Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Za hranicami privátneho bankovníctva

Za hranicami privátneho bankovníctva
J&T BANKA
13. novembra 2012 Tlačiť

(PR) Privátne bankovníctvo predstavuje najvyššiu formu bankových služieb, ktorá okrem finančných a investičných služieb navyše zahŕňa aj nefinančné služby, napríklad správu klientovho súkromia a manažment voľného času. V istom momente sa dokonca stáva jeho životným štýlom. Pri vyšších sumách, keď dochádza k štruktúrovaniu majetku, k jeho právnej či daňovej ochrane, sa dostávame za hranice privátneho bankovníctva, do sveta tzv. Wealth Managementu alebo inými slovami manažmentu bohatstva.  

Wealth Management zahŕňa systematickú správu a zhodnocovanie majetku a finančné plánovanie. Vrchol správy bohatstva tvorí komplexná starostlivosť o rodinu a o majetok klienta, tzv. Family Office, ako aj servis v oblasti nástupníctva spoločnosti a dedenia majetku.

Osoby, ktoré patria do „klubu“ privátneho bankovníctva v J&T BANKE, zaraďujeme do troch skupín − High Net Worth Individuals (HNWI), Ultra High Net Worth Individuals (UHNWI) a Selected Individuals (SI). Rozdiel medzi nimi nie je ani tak v objeme majetku, čo je síce hlavný parameter kategorizácie, ako skôr v produktoch a službách, ktoré títo klienti požadujú.

MOŽNOSTÍ JE VEĽA, PRÍLEŽITOSTI LEN ZOPÁR

Investovanie je založené na dokonalom poznaní potrieb a očakávaní klienta, jeho životnej úrovne, ako aj externého prostredia. Ide o nepretržitý a zložitý proces, založený na spolupráci medzi klientom, privátnym bankárom a odborníkmi, s cieľom využiť príležitosti, ktoré ponúka trh, a navrhnúť riešenia, ktoré sú v súlade s  potrebami a očakávaniami klienta.

Klienti, ktorí nemajú záujem aktívne sledovať dianie na svetových finančných trhoch, ale zároveň chcú mať istotu, že je o ich investície dobre postarané, využívajú správu portfólia. Portfólio manažér nastaví v spolupráci s klientom najvhodnejšiu investičnú stratégiu, na základe ktorej sú jeho financie riadené odborníkmi. Zvolená stratégia zodpovedá klientovým predstavám a požiadavkám a o finančných výsledkoch svojho portfólia je informovaný na pravidelnej báze.

 

Klienti majú popri investovaní do zmenkových programov, dlhopisov a do podielových fondov čoraz väčší záujem o alternatívne formy investovania. Zaraďujeme k nim investície do drahých kovov, do umenia atď. V prípade týchto investícií sa do popredia dostáva zberateľský aspekt. Klient totiž oceňuje nielen finančnú, ale aj estetickú a zberateľskú hodnotu investície. Ide o tzv. Passion Investments, teda investície z vášne, ktoré zároveň predstavujú vhodnú formu diverzifikácie majetku. Odporúčaný objem investície do alternatívnych foriem je 5 – 15 % z celkového portfólia.

RODINA NA PRVOM MIESTE

Privátne bankovníctvo je istou formou rodinného bankovníctva. Najvyššiu úroveň komplexnej správy majetku klienta a jeho rodiny predstavuje služba Family Office. Tím odborníkov v J&T BANKE sa stará o správu a zhodnocovanie majetku na multigeneračnej báze. Cieľom je na základe analýzy potrieb vytvoriť funkčný a dlhodobý koncept udržania a rozvoja rodinného bohatstva. Zabezpečuje najmä správu rodinného majetku a jeho dlhodobé zhodnocovanie, právnu ochranu, daňové plánovanie, poistenie majetku, výber súkromného lekára, správu dedičstva a iné.

V rámci služby Family Office čoraz viac klientov využíva servis v oblasti zdravotnej starostlivosti. Investícia do svojho zdravia a do zdravia svojej rodiny je nepochybne tá najdôležitejšia. Privátny bankár na požiadanie zabezpečí promptný prístup k špičkovej zdravotnej starostlivosti a k odborníkom.

 

AKO HĽADAŤ NÁSTUPNÍKA

V prípade, že majiteľ rodinného podniku prestáva byť v biznise aktívny, stáva sa opodstatnenou otázka nástupníctva. Vo všeobecnosti ide o proces dedenia, pri ktorom prechádza majetok súčasného majiteľa na oprávnenú osobu − nástupcu. Ide o špecifickú službu, ktorá je určená najbonitnejším klientom a založená na absolútnej dôvere a na osobnom vzťahu klienta a bankára.

Nástupníctvo je zložitý proces, ktorý zahŕňa nielen právne aspekty, ale dôležité je zohľadniť najmä predstavy majiteľa o ďalšom vývoji svojho podniku, resp. majetku. Mnohé zahraničné štúdie dokazujú, že ak nie je majetok dostatočne zabezpečený, vydrží dve, maximálne tri generácie. A dôvod? Potomkovia k nemu nemusia vždy mať taký silný vzťah, aký má jeho zakladateľ, ktorý ho roky budoval a zveľaďoval.

Klient spravidla presne vie, komu chce svoj majetok odovzdať a či pripadne jednej osobe, alebo bude rozdelený niekoľkým dedičom. Kladie dôraz na to, aby bol zabezpečený do budúcnosti, hoci sa už nebude naplno venovať svojim podnikateľským aktivitám, a zároveň, aby sa jeho majetok zachoval pre ďalšie generácie.

 

 NAJVÄČŠÍM LUXUSOM JE VOĽNÝ ČAS

Klientom v J&T BANKE pomáhame nielen zachovať a zhodnotiť ich majetok, ale radíme im, aj ako si ho užiť. Odvoz privátnym lietadlom na operu do Milána, lístky na finále majstrovstiev sveta vo futbale, preteky F1 či šperk z limitovanej kolekcie? Všetko zabezpečí osobný Concierge.

Starostlivosť o súkromie klienta sa stala jednou z najdynamickejšie rozvíjajúcich sa služieb privátneho bankovníctva. Concierge poskytuje servis v oblasti cestovania, nakupovania, životného štýlu a voľného času. V rámci asistentských služieb zabezpečí zastupovanie klienta na aukciách, dražbu cez telefón,  prípadne osobné zastupovanie na rokovaniach. Klientovi je k dispozícii 24 hodín denne 7 dní v týždni.

Najväčším luxusom každého človeka je jeho voľný čas. Vďaka Concierge má klient viac času na svoj biznis, rodinu a blízkych. Servis Concierge je v podstate neohraničený a pripravený vyhovieť takmer akejkoľvek požiadavke klienta.Autor: Ing. Andrej ZaťkoRiaditeľ J&T BANKY

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X