Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Aby sa leto nestalo zimným spánkom (v biznise)

Aby sa leto nestalo zimným spánkom (v biznise)
Fotobanka Pixmac
26. júla 2012 Zdroj Autor: Martin Mišík, konzultant a tréner v oblasti predaja a komunikácie Tlačiť

Máte aj vy počas leta „uhorkovú sezónu“? Ak máte sezónny predaj a leto u vás nie je práve najúrodnejšie obdobie, máme pre vás 8 tipov, ako „uhorku“ premeniť na plodné obdobie.

 

Využite leto na prípravu

  1. Máte nejaké „zabudnuté“ obchodné prípady? Ak áno, preverte aktuálnu situáciu.Je to ešte reálne? Dá sa posunúť o nejaký krok ďalej? Je možné, že aj váš potenciálny zákazník toho v lete bude mať menej a bude mať viac času venovať sa vám. 
  2. Urobte si poriadok v databáze klientov.Sú v nej všetci zákazníci? Obsahuje všetky potrebné informácie? Sú informácie aktuálne? Je v stave, že ju dokážete používať na manažovanie predaja? Ak zistíte nejaké nedostatky, odstráňte ich. 
  3. Urobte si poriadok vo vašej kancelárii. Keď sa vám počas polroka nakopili na stole a inde rôzne papiere, katalógy a iné užitočné veci, teraz je čas urobiť veľké upratovanie. Zbavte sa všetkého, čo nepotrebujete. Potrebné veci uložte na svoje miesto. To isté platí aj o e-mailovej schránke. Vyčistite všetko, čo sa dá. Tým vyčistíte aj svoju hlavu a uľaví sa vám. 
  4. Navštívte vašich zákazníkov.Ak na to počas roka nie je čas, teraz je ideálna doba. Aj vaši zákazníci sú nastavení pohodovejšie, tak sa za nimi vyberte a porozvíjajte vzťahy s nimi. Ak je to možné, vytiahnite ich von z firiem. Takto to nebude vyzerať ako pracovná návšteva, ale skôr ako priateľský obed alebo káva v príjemnom prostredí. Ani v biznise nezaškodí trochu „človečiny“. 
  5. Podokončujte všetky resty. Ak máte akúkoľvek začatú robotu, ktorú ste doteraz odkladali, tak ju dokončite. Do ďalšej sezóny tak pôjdete s čistejšou hlavou. 
  6. Popracujte na sebe. Kedy, keď nie teraz?Prečítajte si nejakú zaujímavú knihu, trochu viac sa povenujte pohybovým aktivitám, aby ste si zlepšili kondíciu. Keď znova začne „frmol“, možno už na to nebude čas. 
  7. Popracujte na marketingu.V čase kľudu je ideálna doba na revíziu a vylepšenie vašich info-materiálov, webstránky a podobne. Využite letné „ticho“ a zviditeľnite sa. Pohľadajte nové metódy, ako osloviť nových zákazníkov. Vytvorte si marketingovú stratégiu na ďalšie obdobie. Postarajte sa, aby vám marketing začal zarábať peniaze. 
  8. Oddýchnite si! Nezabudnite ani na relax, doprajte si príjemnú dovolenku. Venujte sa viac rodine a priateľom – pre vašu pohodu je to tiež dôležité. A kedy, keď nie v lete?

 

Okrem toho samozrejme nezabudnite ani na predaj – nespadne vám z neba sám. Nezaspite zimným spánkom a pripravte sa na „pouhorkové“ obdobie niektorými z vyššie uvedených 8 bodov. Veríme, že po takejto letnej „údržbe“ začnete sezónu oveľa úspešnejšie.

 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Marketing

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X