Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Vyberáme softvér na vedenie podvojného účtovníctva

Softvér na vedenie podvojného účtovníctva
www.mrp.sk
27. decembra 2011 Tlačiť

V článku zverejnenom dňa 21.novembra 2011 sme skúmali a hodnotili ponuku softvéru na vedenie jednoduchého účtovníctva v zmysle platnej slovenskej legislatívy. Dnes budeme v porovnávaní pokračovať. Zameriame sa pritom na programy umožňujúce spracovať podvojné účtovníctvo.

Najrozšírenejšie zastúpenie medzi dodávateľmi účtovných programov na trhu majú spoločnosti:

 • KROS a.s., Žilina;
 • CÍGLER SOFTWARE, a.s., Bratislava;
 • MRP – Company spol. s r. o., Brezno a
 • STORMWARE s.r.o. Bratislava.

Spoločnosť KROS a.s., Žilina ponúka na vedenie podvojného účtovníctva program s názvom OMEGA; dodávateľ CÍGLER SOFTWARE, a.s., Bratislava program s názvom MONEY S3, spoločnosť MRP – Company spol. s r. o. softvér s rovnomenným názvom MRP a dodávateľ STORMWARE s.r.o. Bratislava predáva program POHODA.

Skôr ako začnete vyberať vhodný účtovnícky program, zodpovedajte si otázky

Predtým, ako začnete porovnávať ponuku jednotlivých firiem, analyzujte svoje požiadavky. Odpovede na nižšie uvedené otázky vám pomôžu bližšie špecifikovať, čo potrebujete.

 • Hľadáte softvér na vedenie účtovníctva pre jednu, dve alebo viacero účtovných jednotiek?
 • Sú tieto účtovné jednotky platiteľmi dane z pridanej hodnoty?
 • Evidujú účtovné jednotky tržby prostredníctvom elektronickej registračnej pokladnice?
 • Potrebujete viesť sklad? Ak áno, v akom orientačnom počte skladových kariet?
 • Požadujete, aby bol sklad prepojený s elektronickou registračnou pokladnicou?
 • Požadujete, aby softvér spracovával mzdy?
 • Očakávate, aby softvér viedol evidenciu hmotného a nehmotného dlhodobého majetku, vypočítal a zaúčtoval daňové odpisy?
 • Požadujete sieťové prepojenie počítačov, na ktorých je vedené účtovníctvo?

Zodpovedali ste si na vyššie uvedené otázky? Poznáte funkcie, ktoré by mal spĺňať ideálny softvér pre vás? Prezrite si, aká je ponuka softvéru na spracovanie podvojného účtovníctva u nami vybraných dodávateľov.

Načítava sa…

1. POHODA

V programe POHODA je k dispozícii niekoľko obsahovo a cenovo odlišných variantov. Najlacnejší variant vyhovie podnikateľovi, ktorý spracováva účtovníctvo na jednom počítači. Sieťové verzie programu sú zase ideálnym riešením pre nasadenie v počítačovej sieti malých a stredných firiem.

Variant POHODA Profi umožňuje zákazkové vedenie podvojného účtovníctva pre neobmedzený počet firiem. Obsahuje moduly ako Podvojné účtovníctvo, Financie, Dane, Homebanking, Cudzie meny, Objednávky, Fakturácia, Adresár, Majetok, Kniha jázd, Poštové zostavy. Neobsahuje modul Mzdy a Sklady.

Varianta POHODA Premium predstavuje kompletný softvér na spracovanie podvojného účtovníctva vrátane modulu Sklady a modulu Mzdy. Umožní zákazkovo viesť podvojné účtovníctvo pre neobmedzený počet firiem. Obsahuje aj modul Internetový obchod.

Varianta POHODA Komplet je variant určený subjektom, ktoré chcú spracovávať jednoduché a podvojné účtovníctvo v jednom komfortnom programe. Obsahuje všetky agendy vrátane modulov Sklady, Mzdy, Internetový obchod. Umožňuje zákazkové vedenie jednoduchého a podvojného účtovníctva pre neobmedzený počet firiem.

Prehľad o moduloch a variantoch POHODA poskytuje tabuľka č.1.

Koľko zaplatíte za POHODU?

Informácie o cenách za konkrétny variant softvéru poskytuje tabuľka č. 2. Zakúpením jednej licencie získavate právo inštalácie produktu iba na jeden počítač. Pre prevádzku na viacerých počítačoch si musíte zakúpiť sieťové alebo nesieťové prídavné licencie. Svoj počet zakúpených licencií môžete rozšíriť dokúpením ďalších prídavných licencií kedykoľvek v priebehu používania systému POHODA.

Sieťové verzie sú riešením pre nasadenie v počítačovej sieti. Sieťová licencia NET3 vás oprávňuje používať program na 2 až 3 počítačoch. So sieťovou licenciou NET5 môžete program používať na 4 až 5 počítačoch.Prídavná sieťová licencia, označovaná ako CAL, vás oprávňuje k prevádzke na ďalších počítačoch v sieti nad rámec NET5. Túto licenciu si musíte zakúpiť pre šiesty a každý ďalší počítač v sieti.Nesieťová prídavná licencia, označovaná ako MLP, je určená pre inštaláciu jednej kópie zodpovedajúceho radu a variantu systému POHODA na ďalší počítač v rámci jedného miestne oddeleného pracoviska tej istej organizácie.

2. MRP

Spoločnosť MRP dodáva programy vo forme základných verzií, multiverzií a sieťových verzií.

 • ZÁKLADNÁ VERZIA umožňuje evidovať agendy jeden rok alebo viesť účtovníctvo jednej firmy na jednom počítači.
 • MULTIVERZIA umožňuje evidovať agendy niekoľko rokov dozadu alebo viesť účtovníctvo viacerých firiem na jednom počítači.
 • SIEŤOVÁ VERZIA umožňuje prístup viacerých užívateľov sieťovo prepojených počítačov do programu.

Na výber je účtovný systém v 3 aplikáciach, a to:

 • v MS DOS aplikácii,
 • vo Windows aplikácii alebo
 • účtovný systém s architektúrou Klient/Server.

Univerzány účtovný sytém v MS DOS aplikácii si získal si obľubu najmä u konzervatívnejších užívateľov, ktorí požadujú čo najväčšiu jednoduchosť ovládania bez nutnosti používať polohovacie zariadenie, napríklad myš. Ide o modulárny systém vhodný tak pre platiteľov DPH, ako aj pre neplatiteľov DPH.

Vizuálny účtovný sytém je spracovaný vo Windows aplikácii. Obsahuje nasledovné moduly: Peňažný denník, Prijaté a vydané faktúry, Pokladničná kniha, Bankové výpisy, Príkazy na úhradu, Objednávky, Zakázky, Daň z príjmy, Adresár dodávateľov a odberateľov, Majetok, Sklad, Knihu jázd, Manažérske grafické analýzy. Ide o modulárny systém vhodný tak pre platiteľov DPH, ako aj pre neplatiteľov DPH.

Modul Podvojné účtovníctvo sa predáva samostatne alebo v kombinácii s modulom Sklad. Ak potrebujete aj ďalšie moduly, mimo Podvojného účtovníctva, napríklad Mzdy a personalistiku, Fakturáciu, Evidenciu majetku, Knihu jázd, priplatíte si. Informácie o cenách za konkrétny modul a variant pre prípad Vizuálneho účtovného systému uvádza tabuľka č. 3 a pre prípad Univerzálneho účtovného systému tabuľka č. 4.

3. MONEY S3

Spoločnosť CÍGLER SOFTWARE, a.s. ponúka na vedenie podvojného účtovníctva komplety

 • Money S3 Lite,
 • Money S3 Office alebo
 • Money S3 Professional.

Ak máte menšiu spoločnosť a menej dokladov, príde vhod komplet Money S3 Lite. Ide o cenovo zvýhodnenú kompletnú verziu, avšak s obmedzením maximálneho počtu položiek. Umožňuje viesť iba jednu agendu a jeden sklad.

Obsahuje tieto moduly:

 • Fakturácia, Evidencia majetku, Kniha jázd, Tlačové výstupy, Homebanking, Podvojné účtovníctvo s obmedzeným počtom záznamov v účtovnom denníku: 3 000,
 • Sklady a objednávky B s obmedzeným počtom skladových pohybov: 2 000,
 • Mzdy a personalistika s obmedzeným počtom spracovaných výplat: 40 (cca 3 zamestnanci) a s obmedzeným počtom adries v evidencii: 1 000.

Money S3 Lite neobsahuje modul Sklady a objednávky A, Mzdy a personalistika (nad 25 zam.) Ak počet položiek stanovený výrobcom prekročíte, prejdete na vyššiu vami vybranú verziu, pričom doplatíte len rozdiel cien.

Money S3 Office je určený spoločnostiam, ktoré vedú podvojné účtovníctvo, fakturáciu a mzdovú agendu. Obsahuje funkcie Podvojné účtovníctvo, Fakturácia, Tlačové výstupy, Mzdy a personalistiku do 25 zamestnancov, Evidencia majetku, Kniha jázd, Homebanking. Jednoduché účtovníctvo je zdarma. Komplet neobsahuje modul Sklady a objednávky a modul Mzdy a personalistika nad 25 zamestnancov.

Money S3 Professional je riešením pre spoločnosť účtujúcu v podvojnom účtovníctve s počtom zamestnancov do 25 a používajúcu skladové hospodárstvo. V porovnaní s kompletom Money S3 Office obsahuje naviac modul Sklady a objednávky formou B účtovania zásob. Modul Jednoduché účtovníctvo máte v cene zdarma.

Informácie o funkciách a cenách za komplety Money S3 Lite, Money S3 Office, Money S3 Professional uvádza tabuľka č. 5.

V prípade, že komplet Money S3 potrebujete funkčne rozšíriť, môžete si dokúpiť najbližší vyšší komplet s požadovanou funkčnosťou/modulom. Cena za prechod na vyšší komplet sa vypočíta ako rozdiel cien používaného a požadovaného kompletu. Pokiaľ vlastníte viac licencií, je nutné doplatiť aj rozdiel cien ďalších licencií. Výsledná cena je súčtom rozdielu cien kompletov a ďalších licencií. Informácie o cenách poskytuje tabuľka č. 6.

Ak ste daňovým poradcom, účtovníkom a audítorom a účtovníctvo vediete na zákazku, spoločnosť CÍGLER SOFTWARE, a.s. vám ponúka zľavy na softvér až 30 % z ceny vybraného kompletu Money S3. Pre uznanie nároku je potrebné predložiť kópiu živnosti pre poskytovanie účtovných služieb, osvedčenie audítora alebo daňového poradcu. Bližšie o podmienkach zľavy sa dozviete na internetových stránkach spoločnosti CÍGLER SOFTWARE, a.s.

4. OMEGA od spoločnosti Kros a.s.

Spoločnosť Kros a.s. ponúka na spracovanie podvojného účtovníctva program OMEGA. OMEGA predstavuje komplexné riešenie pre účtovnú agendu podvojného účtovníctva, vrátane skladového hospodárstva, fakturácie, dlhodobého a krátkodobého majetku, cestovných príkazov, evidencie jázd a ostatných podporných evidencií. Ceny za softvér závisia od vašich požiadaviek. Na internetovej stránke spoločnosti si prostredníctvom on-line aplikácie môžete vyskladať zostavu modulov a funkcií presne „na mieru“.

Orientačné ceny za softvér OMEGA poskytuje tabuľka č. 7.

Záver

Vybrali ste si? Poznáte už svojho účtovného „favorita“? Predtým, ako sa pre niektorého dodávateľa rozhodnete, vyskúšajte demoverziu. Tú si môžete stiahnuť z internetovej stránky každého dodávateľa alebo môžete požiadať o jej bezplatné zaslanie na CD poštou. Rátajte však s tým, že v demoverzii budete môcť plnohodnotne účtovať len dovtedy, kým neprekročíte povolený počet záznamov.

Prv ako kúpite „ostrú“ verziu programu, zohľadnite aj ďalšie kritériá, a to rozsah a úroveň služieb poskytovaných po predaji produktu. Máme na mysli parametre ako:

 • forma, spôsob a ceny upgradu, teda aktualizácií programu;
 • forma, spôsob HOTLINE, teda poradenstva k programu;
 • forma, spôsob školení v súvislosti s programom;
 • príručky, návody a dokumentáciu k programu;
 • forma, spôsob, miesto a ceny servisných zásahov týkajúcich sa programu.

Rozhodnite sa správne. Držíme vám palce.

dj

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podvojné účtovníctvo

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X