Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aj tí najúspešnejší nejako začínali. Toto sú prvé nie práve najatraktívnejšie práce bohatých a slávnych

Riady_pixabay.com_.jpg
pixabay.com
11. apríla 2016 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Je ľahké vnímať bohatých a vplyvných ľudí ako nedosiahnuteľné bytosti vzdialené na míle od bežných ľudí. Mnohí z tých najúspešnejších ľudí sa pritom nenarodili so striebornou lyžičkou v ústach a prvé peniaze si museli zarobiť svojpomocne, a to aj nie na práve najreprezentatívnejších pracovných pozíciách.

Týchto 10 ľudí dokazuje, že cesta k úspechu nemusí byť bez zákrut a okľúk.

Hillary Clintonová dohliadala na aktivity v parku.

Hillary Clinton
SITA/AP

Možno to znie neuveriteľne, ale táto úspešná žena bola ako 13-ročná pracovne aktívna tak, že dohliadala na chod malého parku vzdialeného pár kilometrov od jej domova na predmestí Chicaga. Clintonová tvrdí, že musela počas toho leta terigať voz plný lôpt, pálok a švihadiel tam a späť tri dni v týždni.

 

Donald Trump zbieral fľaše.

Donald Trump
SITA/AP

Realitný magnát a aktuálne kandidát na prezidenta Donald Trump síce vyrastal v bohatej rodine, jeho otec však chcel, aby sa „mladý“ naučil vážiť si hodnotu peňazí. Ako dieťa ho otec nechal po stavbách zbierať prázdne fľaše od nápojov a vymieňať ich za peniaze.

 

Bernie Sanders pracoval ako tesár a dokumentarista.

Bernie Sanders
SITA/AP

Po dosiahnutí bakalárskeho titulu v odbore politické vedy na Chicagskej univerzite pracoval Sanders ako tesár či dokumentarista. Trvalo to až pokým ho v roku 1981 vo veku 39 rokov nezvolili za starostu Burlingotnu vo Vermonte.

 

Richard Branson bol amatérskym chovateľom vtákov a pestovateľom stromov.

Richard Branson
SITA/AP

Zakladateľ Virgin Group začal v 11 rokoch so svojím najlepším priateľom chovať papagáje a predávať ich ako domácich miláčikov svojim spolužiakom. Vtáky sa však začali množiť rýchlejšie, ako ich stihli predávať, preto sa Branson rozhodol, že si bude privyrábať inak. Začal pestovať vianočné stromčeky, ale skôr ako stihli vyrásť ich zničili králiky.

 

Marissa Mayer pracovala v obchode s potravinami.

Marissa Mayer
SITA/AP

Ako 16-ročná si Marissa počas leta privyrábala v obchode s potravinami v County Markete vo Wausau v štáte Wisconsin. Ako sama tvrdí, tam sa prvýkrát z prvej ruky stretla s pracovnou etikou a naučila sa toho dosť o rodinnej ekonomike a tiež o kompromisoch, ktoré musia ľudia v bežnom živote robiť každý deň.

 

Warren Buffet roznášal noviny.

Warren Buffett
SITA/AP

Už odmalička sa Buffet zaujímal o zarábanie a šetrenie si peňazí. Dnes má majetok približne 61,2 miliardy dolárov, čo z neho robí jedného z najbohatších ľudí na svete. V 13 rokoch však každé ráno roznášal Washington Post. Za onen rok sa mu podarilo ušetriť 1 200 dolárov, za ktoré si kúpil 40 akrov hospodárskej pôdy.

 

Barack Obama predával zmrzlinu.

President Barack Obama, wearing a green tie and with shamrock in the breast pocket of his suit, makes a statement to reporters during his meeting with Irish Prime Minister Enda Kenny in the Oval Office of the White House in Washington, Friday, March 14, 2014. (AP Photo/Pablo Martinez Monsivais)
SITA/AP

Dokonca aj súčasný prezident USA mal kedysi nie veľmi okúzľujúcu letnú prácu. Ako tínedžer  vyrastajúci v Honolulu si privyrábal predajom zmrzliny.

 

Michael Dell umýval riady.

Michael Dell
SITA/AP

Zakladateľ a CEO spoločnosti Dell dnes disponuje majetkom približne 18,7 miliardy dolárov. Pred tým, ako mu učarovali počítače, si Dell privyrábal drhnutím riadu v čínskej reštaurácii. Mal vtedy 12 rokov.

Jeff Bezos pracoval v McDonald’s.

Bezos dovnitr.jpg

Ako tínedžer si zakladateľ spoločnosti Amazon počas leta privyrábal tak, že obsluhoval gril v McDonalde.

 

Madeleine Albrightová predávala podprsenky.

Madeleine Albright
SITA/AP

Madeleine Albrightová, ktorá sa v Amerike dostala do vysokej politiky, bola utečenkou z Československa. Prvú prácu získala ako predavačka podprseniek v obchodnom dome v Denveri. Ako sama tvrdí, táto práca ju naučila najmä to, ako v ťažkých situáciách komunikovať a dohodnúť sa s ľuďmi.

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

02feb8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

02feb8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

02feb8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X