Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

V AAA AUTO si už bezplatne overilo históriu vozidiel šesťtisíc Slovákov

Autobazár AAA auto
Foto: AURES Holdings
24. novembra 2023 Autor Informačný servis Tlačiť

Od začiatku septembra majú zákazníci spoločnosti AAA AUTO možnosť preveriť si vozidlo, o ktoré majú záujem.

Už takmer tri mesiace si zákazníci v pobočkách autobazárov AAA AUTO môžu, vďaka spolupráci so spoločnosťou IRIS IDENT – správcom Registra prevádzkových záznamov vozidiel (RPZV), bezplatne overiť históriu každého jedného na Slovensku registrovaného vozidla, ktorého kúpu zvažujú. Od septembra tak túto službu využilo už 6 000 ľudí. Históriu automobilov si môžete zadarmo preveriť či už osobne v ktorejkoľvek pobočke AAA AUTO na Slovensku alebo na webe www.aaaauto.sk. Ide o prínos pre koncového spotrebiteľa, ku ktorému sa dostanú hodnoverné informácie umožňujúce urobiť zodpovedné nákupné rozhodnutie na základe oficiálnych dát.

„Pre spoločnosť AAA AUTO je tento rok z hľadiska predajných výsledkov rekordný a my chceme tento trend aj naďalej podporovať. Sme radi, že môžeme našim zákazníkom ponúknuť prístup k údajom o histórii vozidla bez toho, aby sa museli zaviazať k jeho kúpe, a to vďaka spolupráci s Registrom prevádzkových záznamov vozidiel. Poskytovanie služby preverovania histórie vozidiel vnímame ako ďalší krok k zvyšovaniu štandardov nákupu a predaja na trhu s ojazdenými vozidlami a sme radi, že sa táto služba medzi zákazníkmi osvedčila, keďže ju za necelé tri mesiace využilo už 6 tisíc ľudí,“ hovorí Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva spoločnosti AURES Holdings, prevádzkovateľa medzinárodnej siete autocentier AAA AUTO.

Do RPZV denne pribúda v priemere 10 000 záznamov od viac ako 2 500 subjektov, tzv. prispievateľov, vďaka čomu dnes ODO-Pass obsahuje v priemere 12 záznamov na jedno vozidlo. Oproti roku 2018, kedy to bolo v priemere 5 záznamov je to výrazný posun v hodnovernosti overenia vozidla smerom k vyššej výpovednej hodnote pre spotrebiteľa a ľahšiemu odhaleniu prípadnej manipulácie so stavom odometra. Navyše ODO-Pass ako jediný poskytuje relevantné údaje s uvedením konkrétneho zdroja, životnej situácie a dátumu zápisu daného záznamu. Spotrebiteľ tak zistí nielen históriu nájazdu kilometrov, ale dokáže jednoducho identifikovať zdroj potenciálneho problému.

Sk iris.jpg
Foto: AURES Holdings

„Cítime, že je našou zodpovednosťou chrániť kupujúcich pred nečestnými praktikami pri predaji ojazdených vozidiel. Preto sme nadviazali úzku spoluprácu so spoločnosťou AAA AUTO, ktorá zdieľa naše hodnoty. Našim cieľom je sprístupniť kupujúcim informácie, ktoré im umožnia bezpečne a s istotou investovať do kúpy ojazdeného vozidla. ODO-Pass a AUTO-Pass predstavujú výpisy, ktoré poskytujú nielen kontrolu nad informáciami o vozidle, ale aj otvárajú dvere k uváženým rozhodnutiam o jeho kúpe. Výpisy kupujúcim umožnia nahliadnuť do histórie vozidla, čím pomáhajú odhaliť akékoľvek problémy, ktoré by mohli byť inak utajené,“ hovorí Róbert Zrubák, konateľ spoločnosti IRIS IDENT – prevádzkovateľa RPZV.

Spoločnosť AAA AUTO neustále upozorňuje na riziká pri kúpe ojazdeného automobilu, medzi ktoré patrí aj manipulácia s odometrom, čiže stočené kilometre na vozidle, ďalej skryté vady auta pri jeho predaji, ako sú napríklad poškodenia po nehode, výskyt automobilu v pátraní alebo vozidlo v exekúcii. Týmto hrozbám sa teraz zákazníci budú môcť jednoducho vyhnúť, keďže okrem bezplatných informácií o histórii najazdených kilometrov získaných formou ODO-Passu, majú možnosť získať úplný prehľad o konkrétnom vozidle prostredníctvom AUTO–Passu so zľavou 50 %.

„Našou prioritou je bezpečnosť nákupu ojazdeného auta. Pri výkupe automobilov sme veľmi dôslední, o čom svedčí aj to, že viac ako 65 % vozidiel na výkupe odmietame. Trh je síce už v lepšom stave ako pred piatimi alebo desiatimi rokmi, hlavne čo sa týka stáčania kilometrov na odometri alebo odcudzenia áut, ale podvody sú momentálne viac sofistikované a vyžadujú si väčšie úsilie, skúsenosti a vybavenie pri ich odhalení. Preverovaniu automobilov preto venujeme významné úsilie, ako po personálnej stránke, tak z hľadiska používaných moderných technológií a zdrojov informácií. Do overovania histórie vozidiel tak investujeme státisíce eur ročne,“ dodáva Karolína Topolová.

Viac informácií nájdete na webových stránkach www.aaaauto.sk a www.rpzv.sk.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

AAA AUTOAURES HoldingsPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

07mar8:30Sabotéri v našej hlave8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X