Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Tyler má počítače jednoducho rád, zarobil vďaka nim už 3,7 milióna dolárov

youtube.com
26. mája 2015 Zdroj enkivillage.com, reddit.com Tlačiť

Byť mladý a pritom bohatý dnes už nie je žiaden neprekonateľný problém. Svet technológií sa každým dňom vyvíja a keď je v nich človek dostatočne zbehlý, bez väčších komplikácií sa dokáže presadiť.

Tyler Dikman sa radí medzi najmladších podnikateľov v oblastí (informačných) technológií

Tyler Dikman začal svoju kariéru už v relatívne mladom veku na narodeninových oslavách. Za svoju kúzelnícku show si zvykol ako desaťročný účtovať 25 dolárov, a to išlo o len o jednominútové vystúpenia. Už vtedy sa prejavil ako jedinec s výnimočným obchodným duchom.

Keďže bol Tyler v kúzelníctve dobrý, darilo sa mu zbierať peniaze ako po masle. Prinajmenšom rovnako ako mágia ho ale bavili aj počítače. Keď mal desať, dostal svoj prvý počítač a odvtedy je informačnými technológiami poriadne fascinovaný.

S počítačmi začal v podstate naopak ako bežní užívatelia. Privyrábal si rozoberaním a opravovaním počítačov svojich učiteľov, pričom bral 15 dolárov za hodinu. Neskôr získal prácu v Merrill Lynch, a to vďaka tomu, že opatroval deti Malcolma Taaffeho, viceprezidenta tejto spoločnosti, zaoberajúcej sa finančným poradenstvom a expertízou.

V 15 rokoch si založil prvú vlastnú spoločnosť Cooltronics a s definitívnou platnosťou tak odštartoval kariéru v oblasti technológií. Bola to pre neho dobrá škola, pretože na začiatku vôbec nemal predstavu o tom, ako presne veci robiť. Aj vďaka učeniu sa na vlastných chybách ale postupom času vybudoval prestížnu firmu, ktorá sa zaoberá starostlivosťou o počítače zákazníkov.

Po strednej škole navštevoval Univerzitu v Santa Clare a aj so svojím malým biznisom sa presťahoval do Sillicon Valley, teda na azda najideálnejšie miesto, kde mohol stretnúť dobrých „učiteľov“ – čo sa týka technológií i podnikania.

Po dokončení štúdia na univerzite spoluzaložil ďalšiu firmu – Redux. V rámci činnosti tej sa tiež zaoberal technológiami, avšak z iného uhla pohľad, pretože sa koncentroval na čoraz zaujímavejší fenomén online videa.

Zatiaľ jeho posledným projektom je LoungeBuddy. Je to appka, ktorá používateľovi zobrazí letiskové salóniky v asi 400 „najfrekventovanejších“ letiskách sveta, pričom ten si tak môže jednoducho objednať a rezervovať v daných priestoroch miesto. Tyler tým spojil svoju prácu so svojou vášňou. V súkromí totiž miluje cestovanie.

Tyler Dikman sa radí medzi najmladších podnikateľov v oblastí (informačných) technológií. Aj vďaka tomu sa vo veku 25 rokov dostal do spoločnosti najmladších milionárov celkovo.

Dikmanov prípad potvrdzuje, že prirodzený obchodný talent sa asi nezaprie. Všetko, na čo tento chlapík siahol, sa mu totiž podarilo na výbornú. Takisto je dokonalým príkladom toho, že skúšať treba všetko, a to až dovtedy, pokým si človek nenájde to, čo mu skutočne najviac sedí.

Súvisiace články v seriáli "Mladí a bohatí"

Zobraziť všetky články v seriáli "Mladí a bohatí"
FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X