Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Virtuálne sídlo – poznáme dôvody, prečo ho využívať

Shutterstock_517221700.jpg
Foto: Shutterstock
17. septembra 2018 Tlačiť

BRATISLAVA 17. septembra 2018 (P/PR) – Každému podnikateľovi sa pojem „virtuálne sídlo“ dostane skôr či neskôr do uší. Služba virtuálneho sídla umožňuje ako sídlo firmy zapísať adresu v Bratislave aj keď ste z inej časti Slovenska. Nemusíte dokonca danú nehnuteľnosť vlastniť ani si dané priestory nákladne prenajímať.

Bežnou praxou je, že ako sídlo firmy sa uvádza jej reálna prevádzka. Nie každý podnikateľ ju ale má a potrebuje, preto sa často v kolonke sídla firmy vyskytne adresa jeho trvalého bydliska. Takýto mix pracovného a osobného života nemusí byť každému po chuti, zvlášť nie vo chvíľach, kedy sa pracovné problémy museli riešiť na chodbe pred podnikateľovým bytom či na ulici pred podnikateľovým domom.

Ďalšou možnosťou, ako učiniť zákonu zadosť, je prenajať si nehnuteľnosť a uviesť ako sídlo práve jej adresu. Dá sa to a je to ok, no ak ide o inštalatéra či programátora, ktorí robia sami na seba a k svojej činnosti kanceláriu nepotrebujú, je táto možnosť len vyhadzovaním financií do vetra. Za virtuálne sídlo totiž nemusíte platiť stovky eur mesačne ako v prípade iných nájmov, táto služba je štandardne 5-10x lacnejšia ako prenájom priestorov.

Bratislava je TOP

18375_20100618.jpg
Foto: Shutterstock

Hlavné mesto Slovenska je nie len centrom obchodných aktivít na Slovensku, ale patrí tiež k centrám stredoeurópskeho biznisu. Ako taká je Bratislava jedným z najvhodnejších miest na podnikanie, aké môžete na Slovensku a v širokom okolí nájsť. Najmä v očiach potenciálnych obchodných partnerov ide o overené a známe miesto, ktoré vzbudzuje dojem dôveryhodnosti a rešpektu. Získajte dôveryhodnú adresu na území hlavného mesta Slovenska a vyhnete sa možným predsudkom, ktoré by sa mohli spájať s firmami so sídlom mimo bratislavského regiónu.

Virtuálna adresa na území Bratislavy je vhodná aj z dôvodu anonymity veľkomesta. Už teraz tu sídlia desaťtisíce firiem, pričom ďalšie stovky a tisícky pribúdajú každý rok. Šanca, že si v tomto „mori“ na niektorú z nich posvieti náhodná daňová kontrola, je naozaj minimálna. Majitelia bratislavských firiem si tak v pokoji môžu riešiť biznis a nezaoberať sa kontrolami, ktoré by ich len oberali o čas a energiu, čo je bežnou praxou v menších mestách.

Virtuálne sídlo v Bratislave je pre každého

Nezáleží na tom, či s podnikaním začínate, alebo patríte k ostrieľaným borcom na trhu, tak isto ale ani na tom, či ste zo Žiliny, Banskej Bystrice, Košíc alebo Popradu. Na virtuálnej adrese v Bratislave môže sídliť prakticky akákoľvek firma či podnikateľ. Kúzlo je v tom, že firma tu svoju činnosť nemusí reálne vykonávať, ani jej zamestnanci nemusia a ani nemôžu na virtuálnej adrese reálne pôsobiť. Ako sídlo vašej firmy je uvedená reálna mimoriadne reprezentatívna nehnuteľnosť, názov vašej firmy je riadne uvedený na fasáde budovy ako i na poštovej schránke. Splníte tak zákonom všetky požadované skutočnosti k označeniu sídla vašej firmy.

Správa pošty – služba, ktorá nie je samozrejmosťou

Prijatú poštu na virtuálnej adrese preberá tím k tomuto účelu poverených ľudí. Tí zásielky archivujú, vytriedia, nafotia či dokonca preskenujú. Získané dokumenty a informácie sa následne preposielajú príslušnej osobe, poverenej preberaním pošty za tú-ktorú firmu. Notifikácia obvykle prebieha SMS formou či emailami hneď, ako je to možné. Vďaka tejto službe nemusíte pravidelne cestovať do Bratislavy len preto, aby ste si tu vyzdvihol firemnú korešpondenciu.

Občas je ale nutné hlavné mesto navštíviť, najmä v prípadoch konania obchodného rokovania či schôdzky. V takejto situácii máte ako klient služby virtuálneho sídla štandardne k dispozícii zasadacie priestory, wifi pripojenie, projektor, flipchart ako i základnú obsluhu pri stretnutiach v podobe nápojov či malého občerstvenia.

Viac informácií o virtuálnych sídlach sa dočítate na webstránke spoločnosti – M2B a.s.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

M2Bsídlo firmyvirtuálne sídlo

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

05dec8:30Čierne stavby v obci a prechod kompetencií na nové stavebné úrady8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X