Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

V ťažkej situácii pomohla dobrá poistka

V ťažkej situácii pomohla dobrá poistka
Ilustračné foto: Shutterstock
31. októbra 2013 Zdroj Podnikam.SK, PB Tlačiť

(PR) Pretože nešťastie nechodí (len) po horách, ale (aj) po ľuďoch.

Ako sa vraví „po bitke je každý generál“. Inými slovami, spätne a s viacerými informáciami či nadobudnutými skúsenosťami vidíme aj komplikovanú situáciu v novom svetle.

 

Sme o niečo múdrejší a zrazu presne vieme, čo bolo treba urobiť predtým než … Spravidla je však už neskoro na úvahy typu „keby som bol vedel…“. tiež vám to je známe?

 

S podobnými situáciami sa stretávame pomerne často. Môže ísť o finančné záležitosti, zdravotný stav, rozhodnutie či vyslovenie stanoviska, ktoré ovplyvní našu vlastnú budúcnosť a možno i ďalších ľudí.

 

Čas na zamyslenie, čas na prevenciu

Žijeme rýchlo. Nespomalíme, nenájdeme si čas na zamyslenie. Zo všetkých strán počuť, aká dôležitá je prevencia, ktorá je obvykle efektívnejšia a zároveň menej náročná než riešenie dôsledkov. Pritom nemusí ísť len o zdravie.

 

Prevencia všeobecne znamená predchádzanie niečomu nežiaducemu. Takú možnosť máme, no mnohí ju nevyužívame. Nepripustíme, že by sa niečo mohlo stať práve nám. Na možné preventívne opatrenia si spomenieme, až keď je často neskoro. Riziko, že nám niečo nevyjde tak, ako si predstavujeme, je tu však vždy. Raz väčšie, inokedy menšie. Má rôzne mená: nešťastná náhoda, smola, prírodný úkaz, neschopnosť iných…

 

Mnohé nedokážeme odvrátiť či zmeniť, ale môžeme sa na ne lepšie pripraviť. Uzavretím poistenia.Poistka je svojim spôsobom „vopred zakúpené efektívne riešenie“ pre prípad, keby sa niečo stalo. Strata príjmu, úraz, zlé rozhodnutie spojené s finančnou stratou a pod. Čo by skomplikovalo život vám? Aké by to malo následky? Ste na také niečo pripravený/-á? Čo by vám vtedy najviac pomohlo? Profesionálna rada, technická či finančná pomoc? Viete, na koho by ste sa obrátili? Položili ste si niekedy podobné otázky? A našli ste odpoveď?

 

V mnohých prípadoch je veľkou pomocou, ak má človek uzavreté poistenie. Na výber je široké spektrum poistných produktov, podobne ako je široká škála činností, rizík a situácií, do ktorých sa môžeme dostať. Povedzme si teda, ako v tej – ktorej krízovej situácii pomôže konkrétna poistka.

 

Poistenie úrazu a zodpovednosti

Pomôže vám finančne sa zabezpečiť proti úrazom alebo neúmyselne spôsobeným škodám. V ponuke Wüstenrot poisťovne je to poistenie so širokým poistným krytím, platné na celom svete a ocenené aj v súťaži finančných produktov Zlatá minca. Široké poistné krytie úrazov a zodpovednosti za škody znamená, že nie sú potrebné ďalšie pripoistenia. To je pre klienta veľmi dobrá správa. Výhodou tohto poistenia je, že poistné krytie sa ľahko a flexibilne prispôsobuje vašim životným situáciám.Poistné krytie úrazovV prípade trvalých následkov v dôsledku úrazu (s progresiou 400 %) vám Wüstenrot poisťovňa vyplatí príslušný percentuálny podiel, prípadne násobok percentuálneho podielu z poistnej sumy: 

Percento rozsahu trvalých následkov Výška poistného plnenia
Do 35 % Príslušné percento rozsahu
36 % do 50 % Dvojnásobok príslušného percenta
51 % do 100 % Štvornásobok príslušného percenta

 

Navyše, získate preplatenie rehabilitačných nákladov a nákladov na kozmetické operácie; okamžité poistné plnenie do 48 hodín; či doživotnú mesačnú invalidnú rentu pri poistnej sume 100 000 eur.

 

Krytie zodpovednosti za škodu

A banana peel and a man about to step in itV praxi to znamená, že poisťovňa preplatí za vás škody, ktoré spôsobíte v bežnom živote, pri športe, v súvislosti s vedením domácnosti či vlastníctvom nehnuteľnosti, dokonca aj škody, ktoré spôsobia vaši domáci miláčikovia. Výška poistnej sumy môže byť až 200 000 eur.O niektorých veciach, zvlášť tých nepríjemných, neradi hovoríme. To nám však nezaručí, že sa nestanú. Ak v rámci prevencie (uzavretím poistenia) pripustíme existenciu rizika, máme záruku, že v krízovej situácii nezostaneme na všetko sami.

 

Wüstenrot poisťovňa vám v rámci poistenia úrazu a zodpovednosti poskytne:•    Preplatenie škody až do 200 000 eur•    24 hodinovú non-stop asistenciu a tlmočenie s poistnou sumou až do 50 000 €•    Liečebné a zachraňovacie náklady s asistenciou kdekoľvek na svete•    Denné odškodné po úraze a počas dlhodobej práceneschopnosti až 30 € na deň•    Pre prípad smrti v dôsledku úrazu s poistnou sumou až do 100 000 €Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch a riziko úrazu či spôsobenia škody sa týka mužov, žien i detí. Preto sa oplatí myslieť na túto skutočnosť už pri uzatváraní poistenia. Pri poistení viac osôb na jednej zmluve totiž získate všetky výhody za nižšie poistné, resp. ročné poistné so zľavou.  Podľa počtu poistených osôb na zmluve je výška vašej zľavy na poistnom 15 % (2 osoby), 20 % (3 osoby), 25 % (4 osoby) alebo až 30 % (5 osôb).Príklad30-ročný muž, administratívny pracovník, sa rozhodol uzavrieť poistenie Úraz a zodpovednosť, pričom požaduje nasledovné krytie rizík: smrť následkom úrazu (50 000 €), trvalé následky úrazu (50 000 €), doba nevyhnutného liečenia (16 € / deň), zodpovednosť za škodu (150 000 €), liečebné a zachraňovacie náklady s asistenciou. 

Jeho celkové ročné poistné by bolo 375 € (čo predstavuje len 1 euro a necelé 3 centy na deň, no výraznú pomoc v ťažkej chvíli). Wüstenrot poisťovňa poisťuje aj športovcov a klientov s rizikovým povolaním. Pri poistení viac osôb na zmluve je možná zľava z poistného.

 

Ak ste častejšie na cestách, môžete svoje zdravie chrániť výhodne prostredníctvom finančného produktu 

Individuálne zdravotné poistenie

Ide o ponuku jedinečného zdravotného poistenia, kde spolu s liečebnými nákladmi a úrazovým poistením získate aj komplexné cestovné poistenie. Náklady predstavujú len 57 eur ročne a pritom poistenie zahŕňa aj bolestné v prípade úrazu (až 7 000 €), finančné vyrovnanie vašich ušlých príjmov pri pobyte v nemocnici (7 € za každý deň), náklady na záchranné akcie Horskej služby v SR (až do výšky 10 500 €) a komplexné celoročné cestovné poistenie bez nutnosti ďalšieho pripoistenia.

 

Kdekoľvek na svete vám poisťovňa uhradí zdravotnú starostlivosť a navyše poistí batožinu a zodpovednosť za škodu. Individuálne zdravotné poistenie môžete uzavrieť rýchlo a jednoducho aj on-line na stránke http://www.wuestenrot.sk.Úraz či spôsobená škoda je často záležitosťou „nešťastného“ okamihu. Pokiaľ však súhrou okolností prídeme o finančný zdroj, ohrozí to náš životný štandard, na ktorý sme zvyknutí, dlhodobejšie. A ako vieme, čím dlhšie nepriaznivá situácia trvá, tým ťažšie je vrátiť všetko do normálu. Pomoc však aj vtedy môže byť nablízku…

 

Poistenie pre prípad straty zdroja príjmu

Je veľkou finančnou aj psychologickou pomocou pre prípad straty zamestnania alebo pre prípad invalidity. Prínos takéhoto poistenia spočíva v tom, že ak stratíte zamestnanie, poisťovňa uhradí za vás až 12 mesačných splátok pôžičky (a to aj pri každej ďalšej strate zamestnania). Zloží tým veľké bremeno z vašich pliec v najťažšie zvládnuteľných chvíľach. Väčšina z nás už v živote využila nejakú pôžičku (úver na bývanie, študentskú pôžičku, leasing či spotrebný úver).

 

Sú veľkou výhodou a uľahčením riešenia, no zároveň musíme dostáť svojim záväzkom. Po strate príjmu to môže byť náročné. Financie skrátka majú v našom živote dôležitú úlohu. Neznamenajú všetko, ale znamenajú veľa. Dokonca aj v súvislosti so zdravím. V prípade, že by ste sa stali invalidným, Wüstenrot poisťovňa bude za vás uhrádzať mesačné splátky až do splatenia pôžičky (či zániku nároku na invalidný dôchodok).

 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X