Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vaše 2% pre Ligu proti rakovine

Liga proti rakovine
14. marca 2011 Tlačiť

(PR) Liga proti rakovine vďaka podpore partnerov z radov podnikateľských subjektov a širokej verejnosti vybudovala tri Centrá pomoci – v Bratislave (2008), Košiciach (2009) a Martine (2010). Na ich vybudovanie slúžili okrem podpory zo strany partnerov a donorov najmä finančné prostriedky získané z 2% dane z príjmu fyzických a právnických osôb.

 

Všetky tri Centrá pomoci poskytujú širokú škálu bezplatných služieb onkologickým pacientom, ich blízkym i širokej verejnosti. Sú miestami, kam môžete prísť, stretnúť ľudí s podobným osudom, porozprávať sa s odborníkmi. Onkologickí pacienti, ich blízki i široká verejnosť môžu v centrách využívať:

 

  1. Odborné poradenstvo vo forme Linky pomoci, kde nájdu radu i pomoc osobne alebo telefonicky. Ďalšou možnosťou je emailové poradenstvo dostupné priamo z www.lpr.sk. K dispozícii sú v pracovných dňoch lekári – onkológovia, psychológ a sociálne sestry.
  2. Onkologickí pacienti si môžu zlepšiť fyzický i psychický stav rehabilitáciou a relaxáciou za asistencie fyzioterapeutov.
  3. Pre pacientov sú taktiež určené voľnočasové aktivity  – umožnia im naučiť sa nové veci, ale zároveň spoznať ľudí s rovnakým osudom. Oddych a pohodu navodia dychové, relaxačné a kondičné cvičenia jogy i pilatesu. Umelecké cítenie i fantázia vyniknú na kurzoch kreatívnych výtvarných dielní. Vzdelávacie kurzy umožnia zdokonaliť sa v cudzích jazykoch. Kultúrne vystúpenia umožnia príjemne stráviť večer a oddýchnuť si.
  4. Vzdelávacie kurzy, semináre, workshopy sú určené nielen pacientom, ale aj zdravej populácii a organizované za účelom rozšírenia vedomostí v oblasti zdravého životného štýlu či starostlivosti o zdravie.  

 

K ďalším projektom v prospech onkologických pacientov hradených práve z 2% dane z príjmu patria aj dlhoročné projekty Ligy proti rakovine ako: rekondičné pobyty a pohybové aktivity pre onkologických pacientov; ubytovacie zariadenie pre rodičov detských onkologických pacientov v Bratislave a Košiciach; projekt Psychosociálnej starostlivosti o onkologických pacientov v regiónoch;  Preventívne kampane a vzdelávanie mladých ľudí na školách prostredníctvom projektu Onkologickej výchovy.

 

V snahe pomáhať onkologickým pacientom v rámci celého Slovenska a poskytovať im potrebné služby chce Liga proti rakovine naďalej poskytovať bezplatné služby onkologickým pacientom vo všetkých troch Centrách pomoci a rozširovať škálu služieb i projektov určených pre onkologických pacientov či ich blízkych.  Práve preto sa aj v tomto roku uchádzame o vaše 2%.

 

Ak sa rozhodnete opätovne venovať 2% práve Lige proti rakovine, stanú sa zárukou poskytovania poradenstva a podpory aj v tomto roku.http://www.lpr.sk/2perc/

Ďakujeme!

 

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie 2% z dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

12nov7:30Vymáhanie pohľadávok7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Pohľadávky

12nov7:30Vymáhanie pohľadávok7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Pohľadávky

13nov7:30FeaturedTrojdňové školenie pre personalistov a mzdárov7:30 Udalosť usporiadaná: s.r.o Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X