Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Tomáš Stríž: Mojim cieľom je potešiť zákazníka pocitom, že má svojho milovaného stále pri sebe

Image1.jpg
19. júla 2016 Tlačiť

Mladý dizajnér našiel odvahu podnikať pre Slovensko v netradičnom biznise a jeho nápad oslovil aj známe osobnosti.

Tomáš Stríž pochádza zo štvrtej generácie rodinného pohrebníctva. Jeho podnikavá povaha a snaha v tom, čo robí dokázať ešte viac, ho však priviedla k zaujímavému biznisu, ktorému sa na Slovensku venuje pravdepodobne jediný. Vyrába šperky a spomienkové predmety s odtlačkami prstov zosnulých či s obsahom ich popola. Pred 6 rokmi založil firmu TOPATOUCH a napriek počiatočným odmietavým postojom sa mu podarilo presadiť. O jeho produkty prejavili záujem aj známe osobnosti a svoje portfólio výrobkov rozšíril o ďalšie nápady.

Ako, kedy a prečo vznikol nápad začať vyrábať takéto spomienkové predmety a založiť si vlastnú firmu?

Vždy, keď sa niečomu venujem, chcem do tej aktivity priniesť nejakú pridanú hodnotu. Keďže som už od mladého veku pracoval v našej rodinnej pohrebnej službe, aj tu som chcel priniesť niečo navyše. Preto som sa začal zaoberať spomienkovými predmetmi. A tu aj vznikol nápad na vyrábanie príveskov s odtlačkami prstov. Nabralo to však taký smer, že dnes robím odtlačky zaľúbencom, novonarodeným drobčekom a domácim miláčikom.

Koľko trvá najmenej a najviac výroba jedného šperku, či spomienkového predmetu?

Vo veľkom množstve prípadov má zákazník hotový prívesok u seba doma do 2-3 týždňov. Výnimkami sú svadobné obrúčky s odtlačkami prstov. Tie sú hotové do mesiaca.

Image3.jpg

Pre aké známe osobnosti ste vyrábali spomienkový predmet? Čo to bolo a aké boli ich reakcie?

Veľmi sa teším, že som mohol už niekoľkým osobnostiam vyrobiť prívesky s odtlačkami ich milovaných. Spomedzi nich rád spomínam na Dominiku Mirgovú, Twiins, Tomiho Popoviča s Barborou Rakovskou, Kaliho, Karin Hajdu. Jednalo sa o prívesky s odtlačkami či už novonarodeného drobčeka Dominiky Mirgovej, Twiinsky majú krásne anjelské krídla  s odtlačkami svojej dvojníčky (úsmevné, ale áno, aj dvojičky majú odlišné odtlačky prstov)… Reakcie boli veľmi pozitívne a s viacerými z nich sme sa stali veľmi dobrými kamarátmi.

Na ktorý šperk alebo spomienkový predmet ste najviac hrdý alebo si ho najviac ceníte?

Najviac hrdý som na vojenské platničky, ktoré nosím stále na sebe. A to preto, lebo v nich mám odtlačky svojich rodičov, s ktorými mám veľmi silný a dobrý vzťah. Vždy, keď som mimo domu, mám ich takouto formou pri sebe.

…. a ktorý bol najťažší?

Emočne najťažší bol pre mňa prívesok, ktorý som vyrábal pre moju kamarátku, ktorej zomrel tatino, a ktorého som aj ja veľmi dobre osobne poznal. Sám som mu po jeho smrti odoberal odtlačky. Verte mi, nerobilo sa mi to ľahko.

 

O aký druh spomienkového predmetu či šperku je najväčší záujem?

Najčastejšie robím prívesky v tvare srdiečka pre ženy. Dávajú si zvečňovať odtlačky svojich drobčekov, partnerov, ale aj domácich miláčikov. Muži majú zase najväčší záujem o vojenské platničky, v ktorých majú odtlačky svojich lások, aj s tepom srdca a drobčekmi.

Image6.jpg

 

Vyrábali ste šperky (okrem Čiech) aj do zahraničia?

Áno, už som dodával prívesky aj do Švajčiarska, Veľkej Británie a dokonca aj za oceán, do Spojených Štátov. Vždy boli objednávky od Slovákov žijúcich v zahraničí, ktorí si ma našli na Facebooku  a chceli si dať vyrobiť takýto spomienkový predmet.

 

S akou najbizarnejšou požiadavkou na výrobu spomienkového predmetu či šperku ste sa stretli….. a splnili ste ju?

Dostal som ich už zopár. Napríklad: kvapku materského mlieka dať do prívesku. Nevyrobil som to.

 Image4.jpg

Náramky a prívesky Believe sú určené pre tých, ktorí si prešli zlým životným obdobím a prestali veriť v dosiahnutie svojich snov a cieľov. Ako vznikol nápad na ich výrobu?

Náramky Believe v podstate vyjadrujú moju životnú filozofiu a tou je, že aj napriek zlým veciam a skúsenostiam v živote nemôžeme poľaviť a vzdávať sa, ľutovať sa a upadať do depresií. Treba myslieť pozitívne a veriť, že všetko čo chcete robiť, o čom snívate sa môže stať skutočnosťou.

 

Existuje vo vašom podnikaní či výrobe šperkov nejaký cieľ, ktorý sa chystáte pokoriť?

Nedávam si štandardné podnikateľské ciele ako počúvame často o rastoch zisku, zvýšení predajov a hospodárskom raste. Mojim cieľom je potešiť zákazníka skvelým výsledkom a pocitom, že má svojho milovaného stále pri sebe. Popritom vždy chcem priniesť svojim klientom a fanúšikom niečo nové, preto už teraz rozmýšľam o čo nové rozšírim svoju ponuku predmetov.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

podnikateliapríbehy úspešnýchrozhovortipy na úspechúspešní podnikatelia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Rozhovory

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

28máj8:30Microsoft Copilot: Váš AI asistent8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Umelá inteligencia

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X