Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, prečo je dobré mať (aspoň) dve kariéry?

Ako si správne vybrať topánky do práce? Biele botasky k obleku? Tenisky ku kostýmu?
Ilutratívna fotogafia z TV seriálu, Etiketa, ČR 2004
26. apríla 2017 Zdroj hbr.org Tlačiť

Dnes už nie je ničím výnimočným stretnúť právnika, ktorý je zároveň poradcom pre sektor obnoviteľných energií či developera, ktorý sa venuje písaniu. Ani vy nemusíte mať len jednu prácu. Mať viacero povolaní je výhodou hneď z viacerých uhlov pohľadu. Niektoré z nich nájdete aj v nasledujúcom texte.

Nevyberajte si

Celý háčik spočíva v tom, že ľudia túžiaci po zmene povolania len málokedy urobia radikálny rez a obrátia svoju pozornosť inam. Dôvody preto sú jednoduché – finančná stránka veci a hmlistý obraz o úspechu na novom poli. Nikde však nie je napísané, že nemôžete mať oboje naraz. Rovnica je pritom jasná, dve kariéry sú lepšie, ako jedna či žiadna. Ak dokážete robiť riadne obe povolania, je to pre vás výhodné a časom sa dostavia aj očakávané výsledky.

Ako vyberať z kopy životopisov
Fotobanka Pixmac

Rozvíjajte, v čom ste dobrí

Jedno zamestnanie alebo povolanie vám môže zabezpečiť príjem na rozvoj toho druhého. Ak ste právnik, zrejme vás žiadna spoločnosť ihneď nezamestná ako hudobníka. Môžete však začať rozvíjať aj túto stránku a finančne ju podporovať s pomocou existujúcej práce. Vaše kontakty z korporátnej sféry potom môžete pozvať na koncert a niekoho z nich možno osloví aj investícia do hudobného priemyslu. Zároveň ostane ako klient vašej firmy, pretože vás pozná a vie, že u vás dostane kvalitné služby.

Nikdy nie je neskoro

Len máloktorí ľudia sa dokážu už v rannom veku rozhodnúť pre správnu kariéru. Mnohí z nich následne uviaznu v povolaniach, ktoré sú buď finančne nevýhodné alebo ich nenapĺňajú. Nikdy však nie je neskoro na to, aby ste začali rozvíjať aj iné pracovné aktivity, ktoré vám prinesú adekvátnu finančnú odmenu a aj iný druh naplnenia. Môžete začať študovať nový odbor, ak je preň potrebná určitá odborná kvalifikácia alebo ísť na rôzne stáže. Ak vám chýba jazyková výbava, môžete cestovať a vzdelávať sa v zahraničí. Obmedzenia neexistujú. Jediní, kto vám môže stáť v ceste, ste vy sami.

Nič nie je čierne a biele a preto niekedy ani netušíme, ako môžeme využiť a skombinovať rôzne naše znalosti a skúsenosti. Ako je už vyššie spomenuté, dôležité je hľadať možnosti a nebáť sa otvoriť dvere do nových miestností. Váš potenciál je z tohto pohľadu nevyčerpateľný a je tak len na vás, ako ho využijete a naplníte.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

podnikaniepráca a kariéra

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako začať podnikať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

29oct7:30IFRS komplexný kurz II.7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Medzinárodné zdaňovanie,žiadny

29oct7:30IFRS komplexný kurz II.7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:IAS/IFRS,Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Medzinárodné zdaňovanie,Účtovníctvo,žiadny

29oct7:30IFRS komplexný kurz II.7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:IAS/IFRS,Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Medzinárodné zdaňovanie,Účtovníctvo,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
X