Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

4 zdravé návyky, vďaka ktorým sa stanete produktívnejšími v práci

šťastie, charizma, kancelária
ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
12. apríla 2016 Img_2614.jpg Zdroj Business News Daily Tlačiť

Nie je žiadnym tajomstvom, že zdraví pracovníci patria medzi tých najšťastnejších a najviac produktívnych v ich povolaniach. Množstvo štúdií už ukázalo, že zamestnanci v celkovo zdravom prostredí dosahujú vyššiu výkonnosť a efektivitu v práci, čo napokon niektoré spoločnosti primälo k tomu, aby sa zamerali na korporátne wellness programy.

Samozrejme, uvedené platí aj opačne, čo znamená, že zlé či slabé zdravie zamestnancov firiem vedie k nižšiemu výkonu a menšej produktivite práce a zákonite aj k slabšej pracovnej dochádzke. Generálny manažér spoločnosti turnstone, ktorá zariaďuje kancelárie nábytkom, Brian Shapland, v tejto súvislosti uvádza, že bez dobrého zdravia a oddychu sú ľudia oveľa menej angažovaní v práci. Ako ďalej dodáva, nepohodlie, bolesť, stres a emocionálna vyčerpanosť majú napokon negatívny dopad na zamestnancov aj samotnú spoločnosť. Business News Daily preto nedávno uskutočnil rozhovor s niektorými odborníkmi na zdravie a lídrami spoločností, ktorého cieľom bolo zistiť, aké osobné zdravotné návyky môžu pomôcť zvýšiť produktivitu práce. Pozrite si ich odporúčania:

1. Doprajte si dostatok spánku

Ak patríte medzi ľudí, ktorí bežne spávajú menej ako odporúčaných 7 až 9 hodín denne, veľmi pravdepodobne trpíte nedostatkom spánku. Už v prípade, že spíte len o 20 či 30 minút menej v porovnaní s tým, koľko skutočne potrebujete, znižujú sa Vaše poznávacie schopnosti aj celkový výkon, pričom si to vôbec nemusíte uvedomovať.

2. Používajte kvalitnú kancelársku stoličku

Ak trávite väčšinu dňa sedením, tak stolička, na ktorej sedíte, môže významným spôsobom ovplyvňovať to, ako sa cítite v pracovnom čase. Pravdou je, že v mnohých prípadoch nemusíte mať možnosť ovplyvniť nákup kancelárskeho zariadenia vo Vašej spoločnosti. Ak však pracujete z domu, stojí za to pouvažovať nad investíciou do kvalitnej ergonomickej stoličky.

3. Urobte si prestávku v práci a zacvičte si

Neustála dostupnosť prostredníctvom smartfónov a tabletov v praxi pre zamestnancov znamená, že pracujú oveľa viac, ako tomu bolo v minulosti. Uvedené v kombinácii so sedavým kancelárskym zamestnaním spôsobuje, že ľudia čelia vyššej psychickej záťaži v ich každodennom živote. Cvičenie pred začiatkom práce či po jej skončení je populárne najmä medzi priaznivcami fitnes, avšak krátka pauza na cvičenie počas práce môže viac obohatiť Vaše zdravie, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. V konečnom dôsledku to podľa odborníkov môže podporiť aj Vašu kreativitu.

4. Prineste si vlastné jedlo a desiatu

Potravinové automaty, narodeninové oslavy či rôzne reštaurácie s rýchlym občerstvením spoločne zvádzajú k nezdravým stravovacím rozhodnutiam a návykom. Aby ste si však zlepšili Vašu koncentráciu a celkovú produktivitu v práci, je dôležité konzumovať výživnú stravu, založenú na nižšom príjme cukrov a tukov. Na záver možno ešte dodať, že za svoje zdravie sú zodpovední samotní zamestnanci, avšak malá pomoc od zamestnávateľov nikdy neuškodí. Žiadna zo strán neutrpí, ba naopak, na konci získajú obe.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje copywritingu a prekladateľskej činnosti.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

produktivita v prácitipy na zlepšenie

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

08júl8:30Vedenie a motivácia výrobných pracovníkov - Teamleader vo výrobe8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Riadenie,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X