Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

7 zákonov príťažlivosti, ktoré fungujú aj v biznise

Http://www.in spirelsmagazine.co.uk/beinspiredthe social network the power of positive energy/
www.in-spirelsmagazine.co.uk
3. februára 2021 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj morningbusinesschat.com Tlačiť

Základným cieľom každého podnikateľa je vybudovanie prosperujúceho biznisu. Mnohí úspešní jednotlivci v tejto súvislosti potvrdzujú, že aj pri tomto závisí veľa od nastavenia konktrétneho človeka. Inými slovami, zákony príťažlivosti podľa nich fungujú. Niektoré odporučenia o tom, čo treba robiť, aby ste dosiahli vytúžený úspech, si môžete pozrieť aj v nasledujúcich riadkoch.

  1. STANOVTE SI JASNÉ BIZNIS CIELE

Nemusíte mať pred sebou hneď celý obraz, ale je dobré mať aspoň jasnú predstavu o tom, kam smerujete. Vtedy dokážete sústrediť vaše myšlienky aj enegiu na tieto ciele a dodávate im tým potrebnú silu.

  1. MYSLITE POZITÍVNE

Hovorí sa, že myšlienky sa dokážu premeniť na veci. Možno ste si už niekedy všimli, že keď sa niečo kazí, tak poriadne, alebo sa začne kaziť viac vecí naraz. Je to tak preto, že negatívne myšlienky priťahujú negatívne veci a naopak. Ak budete myslieť pozitívne, začnú sa vám diať pozitívne veci. Platí to tak v osobnom, ako aj profesionálnom živote.

  1. PREDSTAVUJTE SI

Predstavte si váš biznis v obraze taký, aký ho chcete mať. Nebojte sa pritom zapojiť fantáziu a dajte jej poriadny priestor. Predstavujte si, ako by ste chceli žiť, aký je váš bežný deň podnikateľa, ako trávite tento čas, ako aj to, čo vás napĺňa a teší.

  1. SÚSTREĎTE SA NA TO, ČO CHCETE KAŽDÝ DEŇ V BIZNISE

Vytvorte si denný návyk z toho, že si budete predstavovať, po čom túžite a chváliť to, čo máte. Mnohí ľudia sa neustále sťažujú na to, čo im chýba. Miesto toho sa radšej naučte chváliť to, čo už máte a v čom sa vám darí. Neustále si to pripomínajte a radujte sa z toho. Je to pozitívna energia, ktorá vám prinesie zase len pozitívne veci.

  1. OBKLOPTE SA POZITÍVNYMI ĽUĎMI

Je jednoduchšie zachovať si pozitívne naladenie a myslenie, ak sú aj ľudia vo vašom okolí rovnako nastavení. Hľadajte takých ľudí a obklopte sa nimi doma aj v práci. Vy sami ste strojcom vašej korporátnej kultúry, ktorá môže stáť na takýchto pozitívnych pilieroch.

  1. UTVRDZUJTE SA

Je dôležité, aby ste sa neustále utvrdzovali v tom, že ste na správnej ceste. Každý podnikateľ sa z času na čas ocitne v lone neistoty v súvislosti s prijatým rozhodnutím. Táto cesta je hrboľatá s množstvom výmoľov a nebezpečných zákrut, v ktorých treba držať volant pevne v rukách a vojsť do nich tou správnou rýchlosťou. Aj toto je proces, ktorým si musí prejsť každý podnikateľ.

  1. BUĎTE VĎAČNÍ

Buďte vďační za všetko, čo vás sprevádza životom. Nielen za pozitívne veci, ale aj za tie negatívne. Každý úspech je napokon založený na množstve chýb a prešľapov, z ktorých sa človek musí poučiť, aby sa posunul ďalej a bez ktorých by sa nestal tým, kým je.

Mnohí ľudia z vlastnej skúsenosti potvrdzujú, že tieto aj ďalšie zákony príťažlivosti skutočne fungujú. Sami sme podľa nich tvorcami našich životov a čo si privoláme, to nám príde do života. Aj jeden z najväčších géniov histórie Albert Einstein raz povedal: „Predstavivosť je dôležitejšia ako vedomosti.“ Na záver možno ešte povedať, že celé to funguje tak, že vždy, keď vám prúdia myšlienky, pracujú aj zákony príťažlivosti.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

biznisskillstipyzákony príťažlivosti

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X