.

To je zrejme aj dôvod, prečo mnohí ľudia nerozumejú tomu, že do toho chcete ísť. Veď, načo sa takto namáhať, keď môžete prísť ráno do zamestnania, odrobiť si tam niekoľko hodín a pritom viete, že na konci mesiaca vám za to na účet pribudne zaslúžená odmena? Odpoveď na túto otázku možno nájdete aj v nasledujúcich riadkoch.

Chcú viac

Ľudia, ktorí sa chcú stať podnikateľmi, chcú od života viac. Viac v podobe prevzatia zodpovednosti za vlastný život a viac v podobe toho, že si chcú plniť svoje sny a túžby. Nechcú len kariéru a dostať prácu, chcú prácu dávať a vytvárať pritom hodnoty, chcú pomáhať a napĺňať pritom svoju životnú misiu. Možno chcú viac peňazí, možno lepší status a možno túžia po moci. Vo väčšine prípadov je to kombinácia všetkých uvedených faktorov, pričom títo ľudia chcú byť najmä šťastní a naplnení tak veľmi, ako sa to len dá.

Neboja sa snov

Neboja sa plniť si svoje sny, neboja sa robiť chyby a neboja sa ani sami seba. Čo je však ešte dôležitejšie, neboja sa uspieť. Napĺňa ich pritom pocit, že zo svojej pozície môžu pomáhať uspieť iným.

Vraveli o nich, že na to nemajú

Aj tento faktor ženie mnohých začínajúcich podnikateľov vpred rýchlosťou blesku. No, väčšina z nich na tento dôvod veľmi rýchlo zabudne a postupom času sa prestanú starať o to, čo si o nich myslia iní. Situácia sa otočí v momente, keď si uvedomia, že záleží len na tom, čo si o tom myslia oni sami a že vedia, že sa správne rozhodli.

Neplnia očakávania iných

Ľudia, ktorí sa chcú stať podnikateľmi, neplnia očakávania iných – svojich rodičov, známych, priateľov, kolegov či partnerov. Nestarajú sa ani o to, či si v danom momente vybrali tú najlepšiu dostupnú možnosť. A aj keď to z pohľadu ich najbližších často nevyzerá ako najšťastnejšie rozhodnutie, oni vo svojom vnútri vedia, že to tak je. Neboja sa výziev a nemajú strach zo zlyhania. Vedia, že to všetko k tomu patrí a sú pripravení tieto výzvy zdolávať.

Chcú pre deti lepšiu budúcnosť

Mnoho ľudí sa rozhodne pre podnikanie aj preto, že chcú lepšiu budúcnosť pre svojich potomkov. Chcú pre nich niečo vybudovať, zapojiť ich do celého procesu a dať im už v útlom veku hodnotnú lekciu, ktorú raz môžu zúročiť vo svojom profesionálnom živote. Dôvodov, prečo sa ľudia rozhodnú vstúpiť do sveta podnikania, je však ešte oveľa viac. Každý ich nájde vo svojom vnútri. Ak ste o nich dostatočne presvedčení, ste pravdepodobne na tej správnej ceste, ako začať.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje copywritingu a prekladateľskej činnosti.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

podnikanieprečo začaťtipy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako začať podnikať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

08júl8:30Vedenie a motivácia výrobných pracovníkov - Teamleader vo výrobe8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Riadenie,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X