Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

TOP zamestnávatelia na Slovensku

TOP zamestnávatelia SR
Fotobanka Pixmac
23. augusta 2011 Tlačiť
Aj na Slovensku už dnes môžeme nájsť zamestnávateľov, ktorí dodržiavajú celosvetové štandardy, ponúkajú svojim zamestnancom niečo navyše, starajú sa o svojich zamestnancov, majú vybudovanú firemnú kultúru alebo svojím menom už patria medzi top firmy na svete. Zamestnávateľov na Slovensku a ich kvalitu sa už pokúsilo posúdiť viacero agentúr vo viacerých rebríčkoch.
 
Zamestnávatelia boli posúdení podľa veľkosti, podľa spôsobu správania sa ku zamestnancom, podľa toho ako ich hodnotili zamestnanci. Zistilo sa, že aj slovenskí zamestnávatelia už poskytujú svojim zamestnancom napríklad preplatenie nadčasov, odmeny, oddychové zóny, možnosť rozvoja zamestnancov, podporujú tímovú prácu.  
 
Jedným z rebríčkov je napríklad rebríček od firmy Aon Hewitt. V rebríčkoch sa hodnotia odmeny, mzdy, možnosti rozvíjať sa, možnosť vzdelávať sa, byť kreatívny, spôsob komunikácie medzi kolegami, medzi nadriadenými a podriadenými, celková atmosféra v podniku. Ďalej sa v takýchto rebríčkoch hodnotí to, ako je firma vnímaná svojimi zamestnancami, ale aj vonkajšou spoločnosťou, či sa zamestnanci za svoju firmu nehanbia, či sa o nej vyjadrujú pekne na verejnosti, či v nej chcú ostať pracovať. Najlepším zamestnávateľom je firma, v ktorej je také pracovné prostredie, kde pracovníci pracujú s nasadením, sú motivovaní, kde si svojich zamestnancov vážia.
 
 

Čo si najviac vážia zamestnanci?

Vo firmách, ktoré skončili v prvej desiatke, si zamestnanci najviac vážia to, že:
 
  • zamestnávateľ plní svoje sľuby,
  • váži si názor zamestnancov,
  • správa sa k nim čestne,
  • organizácia práce je dobrá,
  • priamy nadriadený má k nim správny prístup,
  • firemná politika umožňuje zamestnancom pracovať produktívne,
  • firma zamestnancom poskytuje benefity.
 

Najlepší zamestnávatelia Slovenska

Medzi najlepších zamestnávateľov Slovenska patrí Allianz-Slovenská poisťovňa. Druhým najlepším zamestnávateľom sa stala firma Heineken Slovensko, pivovarnícka spoločnosť. Treťou firmou sa stala stavebno-obchodná spoločnosť Vion zo Zlatých Moraviec.
 
Čo sa týka menších firiem, medzi najlepších zamestnávateľov patria firma Philip Morris Slovakia, ktorá distribuuje tabakové výrobky. Druhým najlepším zamestnávateľom v kategórii malých firiem je firma Banchem, ktorá vyrába a predáva čistiace a dezinfekčné prostriedky. Treťou je firma Medeko Cast, zlievarenská spoločnosť. Štvrtou je firma Hilti Slovakia a piatou Reming Consult, projektová, inžinierska a konzultačná spoločnosť.
 
Medzi najlepších zamestnávateľov patrí aj firma Eset, ktorá svojim zamestnancom ponúka rôzne benefity, zaujímavé priestory a napríklad ponúka sprchy, kde sa môžu po športe zamestnanci osprchovať.
 
 
Celkovo sa na Slovensku ešte stále vo firmách ukazuje nespokojnosť s odmeňovaním, s benefitmi, s vnímaním kolegov a konfliktmi s kolegami, so správaním nadriadených a s tým, že zamestnanci nie sú vnímaní ako to najcennejšie vo firme. Vo firmách, ktoré sú hodnotené ako najlepší zamestnávatelia sú zamestnanci spokojnejší s prístupom nadriadených, majú pocit, že ich firma uznáva, majú možnosť sa rozvíjať, vzdelávať, majú dobrý pocit z práce aj z kolegov. 
 
Ďalšou známou firmou na východe Slovenska je firma Embraco, ktorá sa zaoberá výrobou kompresorov. Je súčasťou korporácie Whirlpool. Sídli na troch kontinentoch a výrobné závody má na Slovensku, v Taliansku a Číne. Na Slovensku zamestnáva 2000 ľudí a pôsobí tu už 11 rokov. 
 
Jedným z veľkých zamestnávateľov je firma Slovnaft, ktorá patrí medzi 3 najmodernejšie rafinérie v Európe. Od svojich zamestnancov očakáva aktívnosť, vzdelanie, zlepšovanie svojich výsledkov a výsledkov spoločnosti, výkonnosť v multikulturálnom prostredí, tímovosť. 
 
Firma Dell, ktorá sídli v Bratislave má významné miesto nielen v zamestnávaní ľudí, v tom, že sú preferovaným dodávateľom počítačov, ale angažujú sa aj v oblasti ochrany životného prostredia. Firma Accenture zamestnáva na Slovensku 1000 ľudí, celosvetovo je to 170 000 ľudí. V roku 2006 získala titul „Najobdivovanejšia spoločnosť v oblasti IT služieb“. Firma T-Mobile sa stala najlepším zamestnávateľom v roku 2009. V tejto firme manažment využíva rôzne formy motivácie, napríklad odmeny za nadpriemerný výkon, uznanie, či kariérny rozvoj. T-Mobile má dobre hodnotenú aj firemnú kultúru, ktorá súvisí so spokojnosťou zamestnancov s nadriadenými ako aj kolegami. 
 
V predošlých rokoch sa stala najlepším zamestnávateľom firma GlaxoSmithKline. Pre túto firmu sú ľudia veľmi dôležití. Snažia sa ich pýtať, čo potrebujú. Takisto poskytujú svojim zamestnancom možnosť rozvíjať sa, postupovať v kariérnom rebríčku.
 
Medzi ďalších TOP zamestnávateľov patria firmy Imperial Tobacco Slovakia, Astra Zeneca AB a Microsoft Slovakia, Abbott Laboratories.  Výsledkom spokojných zamestnancov je pre zamestnávateľov to, že sú zamestnanci viac motivovaní, chodia radi do práce, menej fluktulujú, šíria dobré meno spoločnosti, sú výkonnejší.
 
ph

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Motivácia zamestnancov

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

02máj8:30Pochopenie zmlúv 2 - seminár v anglickom jazyku (Understanding Contracts 2)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

02máj8:30Pochopenie zmlúv 2 - seminár v anglickom jazyku (Understanding Contracts 2)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X