Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Vaše 2% pre Ligu proti rakovine

Liga proti rakovine
14. marca 2011 Tlačiť

(PR) Liga proti rakovine vďaka podpore partnerov z radov podnikateľských subjektov a širokej verejnosti vybudovala tri Centrá pomoci – v Bratislave (2008), Košiciach (2009) a Martine (2010). Na ich vybudovanie slúžili okrem podpory zo strany partnerov a donorov najmä finančné prostriedky získané z 2% dane z príjmu fyzických a právnických osôb.

Všetky tri Centrá pomoci poskytujú širokú škálu bezplatných služieb onkologickým pacientom, ich blízkym i širokej verejnosti. Sú miestami, kam môžete prísť, stretnúť ľudí s podobným osudom, porozprávať sa s odborníkmi. Onkologickí pacienti, ich blízki i široká verejnosť môžu v centrách využívať:

  1. Odborné poradenstvo vo forme Linky pomoci, kde nájdu radu i pomoc osobne alebo telefonicky. Ďalšou možnosťou je emailové poradenstvo dostupné priamo z www.lpr.sk. K dispozícii sú v pracovných dňoch lekári – onkológovia, psychológ a sociálne sestry.
  2. Onkologickí pacienti si môžu zlepšiť fyzický i psychický stav rehabilitáciou a relaxáciou za asistencie fyzioterapeutov.
  3. Pre pacientov sú taktiež určené voľnočasové aktivity  – umožnia im naučiť sa nové veci, ale zároveň spoznať ľudí s rovnakým osudom. Oddych a pohodu navodia dychové, relaxačné a kondičné cvičenia jogy i pilatesu. Umelecké cítenie i fantázia vyniknú na kurzoch kreatívnych výtvarných dielní. Vzdelávacie kurzy umožnia zdokonaliť sa v cudzích jazykoch. Kultúrne vystúpenia umožnia príjemne stráviť večer a oddýchnuť si.
  4. Vzdelávacie kurzy, semináre, workshopy sú určené nielen pacientom, ale aj zdravej populácii a organizované za účelom rozšírenia vedomostí v oblasti zdravého životného štýlu či starostlivosti o zdravie.

K ďalším projektom v prospech onkologických pacientov hradených práve z 2% dane z príjmu patria aj dlhoročné projekty Ligy proti rakovine ako: rekondičné pobyty a pohybové aktivity pre onkologických pacientov; ubytovacie zariadenie pre rodičov detských onkologických pacientov v Bratislave a Košiciach; projekt Psychosociálnej starostlivosti o onkologických pacientov v regiónoch;  Preventívne kampane a vzdelávanie mladých ľudí na školách prostredníctvom projektu Onkologickej výchovy.

V snahe pomáhať onkologickým pacientom v rámci celého Slovenska a poskytovať im potrebné služby chce Liga proti rakovine naďalej poskytovať bezplatné služby onkologickým pacientom vo všetkých troch Centrách pomoci a rozširovať škálu služieb i projektov určených pre onkologických pacientov či ich blízkych.  Práve preto sa aj v tomto roku uchádzame o vaše 2%.

Ak sa rozhodnete opätovne venovať 2% práve Lige proti rakovine, stanú sa zárukou poskytovania poradenstva a podpory aj v tomto roku.

Ďakujeme!

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie 2% z dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

02máj8:30Pochopenie zmlúv 2 - seminár v anglickom jazyku (Understanding Contracts 2)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

02máj8:30Pochopenie zmlúv 2 - seminár v anglickom jazyku (Understanding Contracts 2)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X