Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Úroky na termínovaných vkladoch klesajú

Úroky na termínovaných vkladoch klesajú
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
9. augusta 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Úroky na termínovaných účtoch budú klesať aj v auguste.
 
Po tom, čo niektoré banky v júli stiahli nadol úroky s viazanosťou na rok a viac, v auguste oznámili pokles úrokov aj ďalšie banky.
 

Sporiteľ zníženie úrokov v niektorých bankách pocíti aj pri menšej viazanosti

Od začiatku roka tak úroky na termínovaných účtoch bánk v priemere poklesli o 0,7 percentuálneho bodu. Bánk, ktoré úroky znížia, môže pribúdať. „Dá sa očakávať, že všetci hráči na trhu budú reagovať na aktuálnu situáciu, pokiaľ tak už neurobili,“ povedal vedúci oddelenia produkt manažment OVB Allfinanz Slovensko Ivo Wilhalm.
 

Dôvodom je pokles hlavných úrokových sadzieb a politika centrálnych bánk

Jedným z hlavných dôvodov je podľa firmy OVB Allfinanz Slovensko reakcia na vývoj na finančných trhoch. „Úrokové sadzby vo všeobecnosti poklesli. Významný vplyv na vývoj úrokových sadzieb má napríklad aj politika centrálnych bánk. Príkladom je americká centrálna banka, ktorá razila v poslednom čase politiku nákupu dlhopisov, čím zvyšovala ponuku peňazí na trhu. To zároveň tlačí nadol úrokové sadzby,“ vysvetlil Wilhalm. Banky okrem toho podľa neho reagujú aj na konkurenčný boj o podiel na trhu. 
 

OVB očakáva stagnáciu

OVB však už nepredpokladá ďalší výrazný pokles. „V krátkodobom horizonte nepredpokladáme ďalšie výrazné znižovanie úrokových sadzieb. Skôr očakávame ich stagnáciu,“ povedal Wilhalm. Aj preto je podľa neho na klientoch bánk, či zvolia inú alternatívu k sporeniu, povedzme do investičných prostriedkov s vyššou možnosťou zisku, napríklad podielových fondov. „V takom prípade klient musí akceptovať aj prípadnú vyššiu mieru rizika. Na druhej strane ale treba tiež povedať, že svetové akciové indexy momentálne atakujú historické maximá a preto je otázny aj ich ďalší vývoj,“ dodal Wilhalm. 
 

 
OVB Allfinanz Slovensko je súčasťou celoeurópskej skupiny poskytujúcej služby finančného sprostredkovania. Korene má v Nemecku, kde jej materská spoločnosť vznikla v roku 1970. Na Slovensku je firma aktívna od roku 1993. Jej spolupracovníci uzavreli do 30. júna 2013 takmer 1,93 mil. zmlúv pre viac než 873 tis. klientov. OVB Allfinanz Slovensko sprostredkúva produkty a služby takmer troch desiatok partnerov – poskytovateľov finančných produktov.
 

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

09dec8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

09dec8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

09dec8:30Reklamačné konanie v stavebných projektoch8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X